banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6739
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień41253
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc360395
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436659

Aktualnie: gości 102, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy


Wymiana międzynarodowa ZSM Opole - FOS BOS Ingolstadt PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
czwartek, 10 marca 2016 08:11
WYMIANA4 weblink

Wymiana międzynarodowa

ZSM Opole - FOS BOS Ingolstadt 

06 - 19.03.2016r

 Młodzież z Ingolstadt w poniedziałek 7.03 oficjalnie została przyjęta przez Dyrektora ZSM Bogusława Januszko, który przedstawił historię szkoły, a następnie omówił polski system kształcenia. Niemieccy uczniowie w tym dniu, poza zwiedzeniem szkoły rozpoczęli również swoje dwutygodniowe praktyki.
Poprawiony: czwartek, 10 marca 2016 09:00
 
Wymiana międzynarodowa ZSM Opole - FOS BOS Ingolstadt PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
poniedziałek, 07 marca 2016 10:47
weblink

Wymiana międzynarodowa

ZSM Opole - FOS BOS Ingolstadt

06 - 19.03.2016r

     Uczniowie FOS BOS z Ingolstadt (Niemcy) na dwutygodniowej praktyce w ZSM w Opolu.

   Od wczoraj gościmy 8 osobową grupę młodzieży wraz z nauczycielem z zaprzyjaźnionej szkoły z Niemiec. Po krótkim odpoczynku po podróży zwiedzili miasto i spróbowali naszej polskiej kuchni. Są bardzo zadowoleni, co widać na zdjęciach.

WYMIANA1  WYMIANA2   WYMIANA3

 Iwona Majek-Wiśniowska

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 07 marca 2016 17:59
 
Certyfikaty firmy TURCK dla mechatroników PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
piątek, 19 lutego 2016 12:30

Certyfikaty 16 lutego w auli naszej szkoły miało miejsce wręczenie uczniom i nauczycielom certyfikatów ukończenia szkoleń produktowo-technicznych, zorganizowanych przez firmę TURCK. Szkolenia odbywały się w ramach zawartego ze szkołą porozumienia, obejmującego współpracę w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w obszarze mechatroniki i automatyki przemysłowej. Tegoroczny projekt szkoleniowy był realizowany w Centrum Szkoleniowym firmy TURCK (czytaj tekstMechatroniczne dzieci Śnieżka”), skierowany do uczniów klas czwartych kształcących się w zawodzie technik mechatronik. Obejmował realizację następujących zagadnień: systemy bezpieczeństwa osób i maszyn, systemy zdalnych I/O, systemy identyfikacji RFID, czujniki przemysłowe, czujniki wizyjne oraz IVu Plus – przemysłowa analiza obrazu.

Certyfikaty wręczyli: Andrzej Dereń - dyrektor techniczny firmy Turck oraz Piotr Śnieżek - Product Manager RFID & Fieldbuses / Application Engineer -prowadzący szkolenia.

Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2016 13:29
Więcej…
 
MECHATRONICZNE DZIECI ŚNIEŻKA PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
piątek, 18 grudnia 2015 12:50

Wymiana Po raz kolejny nasz absolwent Piotr Śnieżek – tym razem już jako wykwalifikowany inżynier – zaproponował swojej dawnej szkole merytoryczną współpracę. Dzięki jego inicjatywie Zespół Szkół Mechanicznych w porozumieniu z firmą Turck Sp. z o.o. zyskał możliwość bezpłatnych szkoleń dla uczniów klas mechatronicznych. Jesienią tego roku skorzystały klasy czwarte, a na wiosnę będą się szkolić trzecie.

Piotr jest nie tylko inicjatorem powyższych działań, ale również ich wykonawcą, ponieważ w firmie Turck pracuje na stanowisku Product Specialist RFID&FIELDBUS Application Engineer i na co dzień zajmuje się prowadzeniem wszelkiego rodzaju szkoleń, zarówno dla nabywców, jak i studentów Politechniki Opolskiej.

Więcej…
 
Spedytorzy z ZSM i studenci logistyki z Politechniki na wspólnych zajęciach PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
poniedziałek, 14 grudnia 2015 09:52

wspolpraca ZSM POW ramach zacieśniającej się współpracy z Politechniką Opolską, a Zespołem Szkół Mechanicznych,  nastąpiło także ożywienie kontaktów pomiędzy kadrą pedagogiczną i uczniami obu placówek w zakresie nauczanego w „Mechaniczniaku” zawodu technik spedytor, a Katedrą Logistyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki. Owocem tej współpracy była obecność w październiku naszych spedytorów na Politechnice, na wykładzie dotyczącym bezpieczeństwa ładunków w transporcie, a ostatnio (09.12.2015) wizyta studentów PO i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych  w auli ZSM na zorganizowanym przy współpracy z Katedrą Logistki Politechniki wykładzie dla spedytorów i logistyków.  Wykład poprowadził  dr hab. inż. profesor PO Krzysztof Olejnik, a dotyczył możliwości zwiększenia pracy przewozowej w transporcie towarowym na zatłoczonych drogach Europy. Nie wchodząc nadmiernie w szczegóły, które poznali słuchacze, idea polega na zwiększeniu objętości istniejących środków przewozowych (naczep) lub zastosowaniu nowej koncepcji Europejskiego Systemu Modułowego.

Poprawiony: poniedziałek, 14 grudnia 2015 10:14
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 32