banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6189
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40703
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc359845
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436109

Aktualnie: gości 66, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Inne...
SIMP - Diagnostyka układów we współczesnych pojazdach PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez zawojan   
wtorek, 12 kwietnia 2011 23:38

„Dobre praktyki” ZSM w Opolu
w obszarze współpracy szkoły z instytucjami zewnętrznymi

W dniu 16 marca 2011r. została zorganizowana w Zespole Szkół Mechanicznych konferencja na temat: „Nowoczesne metody diagnozowania układów mechanicznych i systemów elektrycznych we współczesnych pojazdach”. Konferencja odbyła się w ramach cyklicznie organizowanych przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Opole spotkań pod hasłem: „Nowości ze świata nauki i techniki” dla członków tego stowarzyszenia.

 

Konferencję otworzył i wygłosił słowo wstępne Pan Bogusław Przychocki – Prezes Zarządu Oddziału Opolskiego SIMP. Następnie zagadnienie tytułowe w zakresie diagnostyki wyłożył Pan Bogusław Januszko – Dyrektor Zespołu Szkol Mechanicznych w Opolu, członek Koła Terenowego nr 22 w Opolu Oddziału Opolskiego SIMP. Oparte ono zostało o przygotowaną przez uczniów obecnie klasy IV technikum ZSM w Opolu kształcących się w zawodzie technik mechanik: Dawida Guza, Beniamina Riedla i Marka Trieblera prezentację multimedialną. Nad merytoryczną stroną prezentacji, przygotowaną w oparciu o techniczną literaturę fachową oraz dokumentację stanowiącą wyposażenie technicznych pracowni szkolnych i własną wiedzę merytoryczną, czuwali inżynierowie-nauczyciele ZSM w Opolu w osobach Panów Bogusława Januszko i Marka Paciona. Po przedstawieniu wiodącego tematu konferencji odbyła się dyskusja merytoryczna pomiędzy uczestnikami konferencji: członkami SIMP-u, nauczycielami i uczniami ZSM w przedmiotowym zakresie celem rozszerzenie zagadnienia na różne dziedziny techniki oraz dokonano wymiany poglądów w aspekcie poszerzenia wiedzy i wymiany doświadczeń zawodowych.

W kolejnej części konferencji jej uczestnicy mieli sposobność uzupełnić wiedzę teoretyczną przez szereg samodzielnie przeprowadzonych praktycznych czynności diagnostycznych na samochodach Renault Vel Satis i Audi Q7 przy użyciu najnowszej generacji mobilnych diagnoskopów komputerowych: francuskiego- CLIP i niemieckiego- VAS, przypisanych-dedykowanych przez ich producentów do w/w samochodów. Ćwiczenia praktyczne prowadzili Panowie Marek Pacion i Czesław Cebulla.

Konferencję zakończono i podsumowano wnioskami z dziedziny diagnostyki pomocnymi w dalszej pracy zawodowej i rzeczoznawczej członków SIMP-u z obszaru mechaniki i obszarów jej pokrewnych. Czas prezentacji teoretycznych, dyskusja merytoryczna oraz działania praktyczne na najnowocześniejszym sprzęcie i wnioski dotyczące wykorzystania zdobytych wiadomości, rozdzielano filiżanką kawy i słodkimi do niej dodatkami przygotowanymi przez szkołę.


Opracował: Bogusław Januszko.
Opole, dn. 7 kwietnia 2011r.

Poprawiony: środa, 21 września 2011 13:20
 
Wyjazd do Ingolstadt PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez zawojan   
czwartek, 24 marca 2011 12:01

ZSM OpoleIngolstadt
POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA PARTNERSKA
ZSM OPOLE - BERUFLICHE OBERSCHULE INGOLSTADT

 

Uczniowie wyjeżdżający na wymianę międzyszkolną do Ingolstadt 26.03 - 09.04.2011r.
- zbiórka na dworcu PKS Opole o godz. 19:30. Proszę pamiętać o dowodzie osobistym lub paszporcie.


Do zobaczenia w sobotę 26.03.2011
Iwona Majek-Wiśniowska

Poprawiony: środa, 21 września 2011 13:21
 
Badanie w VipCar Opole PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez zawojan   
czwartek, 27 stycznia 2011 13:06

Współpraca z VipCar  Renault w Opolu

Pracownia diagnostyki samochodowej w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu jest objęta patronatem  Autoryzowanej Stacji Obsługi VipCar Renault. W ramach zajęć z tego przedmiotu, uczniowie klasy IIIC (technik pojazdów samochodowych), przeprowadzili w tamtejszej Stacji Kontroli Pojazdów, badania układu hamulcowego, pomiar skuteczności tłumienia zawieszenia oraz pomiar geometrii ustawienia kół. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z pozostałymi urządzeniami wykorzystywanymi podczas przeprowadzania okresowego badania technicznego pojazdu. Ćwiczenia prowadził Szef Serwisu Marek Grus, będący również doświadczonym diagnostą, uprawnionym do przeprowadzania takich badań. Pan Marek jak zawsze z niewyczerpanym zapasem humoru udzielał wszelkich wskazówek i szczegółowo tłumaczył zasady obsługi prezentowanych urządzeń diagnostycznych. Zajęcia odbyły się w grupach ćwiczeniowych w grudniu 2010 i styczniu 2011 roku, pod opieką nauczycieli Marka Paciona i Czesława Cebulli.

Czesław Cebulla
Poprawiony: czwartek, 27 stycznia 2011 13:24
 
Zakwalifikowani uczniowie PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
poniedziałek, 24 stycznia 2011 21:42

logo_zsmLISTA UCZESTNIKÓW logo_ingolstadt

PROGRAMU POLSKO - NIEMIECKIEJ WYMIANY PARTNERSKIEJ ZSM OPOLE - BERUFLICHE OBERSCHULE INGOLSTADT

W związku z planowanym wyjazdem młodzieży naszej szkoły do szkoły partnerskiej w Niemczech w dniach 26.03-09.04 2011r. ogłaszamy listę uczestników, którzy zakwalifikowali się do udziału w stażu:


  • Sebastian Grzona,
  • Tomasz Gonsior,
  • Paweł Otręba,
  • Marek Graca,
  • Adrian Latta,
  • Michał Strzałka.

Lista rezerwowa osób, które nie zakwalifikowały się do udziału w programie:

  • Marcin Schudy,
  • Krzysztof Miszuda.

We wtorek (25.01.br.) o godz. 10.30 w sali 13 odbędzie się zebranie organizacyjne dla zakwalifikowanych uczestników wyjazdu do Ingolstadt.

Serdecznie zapraszamy!!!

Poprawiony: poniedziałek, 24 stycznia 2011 21:58
 
Wymiana Ingolstadt 2011 PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez zawojan   
czwartek, 13 stycznia 2011 17:09

ZSM OpoleIngolstadt
PROGRAM POLSKO - NIEMIECKIEJ WYMIANY PARTNERSKIEJ
ZSM OPOLE - BERUFLICHE OBERSCHULE INGOLSTADT

 

W związku z planowanym wyjazdem młodzieży naszej szkoły do szkoły partnerskiej w Niemczech w dniach 26.03-09.04 2011r. ogłaszamy rekrutację. Proszę zapoznać się z regulaminem wymiany i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia przyjmują do dnia 20.01.2011r. pani Iwona Majek-Wiśniowska i pani Marzena Skrzyniarz.

Poprawiony: czwartek, 13 stycznia 2011 19:02
Czytaj regulamin...
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 27