banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7385
mod_vvisit_counterWczoraj14635
mod_vvisit_counterTydzień51894
mod_vvisit_counterZeszły tydzień85972
mod_vvisit_counterMiesiąc401861
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc332539
mod_vvisit_counterOd początku34553054

Aktualnie: gości 91, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.236.207.90
 , 
Dzisiaj: 29 Mar, 2023
perspektywy
Inne...
Wizyta z Węgier w ramach projektu Erasmus+ Job shadowing PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
środa, 03 listopada 2021 10:43

Wizyta z Węgier w ramach projektu Erasmus+ Job shadowing

Wizyta z Węgier w ramach projektu Erasmus+ Job shadowing Po długich miesiącach izolacji, podczas których zmuszeni byliśmy do ograniczenia kontaktów, w tym również z naszymi partnerskimi szkołami, udało się nam spotkać z delegacją z szkoły SZE Szent-Gyiirgyi Albert Egószsćgiigyi ós Szocińlis Szakgimnńzium ós Szakkózópiskola – Gyór z Węgier. Pierwotnie nasza współpraca w ramach projektu unijnego Erasmus+ Job shadowing zaplanowana była na październik zeszłego roku, ze względów pandemicznych musiała jednak zostać przełożona na ten rok. Podczas trwającej cztery dni wizyty (od 24 do 28 października br.) gościliśmy w naszej szkole Dyrektorkę węgierskiej szkoły Panią Magdolnę Pakozdi oraz dwie nauczycielki Panie: Norę Nemeth i Kornelię Turnerne Magyari. Językiem projektu był język niemiecki oraz angielski.

 

Poprawiony: środa, 03 listopada 2021 10:57
Więcej…
 
Rola i zadania służb utrzymania ruchu w zakładach Górażdże PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
czwartek, 07 stycznia 2021 13:45

Rola i zadania służb utrzymania ruchu w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym

gorazdzeW dniu 15 grudnia 2020 r. w ramach współpracy pomiędzy spółkami Grupy Górażdże a Zespołem Szkół Mechanicznych w Opolu rozpoczął się cykl spotkań naszych uczniów kształcących się w zawodach technik mechanik i technik mechatronik z menadżerami wydziałów produkcyjno-technicznych Grupy Górażdże.

Celem spotkań jest dzielenie się wiedzą praktyczną w zakresie zarządzania procesami produkcji na przykładzie zakładów.

Pierwsze spotkania, on-line dla uczniów klas 3AC, 4AS i 3M, poprowadził Wojciech Kłyż – Główny Inżynier ds. Utrzymania Ruchu w Górażdże Cement SA a dotyczyło ono roli i zadań służb utrzymania ruchu w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym na przykładzie Cementowni Górażdże.

Na początek roku 2021 zaplanowane już zostały kolejne spotkania z udziałem młodzieży i ekspertów Grupy Górażdże.


Agnieszka Słaboń-wicedyrektor

 

 
Szkolenie o modułach hybrydowych w firmie TURCK PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
czwartek, 13 lutego 2020 16:19

Szkolenie o modułach hybrydowych w firmie TURCK

TURCK Klasa 3M (technik mechatronik) wzięła udział w warsztatach szkoleniowych na temat najnowszych modułów hybrydowych pracujących w protokole Ethernet z funkcją bezpieczeństwa. Szkolenia odbyły się w dwóch turach, pierwsza miała miejsce 22 stycznia a druga 5 lutego. Z ramienia firmy TURCK szkolenie prowadził Pan Andreas Kowol. Uczniowie mieli możliwość poznanie funkcjonalności sterowników PLC firmy TURCK oraz czujników i sygnalizatorów RGB. W trakcie zajęć przygotowali programu w opartego o komunikację w sieci PROFINET w środowisku CodeSys v3.5. Mieli również okazję stworzenie wizualizacji do programu oraz uruchomienie jej na sterowniku PLC serii TX700 z funkcjonalnością HMI.

Marek Wilk

 
Dni Otwarte dla Edukacji – Grupa Górażdże : cement, beton, kruszywa PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
poniedziałek, 25 listopada 2019 13:18

Dni Otwarte dla Edukacji – Grupa Górażdże : cement, beton, kruszywa

Dni Otwarte dla Edukacji Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce wytwórców betonu towarowego i kruszyw, który jest częścią międzynarodowego koncernu HeidelbergCement, jednego z największych na świecie producentów cementu i innych materiałów budowlanych. W Górażdżach produkują cement, beton i kruszywa ciągle udoskonalając swoje produkty aby dostarczać na rynek zrównoważonych materiałów budowlanych o zredukowanym wpływie na otoczenie i środowisko naturalne.

 

Więcej…
 
Praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
piątek, 18 października 2019 09:01
zsm logo

PROGRAM POLSKO - NIEMIECKIEJ WYMIANY PARTNERSKIEJ

 ZSM OPOLE - BERUFLICHE OBERSCHULE INGOLSTADT.

Praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt

fos logo

 

wymianaDzięki długoletniej współpracy ze szkołą techniczną FOS BOS z Ingolstadt siedmiu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych odbyło dwutygodniową praktykę zawodową w tamtejszych warsztatach doskonaląc swoje umiejętności z zakresu obróbki metalu. Dwutygodniowy pobyt to jednak nie tylko obowiązki i nauka, ale również dużo rozrywek. Dostarczył on naszym uczniom niezapomnianych wrażeń oraz wiele cennych doświadczeń. Miasto Ingolstadt dzięki mieszczącej się tam fabryce Audi oraz położonego obok muzeum Audi Mobile jest wielką gratką dla miłośników czterech kółek. Dzięki wystawie i bardzo ciekawej ekspozycji w muzeum Audi uczniowie poznali historię firmy, natomiast wizyta w fabryce zaznajomiła ich z procesem produkcji.

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 09:47
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 27