banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8430
mod_vvisit_counterWczoraj4942
mod_vvisit_counterTydzień36042
mod_vvisit_counterZeszły tydzień37967
mod_vvisit_counterMiesiąc95241
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc189486
mod_vvisit_counterOd początku11545576

Aktualnie: gości 138 połączonych
Twój IP: 54.198.134.32
 , 
Dzisiaj: 18 Lis, 2017
Stypendium szkolne PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 09 czerwca 2017 14:58 ; Poprawiony: piątek, 09 czerwca 2017 15:03

stypendium1

   Stypendium szkolne 

Przypominam, że uczniowie którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub/i sporcie mogą starać się o stypendium motywacyjne.

1. Stypendium za wyniki w nauce otrzymuje uczeń, który w II semestrze osiągnął średnią ocen co najmniej 5,1 i otrzymał ocenę z zachowania minimum dobrą.

2. Stypendium za sukcesy sportowe może być przyznane uczniowi, który uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu co najmniej krajowym oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania. Stypendium przyznawane jest za indywidualne osiągnięcia ucznia.

Zapraszam wszystkich uczniów którzy spełnią powyższe wymagania do pedagoga szkolnego, celem dopełnienia formalności dotyczących przekazania gratyfikacji.Danuta Szyniec-Krok

 
"Wyprawka szkolna" na rok 2017/18 PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; piątek, 09 czerwca 2017 14:48

wyprawka2016Wyprawka szkolna 2017/2018

IInformuję, że w roku szkolnym 2017/18 kontynuowany będzie Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna". W ramach programu, dofinansowanie do zakupu podręczników, do kształcenia ogólnego i zawodowego, otrzymać mogą uczniowie posiadający aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dotyczy to również uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w naszej szkole. W związku z tym prosimy, aby przy zakupie podręczników odebrać od sprzedawcy dowód zakupu (fakturę) celem otrzymania zwrotu poniesionych kosztów. Termin składania wniosków zostanie określony Zarządzeniem Prezydenta Miasta Opola (wstępny termin: do ósmego września 2017r.), z chwilą podpisania przez Prezesa Rady Ministrów rozporządzenia w powyższej sprawie.

Szczegółowe informacje można otrzymać od pedagoga szkolnego.


                             Danuta Szyniec - Krok

 
Języki obce nie są nam obce. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 09 czerwca 2017 11:51

Języki obce nie są nam obce.

Dzień Języków ObcychW dniu 07.06 obchodziliśmy u nas w szkole Dzień Języków Obcych, który był ukoronowaniem wiedzy zdobytej  przez naszych uczniów na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, a także tej nabytej podczas cyklicznych wyjść do Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu oraz Biblioteki Obcojęzycznej w Opolu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W ciągu całego roku szkolnego nasza młodzież miała okazję zapoznać się z kulturą, historią oraz obyczajami krajów anglojęzycznych takich jak Irlandia, Szkocja, USA, oraz Australia i Nowa Zelandia oraz dowiedzieć się więcej na temat takich wielkich miast  jak Londyn czy Nowy Jork

Więcej…
 
Drink na szkolnej wycieczce ? Owszem, ale... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 09 czerwca 2017 11:13 ; Poprawiony: piątek, 09 czerwca 2017 12:12

Drink na szkolnej wycieczce ? Owszem, ale...

drink      Tylko jeśli byłeś w pierwszy czerwcowy weekend we Wrocławiu z kl. 2AS. Jadąc pociągiem utrwalałeś znajomość języka angielskiego, dzięki komunikatom podawanym w dwóch językach. Po wyjściu z pociągu podziwiałeś architekturę odnowionego dworca PKP, a potem ruszyłeś stamtąd spacerkiem przez rynek, zerkałeś na wspaniały ratusz i dotarłeś do gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, by docenić piękno Auli Leopoldyńskiej - barokowej perełki, a potem wspiąć się po Schodach Cesarskich na Wieżę Matematyczną z tarasem widokowym na wysokości 41 m. i odkryć symbolikę czterech narożnych rzeźb oraz oglądać stolicę Dolnego Śląska „z wysoka”. Przy pięknej, letniej pogodzie wrażenia niezapomniane! Po atrakcjach dla ducha czas na te dla ciała, wszak człowiek „ ze dwojej złożony natury” - jak mawiał mistrz Kochanowski. I tak trafiliśmy na ziemię, czyli do „maka”, a trochę później do Aquaparku na trzygodzinne szaleństwo wodne oraz darmowego drinka lemoniadowego - jak na Dzień Dziecka przystało ! Tak celebrowaliśmy ostatnie dni naszego dzieciństwa !


Obchodząca w tym roku „18-stki” KLASA 2 AS

 
Lekcje nie tylko w szkole… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 08 czerwca 2017 09:25 ; Poprawiony: czwartek, 08 czerwca 2017 09:38

Lekcje nie tylko w szkole…
czyli pierwszoklasiści w Muzeum Śląska Opolskiego i  w opolskim ZOO

zooUczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę edukacyjno-krajobrazową, podczas której mieli okazję zapoznać się z historią powstania miasta Opola, a także zwiedzili zakątki cenne przyrodniczo w naszym mieście.

Wraz z nauczycielem biologii Darią Fliśnik oraz wychowawcami poszczególnych klas pierwszych, korzystając ze słonecznej pogody wyruszyliśmy na wycieczkę:

30 maja 2017r. – klasa 1DS z wych. p. Teresą Dzierwą,
 1 czerwca 2017r. – klasa 1 Ct  z wych. p. Markiem Pacionem,
6 czerwca 2017r. – klasa 1 Mt z wych. p. Agatą Hetmańską.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 331