banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5262
mod_vvisit_counterWczoraj6812
mod_vvisit_counterTydzień31771
mod_vvisit_counterZeszły tydzień49528
mod_vvisit_counterMiesiąc143101
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc152455
mod_vvisit_counterOd początku14367966

Aktualnie: gości 76, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 54.226.175.101
 , 
Dzisiaj: 21 Mar, 2019
perspektywy
Promocja idei honorowego krwiodawstwa PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Krwiodawstwo
Wpisany przez m@rek   
poniedziałek, 19 marca 2018 08:54

Promocja idei honorowego krwiodawstwa

krwiodawstwo1 Promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród uczniów oraz uświadomienie młodym osobom potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem- krwią, która może uratować życie lub zdrowie drugiego człowieka, była głównym celem ostatnich lekcji wychowawczych w klasach maturalnych, które odbyły się 9 i 12 marca 2018 r.

Czy za oddanie krwi dostaje się pieniądze? Czy, aby oddać krew, należy znać swoją grupę krwi? Czy oddając krew można się czymś zarazić? Na te i inne pytania odpowiadał Janusz Mogilnicki – Wiceprezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Opolu, który w ramach zajęć z wychowawcą w klasach: 4AC, 4DS i 4M mówił o historii krwiodawstwa, przywilejach krwiodawców oraz o tym, kto może zostać dawcą krwi. Ponadto nasz gość udzielał odpowiedzi na pytania związane z poruszaną tematyką.

Pan Mogilnicki przypominał również, że już 10 kwietnia 2018 r. /wtorek/ odbędzie się kolejna, ostatnia już w tym roku szkolnym, akcja krwiodawstwa w Mechaniczniaku.

Serdecznie zachęcamy uczniów i nauczycieli do aktywnego udziału w akcjach poboru krwi. Wszelkich informacji związanych z tematem udziela Daria Fliśnik.


Daria Fliśnik

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2018 15:44
 
Konkurs Wiedzy Samorządowej PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 15 marca 2018 12:15

Konkurs Wiedzy Samorządowej

Konkursie Wiedzy SamorządowejDnia 12 marca nasi uczniowie wzięli udział w Konkursie Wiedzy Samorządowej organizowanym dla opolskiej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przez Młodzieżową Radę Miasta Opole. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Adam Obstoj i Robert Jabłoński z kl. II Mt oraz Mateusz Ungier z kl. I Mt udała się do Ratusza, gdzie w sali im. Karola Musiała nastąpiło uroczyste przywitanie wszystkich uczestników, a po nim odbyły się test pisemny oraz debata. Nasi przedstawiciele wykazali się dużą wiedzą w teście teoretycznym, natomiast do debaty zakwalifikował się Mateusz i godnie reprezentował naszą szkołę, walcząc na argumenty z kolegami z innych szkół ponadgimnazjalnych.
Gratulujemy naszym kolegom, a szczególnie Mateuszowi, i życzymy sukcesu w przyszłym roku!!!


Adam Obstoj - Samorząd Uczniowski

Poprawiony: czwartek, 15 marca 2018 21:21
 
Poznaj swoje prawa w pracy PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 13 marca 2018 18:53

Regionalny finał konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy"

bhpW dniu 09.03.2018 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu odbył się etap regionalny (wojewódzki) konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” edycji 2017/2018 r. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. W etapie regionalny wzięło łącznie udział 60 uczniów z całego województwa opolskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy I C (technik pojazdów samochodowych) Sebastian Sorowka, który uzyskał 31 punktów na teście skladającym się z 35 pytań. Poziom konkursu był na tyle wysoki, że konieczna była dogrywka o pierwsze i drugie miejsce gdyż dwójka uczniów uzyskała maksymalną liczba punktów. Sebastianowi zabrakło zaledwie 3 punktów aby dostać się do grona osób które walczyły o trzecie miejsce w konkursie. Gratulujemy wyników i mamy nadzieje na poprawienie rezultatu w przyszłorocznej edycji konkursu.


Kania Włodzimierz - nauczyciel przedmiotów zawodowych

Poprawiony: wtorek, 13 marca 2018 19:15
 
Biblioteka Austriacka zaprasza! PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 02 marca 2018 10:45

Biblioteka Austriacka zaprasza!

austria     Klasa 1 M udała się w dniu 21 lutego 2018, wraz z opiekunami p. Marzeną Skrzyniarz oraz p. Joanną Cieplik,  do Biblioteki Austriackiej w Opolu.

Grupa uczestniczyła w zajęciach krajoznawczych, aby pogłębić wiedzę z zakresu historii, kultury oraz geografii Austrii.

Uczniowie, którzy wysłuchali wykładu „Austria bliżej”oraz wszyscy chętni  będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas szkolnego etapu XXI konkursu wiedzy o Austrii – „Austria – kraj i mieszkańcy.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy w dniu 6 marca 2018 o godzinie 11.40 do sali 20.

Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele języka niemieckiego.


Joanna Cieplik – nauczyciel języka niemieckiego

Poprawiony: piątek, 02 marca 2018 16:10
 
Piłkarze ZSM nie zawiedli naszych oczekiwań PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 20 lutego 2018 11:10

pilka halowaPiłkarze ZSM nie zawiedli naszych oczekiwań.

Uczniowie naszej szkoły zanotowali kolejny bardzo dobry występ w piłce nożnej halowej. Tym razem nasza drużyna zajęła II miejsce w półfinale wojewódzkim, gdzie walczyła z drużynami z Grodkowa (2:0), Kędzierzyna (1:1) oraz Kluczborka (1:1).
  ZSM reprezentowali: Tobiasz Glinka, Dominik Klisz, Filip Lerch, Dariusz Plitzko, Norbert Poznański, Markus Salzburg, Tomasz Segieth, Marcel Sluga, Krzysztof Tront. Opiekunem był Jacek Stelmaszczyk. 


Opiekun: Jacek Stelmaszczyk

Poprawiony: wtorek, 20 lutego 2018 11:20
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 93