Współpraca -
Inne...
|
Wpisany przez zawojan
|
środa, 30 czerwca 2010 22:10 |
Projekt Nr PO KL. 09.02.00-16-008/08 pn. „Młodzi Zawodowcy – program rozwojowy szkół zawodowych miasta Opola” realizowany był od 1 września 2009 r. do 30 czerwca 2010r. Uczestniczyło w nim 50 uczniów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej Naszego zespołu. Uczniowie realizowali zajęcia w ramach czterech modułów:
- moduł teoretyczny – był pogłębianiem wiedzy z zakresu wybranego kursu oraz przygotowaniem do zajęć praktycznych. Obejmował organizację i przeprowadzenie zajęć laboratoryjnych z zakresu diagnostyki samochodowej i spawalnictwa.
- moduł praktyczny - obejmował przeprowadzenie zajęć praktycznych. W zakresie diagnostyki samochodowej, praktyki odbywały się w czterech wiodących autoryzowanych stacjach obsługi samochodów: Citroen Opole Sp. z o.o.; Mirosław Wróbel sp. z o.o. Autoryzowany Dealer Mercedes Benz w Opolu; Renault VipCar Sp. z o.o. w Opolu; Toyota PHU Andrzej Szic w Opolu. W zakresie spawalnictwa zajęcia praktyczne spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą 135 MAG zostały zorganizowane w Ośrodku Kształcenia Kursowego i Przekwalifikowania Kadr ‘Profesja’ w Opolu. Zajęcia zakończyły się egzaminem IS-W01 wg wytycznych Instytutu Spawalnictwa poświadczającym zdobycie uprawnień spawania blach i rur metodą 135.
- moduł językowy – zapoznawał uczniów z podstawowymi pojęciami technicznymi używanymi w diagnostyce samochodowej i spawalnictwie, co ułatwi w przyszłości korzystanie z dokumentacji technicznej napisanej w języku angielskim.
- moduł rynku pracy – przygotowywał uczniów do wejścia na rynek pracy oraz do aktywnego w nim uczestnictwa. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów o następującej tematyce: sztuka autoprezentacji, ocena własnych predyspozycji zawodowych, analiza ofert pracy i przygotowanie własnego CV.
Projekt realizowany był przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola. Koordynatorem działań szkolnych w ramach projektu była Urszula Kowalczyk-wicedyrektor ZSM w Opolu, która wręczyła wszystkim uczestnikom projektu, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego, certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w projekcie „Młodzi Zawodowcy”.
dyrektor Bogusław Januszko |
Poprawiony: środa, 30 czerwca 2010 22:38 |
Współpraca -
Inne...
|
Wpisany przez zawojan
|
środa, 30 czerwca 2010 21:47 |
„Innowacyjna Szkoła Zawodowa" – projekt systemowy nr POKL.09.02.00-16-017/09 dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Działanie 9.2.
Innowacyjna Szkoła Zawodowa
Głównym celem projektu było podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego w naszej szkole. W projekcie wzięło udział 8 nauczycieli przedmiotów zawodowych: Marek Pacion, Włodzimierz Kania, Renata Nycz, Beata Ławrowska, Agata Hetmańska, Daniel Święcicki, Jan Front, Marek Wilk, 55 uczniów technikum oraz 44 uczniów zasadniczej szkoły zawodowej. Koordynowaniem działań realizowanych w technikum była Urszula Kowalczyk – wicedyrektor, a w zasadniczej szkole zawodowej Bogusław Januszko – dyrektor. W pierwszej fazie realizacji projektu nauczyciele uczestniczyli w 40 godzinnych szkoleniach przygotowawczych do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem ICT. Każdy z nauczycieli zapoznany został z tematyka zajęć w obrębie: mechatroniki, WebQuest, ePortfolio. Przeszkoleni na kursie w WODiP-ie nauczyciele rozpoczęli od miesiąca listopada 2009 r. prowadzenie zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie zostali podzieleni na 8 grup, w których przez 30 godzin realizowano wybraną tematykę z zakresu: sterowania robotami, budowania własnej wiedzy w oparciu o Internet i inne źródła informacji, rozwoju osobistego i kariery zawodowej. Do prowadzenia zajęć zakupione zostały projektory multimedialne i netbooki, aparaty fotograficzne, skanery. Dziesięciu uczniów uczestniczących w projekcie ukończyło specjalistyczne szkolenie nadające im dodatkowe uprawnienia w zakresie: kierowca-operator wózków widłowych, prawo jazdy kategorii C i T. Najaktywniejsi uczniowie w projekcie (8 osób) wraz z dwoma opiekunami, nagrodzeni zostali 3-dniowym wyjazdem na targi nowych technologii informatycznych CeBit 2010 do Hannover'u. Realizacja projektu została zakończona rozdaniem certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w projekcie Innowacyjnej Szkoły Zawodowej.
dyrektor Bogusław Januszko |
Poprawiony: środa, 30 czerwca 2010 22:13 |
Współpraca -
Inne...
|
Wpisany przez Marek Wilk
|
piątek, 21 maja 2010 10:49 |
W dniach 19.04.10 – 23.04.10 grupa 6 uczniów i 2 nauczycieli przebywała w Odense w Danii w szkole partnerskiej – Aleksandra Nowosielska, Roman Kuś, Mateusz Nowicki, Adam Kania, Wojciech Cykowski, Mateusz Lukasiewicz, Kornel Sidorowicz i Paweł Otremba.
Podróż rozpoczęła się o godzinie 2, a o 14 przybyliśmy do centrum Odense, gdzie powitali nas radośnie nauczyciele z Odense Tekniske Skole – Ole i Annette oraz zakwaterowali nas w hotelu o dość wysokim standardzie.
Pobyt upłynął w przemiłej atmosferze z wieloma atrakcjami. Zwiedziliśmy Kopenhagę ze słynnym muzeum Eksperymentarium, oglądaliśmy film 3D o potworach morskich w Planetarium, podziwialiśmy piękne stare miasto z zabytkową Round Tower – Okrągłą Wieżą, z której rozciąga się widok na cale miasto. W Odense też nie było czasu na nudę. Byliśmy pod wrażeniem elektrowni, w której wykorzystuje się oprócz węgla słomę i śmieci z całej wyspy do produkcji energii elektrycznej i ciepłej wody. Rozwiązuje to problem wysypisk śmieci, które dzięki temu przestały na wyspie istnieć.
Odense to również miasto Hansa Christiana Andersena, którego ślady widać wszędzie. Zwiedziliśmy dom, w którym mieszkał pisarz i nowoczesne muzeum poświęcone jego życiu i twórczości.
Spędziliśmy pięć niezapomnianych dni.
Opracowanie: Aleksandra Nowosielska
|
Poprawiony: piątek, 21 maja 2010 11:18 |
Współpraca -
Inne...
|
Wpisany przez zawojan
|
piątek, 14 maja 2010 18:40 |
od lewej stoją: Marek Zambrzycki, Maciej Balicki, Michał Kuszczyński, Wojciech Kuźmiński, Marek Krukowski, Janusz Kochanowski, Michał Kochanowski. Opiekun grupy Marek Pacion, po drugiej stronie obiektywu :) W tle biuro serwisu i pracownicy.
W dniu 14 maja 2010r. (piątek) pierwsza grupa uczniów z klasy IIC technik pojazdów samochodowych, skorzystała z lekcji warsztatowej w serwisie motoryzacyjnym JANO Kochanowski Serwis VW Group w Opolu. Zajęcia odbyły się dzięki uprzejmości Pana Janusza Kochanowskiego, który zgodził się gościć grupę uczniów w serwisie. Wizyta trwała 2 godziny w czasie których uczniowie zapoznali się z pełną procedurą kontroli i serwisowania układu klimatyzacji, procedurą diagnostyki komputerowej oraz przebiegiem kontroli pojazdu na linii diagnostycznej - sprawdzenie zawieszenia, zbieżności, skuteczności działania hamulców. Równocześnie, w związku z tym, że na warsztacie trwają prace naprawcze, uczniowie mieli sposobność podpatrzenia mechaników przy pracy. Było to pierwsze z 4 wyjść do serwisu JANO Serwis Group. Następne planowane jest na dzień 21 maja 2010r. Dziękujemy Panu Januszowi Kochanowskiemu za możliwość uczestnictwa w pracy serwisu licząc na dalszą współpracę.
Marek Pacion
W dniu 14 maja 2010 r. pierwsza grupa uczniów z klasy IIC technik pojazdów samochodowych skorzystała z lekcji warsztatowej w serwisie motoryzacyjnym JANO Kochanowski Serwis VW Group w Opolu. Zajęcia odbyły się dzięki uprzejmości Pana Janusza Kochanowskiego, który zgodził się gościć grupę uczniów w serwisie. Wizyta trwała 2 godziny w czasie których uczniowie zapoznali się z pełną procedurą kontroli i serwisowania układu klimatyzacji, procedurą diagnostyki komputerowej oraz przebiegiem kontroli pojazdu na linii diagnostycznej - sprawdzenie zawieszenia, zbieżności, skuteczności działania hamulców. Równocześnie, w związku z tym, że na warsztacie trwają prace naprawcze, uczniowie mieli sposobność podpatrzenia mechaników przy pracy. Było to pierwsze z 4 wyjść do serwisu JANO Serwis Group. Następne planowane jest na dzień 21 maja 2010 r. Dziękujemy Panu Januszowi Kochanowskiemu za możliwość uczestnictwa w pracy serwisu licząc na dalszą współpracę. Marek Pacion |
Poprawiony: piątek, 14 maja 2010 18:55 |
|
|