banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4275
mod_vvisit_counterWczoraj6608
mod_vvisit_counterTydzień4275
mod_vvisit_counterZeszły tydzień51575
mod_vvisit_counterMiesiąc132163
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc200459
mod_vvisit_counterOd początku14758868

Aktualnie: gości 70, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 54.227.76.35
 , 
Dzisiaj: 19 Maj, 2019
perspektywy
Dawca NADZIEII PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 05 kwietnia 2019 08:32 ; Poprawiony: piątek, 05 kwietnia 2019 09:09

Dawca NADZIEII

karolHistoria wygląda jak wiele innych. Pomagam w wszelki sposób mojej rodzinie i dziadkom  w życiu codziennym. Jestem uczniem szkoły technicznej w której poznałem ludzi z pasją motoryzacyjną i nie tylko. I tak też interesuje się motoryzacją, fotografią i kolarstwem górskim. Swoją przygodę z fundacją zacząłem w zeszłe wakacje. Przeglądając internet natrafiłem na reklamę fundacji DKMS. Wchodząc na ich stronę zacząłem czytać, o co tak naprawdę chodzi . Wzruszyły mnie też historie dawców. Uświadomiłem sobie, że to jest coś niesamowitego, dzięki mnie mogę komuś pomóc, zwalczyć chorobę i wydłużyć czyjeś życie. Więc stwierdziłem, że może jest gdzieś na świecie mój brat albo siostra genetyczna potrzebująca niewielkiej a jednak tak ważnej cząstki mnie.  Zarejestrowałem się na ich stronie, wysłałem  pakiet rejestrujący. Z początku było to odliczanie, kiedy zadzwonią i tak minęło trochę czasu, aż przestałem to liczyć. Myślałem, że nigdy to się nie wydarzy, a jednak. Tuż przed moimi 19 urodzinami dzwoni telefon z Warszawskim kierunkiem. Pierwsza myśl taka, że to znowu dzwonią z jakąś niby zmianą umowy sieciowej, czy czymś podobnym. Jednak po odebraniu telefonu, byłem bardzo zaskoczony, iż jestem komuś potrzebny. Odebrało mi mowę, okazało się, że znalazł się mój bliźniak, który potrzebuje mnie i czy wyrażę chęć pomocy. Po rozmowie z rodzicami i pewną znajomą osobą podjąłem decyzję, że zgadzam się na oddanie szpiku.

Więcej…
 
Spotkanie z rodzicami klas maturalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 03 kwietnia 2019 09:51 ; Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 13:46
 spotkanie z rodzicami

5 kwietnia 2019 (piątek) odbędą się spotkania z rodzicami uczniów klas 4AS, 4C i 4M.

16.30 - aula, spotkanie z dyrekcją,
17.00 - spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach.

Bogusław Januszko, dyrektor

 
Międzynarodowa współpraca ZSM-FOS BOS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 04 kwietnia 2019 08:38 ; Poprawiony: czwartek, 04 kwietnia 2019 10:44

Cieszymy się, znowu mamy gości!

wymianaOd niedzieli gościmy ośmioro uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Ingolstadt, którzy odbywają dwutygodniowe praktyki zawodowe w firmie OFAMA i Publicznym Przedszkolu Nr 8.Tradycyjnie już swój pobyt w Opolu zaczynają od zwiedzania miasta i uroczystego spotkania z naszym Dyrektorem.

Jak na razie ich pobyt sprawia im wielką przyjemność, co widać na zdjęciach. A będzie jeszcze co wspominać, bo przed naszymi gośćmi wycieczka do Krakowa i wiele innych atrakcji.


Iwona-Majek Wiśniowska

 
Mechaniczny by Night - Challenge Szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 03 kwietnia 2019 10:26 ; Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 10:37

Mechaniczny by Night - Challenge Szkół

Mechaniczny by Night1 kwietnia 2019 roku już po raz trzeci rozgrywana była gra terenowa Mechaniczny by Night - Challenge Szkół. Była to noc pełna niespodzianek. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie klasy IIM w składzie: Przemysław Kossakowski, Marcin Matuszewski, Dominik Fila, Mateusz Skipor.

Na terenie budynku Wydziału Mechanicznego organizatorzy przygotowali 7 konkursów, w których wszystkie zgłoszone drużyny wykonywały przeróżne eksperymenty, rozwiązywały zagadki, czy dokonywały przelotu dronem. Zacięta walka o punkty trwała trzy godziny. Rywalizacja była trudna choć sami uczniowie przyznali, że atmosfera która panowała w trakcie imprezy była swobodna i wspaniała.

Konkurencje w których startowali to: Mega Mocni w nogach, Nie odpadaj, segreguj, Asy przestworzy, Gwiezdny wyścig, Wspinaczka a`la Weissenberg, Opakuj, nie pękaj, Makaron daje siłę

Nasza drużyna „Cztery Fazy” zajęła I miejsce w woj. opolskim i IV miejsce w całym turnieju ustępując trzem drużynom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu ( woj. śląskie). Serdecznie gratulujemy!


Agata Hetmańska

 
MUZYCZNY WTOREK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 03 kwietnia 2019 09:58 ; Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 10:26

MUZYCZNY  WTOREK

Mnóstwo  wspaniałych emocji artystycznych dostarczyli nam uczniowie szkół opolskich na festiwalu ,Opolskie Młode Talenty’, który corocznie organizuje Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Naszą szkołe reprezentował zespół MECHBAND, w składzie Stanisław Ignac, Piotr i Adam Obstoj oraz Dawid Gandyra.  Młodzież z niemal wszystkich szkół opolskich prezentowała zróżnicowany repertuar, pojawiały się piosenki polskie, anglojęzyczne, a także utwory instrumentalne. Nasz zespół zaprezentował standard jazzowy "After you’ve gone" z pięknym wokalem Dawida Gandyry.

Wyniki poznamy w piątek, trzymamy kciuki


Aleksandra Nowosielska, Justyna Kendik-Gut

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 387