banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj203
mod_vvisit_counterWczoraj7341
mod_vvisit_counterTydzień12628
mod_vvisit_counterZeszły tydzień44875
mod_vvisit_counterMiesiąc111210
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc95368
mod_vvisit_counterOd początku13253010

Aktualnie: gości 22, 
wizytacje 11 połączonych
Twój IP: 54.162.239.233
 , 
Dzisiaj: 25 Wrz, 2018
perspektywy
Biblioteka Austriacka zaprasza! PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 02 marca 2018 10:45

Biblioteka Austriacka zaprasza!

austria     Klasa 1 M udała się w dniu 21 lutego 2018, wraz z opiekunami p. Marzeną Skrzyniarz oraz p. Joanną Cieplik,  do Biblioteki Austriackiej w Opolu.

Grupa uczestniczyła w zajęciach krajoznawczych, aby pogłębić wiedzę z zakresu historii, kultury oraz geografii Austrii.

Uczniowie, którzy wysłuchali wykładu „Austria bliżej”oraz wszyscy chętni  będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę podczas szkolnego etapu XXI konkursu wiedzy o Austrii – „Austria – kraj i mieszkańcy.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy w dniu 6 marca 2018 o godzinie 11.40 do sali 20.

Zgłoszenia do konkursu przyjmują nauczyciele języka niemieckiego.


Joanna Cieplik – nauczyciel języka niemieckiego

Poprawiony: piątek, 02 marca 2018 16:10
 
Piłkarze ZSM nie zawiedli naszych oczekiwań PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 20 lutego 2018 11:10

pilka halowaPiłkarze ZSM nie zawiedli naszych oczekiwań.

Uczniowie naszej szkoły zanotowali kolejny bardzo dobry występ w piłce nożnej halowej. Tym razem nasza drużyna zajęła II miejsce w półfinale wojewódzkim, gdzie walczyła z drużynami z Grodkowa (2:0), Kędzierzyna (1:1) oraz Kluczborka (1:1).
  ZSM reprezentowali: Tobiasz Glinka, Dominik Klisz, Filip Lerch, Dariusz Plitzko, Norbert Poznański, Markus Salzburg, Tomasz Segieth, Marcel Sluga, Krzysztof Tront. Opiekunem był Jacek Stelmaszczyk. 


Opiekun: Jacek Stelmaszczyk

Poprawiony: wtorek, 20 lutego 2018 11:20
 
XX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2018 PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Włodek Kania   
niedziela, 18 lutego 2018 23:38

Wojewódzka uroczystość podsumowania wyników XX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Perspektywy 2018

XX perspektywy 15 lutego 2018 roku, w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość podsumowania tegorocznej – XX edycji jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. W uroczystości zainicjowanej przez Opolskiego Kuratora Oświaty i Wojewodę Opolskiego uczestniczyli przedstawiciele organów prowadzących szkoły oraz reprezentacje 24 wyróżnionych szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa, które zajęły wysokie lokaty wraz z tarczami – złotą, srebrną lub brązową w ogólnopolskim rankingu.
Po oficjalnych wystąpieniach: Opolskiego Wicekuratora Oświaty – Artura Zapały oraz doradcy Wojewody Opolskiego – Marcina Żukowskiego, wicekurator wraz z przedstawicielem wojewody wręczyli reprezentacjom zaproszonych szkół – statuetki i dyplomy gratulacyjne.

Poprawiony: poniedziałek, 19 lutego 2018 00:09
Więcej…
 
NAJLEPSI W OPOLU PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Sportowe
Wpisany przez m@rek   
piątek, 09 lutego 2018 12:26

pilka halowa NAJLEPSI W OPOLU

Ogromny sukces  osiągnęli uczniowie naszej szkoły zdobywając I miejsce w Mistrzostwach Miasta Opola w piłce nożnej halowej.
Po zwycięstwach w ćwierćfinale (4:1 z Zespołem Szkół Zawodowych nr 4,  6:1 z Katolickim Liceum oraz 3:0 z Liceum nr 1), a następnie półfinale (4:0 z Zespołem Szkół Budowlanych, 1:0 z Zespołem Szkół Ekonomicznych oraz 0:3 z Zespołem Szkół Zawodowych im. Staszica) dotarli do strefy medalowej.
    W ścisłym finale uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych pokonali 4:0 Zespół Szkół Zawodowych im. Staszica i 3:1 Publiczne Liceum nr 2 oraz zremisowali z Zespołem Szkół Elektrycznych, co dało im złote medale oraz awans do półfinału wojewódzkiego.
Skład:
Glinka Tobiasz, Grabas Grzegorz, Klisz Dominik, Lerch Filip, Plitzko Dariusz, Poznański Norbert, Salzburg Markus, Segieth Tomasz, Sluga Marcel, Tront Krzysztof


Opiekun: Jacek Stelmaszczyk

Poprawiony: wtorek, 13 lutego 2018 14:16
 
Rozgrywek szkolnej ligi siatkówki PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Sportowe
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 09 lutego 2018 08:58

Szkolna liga siatkówki

piłka recznaZakończył się pierwszy etap rozgrywek szkolnej ligi siatkówki do którego przystąpiło 9 zespołów. Do dalszych gier awansowały reprezentacje klas: 3AS, 1C, 3M, 2M, 2a, 2C, 3C. Prosimy zapoznać się z terminami kolejnych meczów.
 
 
Wyniki w grupach eliminacyjnych szkolnej ligi ZSM w siatkówce:
Poprawiony: piątek, 09 lutego 2018 12:28
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 88