banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7004
mod_vvisit_counterWczoraj7016
mod_vvisit_counterTydzień55896
mod_vvisit_counterZeszły tydzień57168
mod_vvisit_counterMiesiąc167107
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc176037
mod_vvisit_counterOd początku12550897

Aktualnie: gości 172, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 23.20.245.192
 , 
Dzisiaj: 21 Kwi, 2018
perspektywy
Poznaj swoje prawa w pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 13 marca 2018 18:53 ; Poprawiony: wtorek, 13 marca 2018 19:15

Regionalny finał konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy"

bhpW dniu 09.03.2018 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu odbył się etap regionalny (wojewódzki) konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” edycji 2017/2018 r. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. W etapie regionalny wzięło łącznie udział 60 uczniów z całego województwa opolskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy I C (technik pojazdów samochodowych) Sebastian Sorowka, który uzyskał 31 punktów na teście skladającym się z 35 pytań. Poziom konkursu był na tyle wysoki, że konieczna była dogrywka o pierwsze i drugie miejsce gdyż dwójka uczniów uzyskała maksymalną liczba punktów. Sebastianowi zabrakło zaledwie 3 punktów aby dostać się do grona osób które walczyły o trzecie miejsce w konkursie. Gratulujemy wyników i mamy nadzieje na poprawienie rezultatu w przyszłorocznej edycji konkursu.


Kania Włodzimierz - nauczyciel przedmiotów zawodowych

 
Wymiana międzynarodowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 13 marca 2018 14:03 ; Poprawiony: wtorek, 13 marca 2018 14:42
weblink

Wymiana międzynarodowa

ZSM Opole - FOS BOS Ingolstadt

    Od niedzieli 11 marca gościmy u nas uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły FOS BOS w Ingolstadt. Po męczącej całonocnej podróży i krótkim wypoczynku młodzież zwiedziła Opole. Bardzo spodobała im się promenada nad Odrą. Wszyscy oni są po raz pierwszy w Polsce .W poniedziałek  spotkali się  z  Dyrektorem ZSM, który pokazał im naszą szkołę, przedstawił  system nauczania oraz wręczył drobne upominki. Następnie udali się do miejsc praktyk: Firmy Ofama i Przedszkoli nr 5 i 25.

O wymianie będziemy informować na bieżąco, a i tak najlepiej obejrzeć zdjęcia.


Iwona Majek-Wiśniowska - nauczyciel języka niemieckiego

 
Wiedzieć i pamiętać… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 08 marca 2018 09:16 ; Poprawiony: czwartek, 08 marca 2018 09:24

Wiedzieć i pamiętać…

Wiedzieć i pamiętać       Dlaczego 1 marca obchodzimy „Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych”? …Wiesz? Dlaczego od 2011 ten dzień jest świętem narodowym? …
To najłatwiejsze z pytań, jakie mogą pojawić się w Teście Wiedzy o tych, których chciano wymazać z kart historii.
      Wiedza i pamięć o tysiącach Polaków i Polek, którzy mieli odwagę podjąć walkę z komunistycznym reżimem jest szczególnie ważna, ponieważ przez wiele lat najnowsze dzieje Polski były budowane na nieprawdzie i manipulacji. Ci, którzy we współpracy
z ZSRR rządzili naszym krajem chcieli wymazać ze świadomości społecznej bohaterów takich jak np. patron naszego technikum Witold Pilecki. Dla komunistów „zaplute karły reakcji” czy też „bandyci”, mieli przestać istnieć.
     Dziś, w innej już rzeczywistości politycznej, pamięć o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH czy też NIEZŁOMNYCH to szczególny obowiązek. Zwłaszcza dla uczniów naszej szkoły.

Więcej…
 
Programowanie robotów przemysłowych - FANUCA S420F PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; środa, 07 marca 2018 09:40 ; Poprawiony: środa, 07 marca 2018 09:47

Programowanie robotów przemysłowych - FANUCA S420F


FANUCA Dynamiczny rozwój przedsiębiorstw produkcyjnych w naszym kraju sprawia, że coraz więcej linii montażowych zakładów jest wyposażana w roboty przemysłowe.
W związku z powyższym 10 uczniów klasy 2 w zawodzie technik mechatronik (specjalizacji autotronika), 5 marca 2018 rozpoczęło dodatkowe zajęcia praktyczne w ramach projektu:  „Kształcenie zawodowe dla rynku pracy – 1”. Na kolejnych spotkaniach, uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z budową, kinematyką, obsługą ( programowaniem i sterowaniem ruchem narzędzia robota za pomocą programatora ręcznego) i wykonywaną pracą przez roboty przemysłowe. Zajęcia obejmą 30 jednostek lekcyjnych i  wszystkie będą realizowany zgodnie z przyjętym harmonogramem w Parku Naukowo-Technologicznym.


Karolina Łydka - nauczyciel przedmiotów zawodowych

 
Targi edukacyjne EDU-Opole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; wtorek, 06 marca 2018 13:34 ; Poprawiony: środa, 07 marca 2018 13:59

Targi edukacyjne EDU-Opole

EDU-OpoleW dniu dzisiejszy tj. 06.03.2018 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym rozpoczęły się dwudniowe Targi Edukacyjne EDU-Opole na których nie mogło zabraknąć stoiska naszej szkoły. Śladem lat ubiegłych stoisko naszej szkoły wybija się z pośród pozostałych stanowisk przede wszystkim wielkością jak i różnorodnością wystawionych pomocy dydaktycznych, które reprezentują każdy zawód. Jako platforma przeznaczona do prezentowania oferty edukacyjnej posłużyła naczepa niskopodłogowa w raz z ciągnikiem siodłowym która dostarczył nam Pan Kazimierz Skuratowicz prezes firmy MTD Międzynarodowy Transport Drogowy Kazimierz Skuratowicz.

W programie dzisiejszych targów jest m.in. występ zwycięzcy 10 edycji programu „Mam Talent” młodego akordeonisty Lukasa Gogola, występ gościa specjalnego – YOUTUBERA – Patryka Suligi, twórcy kanału BEZ KANAŁU  oraz występ zespołu rockowego „MechBand” z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. W dniu jutrzejszym targi rozpoczną się od godziny 9.00 i potrwają do godziny 14.00 z ważniejszych wydarzeń jutrzejszego dni będzie: ogłoszenie wyników  konkursu pn. Najładniejsze stoisko targowe EDU OPOLE 2018 godzina 13.00 i zaraz po wynikach występ zespołu „Mech Band

SPOTKAJMY SIĘ RAZEM NA NASZYM STANOWISKU !!!


Kania Włodzimierz - nauczyciel przedmiotów zawodowych

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 347