banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8423
mod_vvisit_counterWczoraj4942
mod_vvisit_counterTydzień36035
mod_vvisit_counterZeszły tydzień37967
mod_vvisit_counterMiesiąc95234
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc189486
mod_vvisit_counterOd początku11545569

Aktualnie: gości 131 połączonych
Twój IP: 54.198.134.32
 , 
Dzisiaj: 18 Lis, 2017
Spotkanie z rotmistrzem Pileckim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; czwartek, 05 października 2017 08:09 ; Poprawiony: czwartek, 05 października 2017 11:10

„Spotkanie z rotmistrzem Pileckim”

Pilecki   Jak co roku we wrześniu, kiedy rozpoczyna w naszej szkole edukację kolejny rocznik młodzieży, staramy się, aby sylwetka patrona Publicznego Technikum była dla uczniów postacią nie tylko rozpoznawaną, ale dobrze znaną. Aby młodzi ludzie przez pryzmat losów rotmistrza Witolda Pileckiego lepiej rozumieli historię Polski, a co za tym idzie, otaczający ich świat. W tegorocznym „spotkaniu z patronem” (28 września) wzięło udział ponad 100 nowych uczniów Mechaniczniaka. 

    Od lat w szerzeniu wiedzy na temat patrona szkoły pomagają nam pracownicy Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.  Dlaczego… watro pamiętać o tym, że rotmistrz Pilecki, choć krótko, ale przebywał na Opolszczyźnie. Kiedy po upadku Powstania Warszawskiego Niemcy rozmieszczali powstańców w różnych obozach, do Stalagu 344 Lamsdorf (Łambinowice) trafił również Pilecki.

Więcej…
 
Pożegnanie lata PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; poniedziałek, 02 października 2017 12:30 ; Poprawiony: wtorek, 03 października 2017 20:16

Pożegnanie lata

pożegnanie lataTradycyjnie, wczesną jesienią, która zbiega się z dniem chłopaka, wyjeżdżamy zorganizowaną grupą rowerową na wycieczkę.

W tym roku podziwialiśmy tereny Gminy Dąbrowa. Trasa, z pozoru nieciekawa, zaskoczyła nas różnorodnością przyrody i ciekawymi obiektami architektonicznymi. Przykładem może być odrestaurowany pałac w Naroku, zbudowany w 1865 r. w stylu anglikańsko-bizantyjskim. Trasa prowadziła nas do Sławic, Żelaznej i dalej czerwonym szlakiem w okolicę miejscowości Niewodniki do Naroka. Przemierzaliśmy ten odcinek wśród łąk i pól aż do jazu na Odrze. Na liczniku pokazała się liczba 20 km, co oznaczało krótki odpoczynek i drugie śniadanie.

Więcej…
 
16. Targi Części Zamiennych i Wyposażenia Warsztatów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodek Kania ; piątek, 29 września 2017 12:05 ; Poprawiony: czwartek, 05 października 2017 11:10

16. Targi Inter Cars

 16 targi Inter CarsW minionym tygodniu (22 września 2017) dzięki uprzejmości kierownictwa opolskiej filii firmy Inter Cars nauczyciele ZSM w Opolu: Czesław Cebulla, Marek Pacion, Włodzimierz Kania i Jan Front wzięli udział 16 targach części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów organizowanych na błoniach stadionu PGE Narodowy.

Tegoroczna edycja Targów organizowanych przez Inter Cars to już 16 odsłona tego wyjątkowego wydarzenia. 230 wystawców, rozmieszczonych na przestrzeni 20 000 m2, w przystępny i interesujący sposób przedstawiała nowości w swoim asortymencie. 4 hale i namioty wypełnione były stoiskami prezentującymi usługi i produkty wystawców. Powstały takie sekcje jak: szkolenia połączone z sieciami serwisowymi, rynek ciężarowy, tuning, koło i opony, wyposażenie warsztatów, elementy blacharskie, akcesoria i środki smarne, marki własne.

Więcej…
 
Mechaniczniak na Paradzie Historycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 27 września 2017 13:32 ; Poprawiony: czwartek, 05 października 2017 11:11

Mechaniczniak na Paradzie Historycznej

wycieczka W sobotę 23 września mimo deszczu i chłodu, uczniowie naszej szkoły dumnie kroczyli przez Opole ubrani we włoski i rosyjskie mundury z czasów Powstań Śląskich. Nasi żołnierze, wraz z innymi postaciami związanymi z historią Opola, spotkali się na parkingu przy Tesco na ulicy Ozimskiej skąd wyruszyli na Paradę Historyczną zorganizowaną w ramach obchodów 800-lecia Opola. Następnie dumnie krocząc ulicami Ozimską, Kołłątaja, 1 Maja, Piastowską i Katedralną dotarli na opolski rynek gdzie zakończyła się parada a rozpoczęły inne atrakcje przygotowane na ten dzień, m.in. koncert zespołu Zakopower.


Justyna Kendik-nauczyciel języka angielskiego

 
Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez m@rek ; środa, 27 września 2017 13:17

Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych

wycieczka 21 września jest Europejskim Dniem bez Ofiar Śmiertelnym, w skrócie EDWARD (European Day Without a Road Death). EDWARD to projekt mający na celu zwiększenie świadomości kierowców na wszystkich europejskich drogach oraz sprawienie aby nasz podróże były bezpieczniejsze. W tym dniu wybraliśmy się duża grupą, klasy 1AS, 1S, 1M, 1a, 1es, wychowawcy oraz Pan Dyrektor, do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego aby wziąć udział w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych przygotowanych specjalnie dla nas. W WORDzie przywitali nas Dyrektor WORD pan Edward Kinder, Sekretarz Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pan Bartosz Wajman, Egzaminator WORD pan Dominik Grabowski oraz Podinspektor Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Opolu pan Maciej Milewski.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 331