banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj361
mod_vvisit_counterWczoraj6428
mod_vvisit_counterTydzień29147
mod_vvisit_counterZeszły tydzień41948
mod_vvisit_counterMiesiąc86590
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc176579
mod_vvisit_counterOd początku13536633

Aktualnie: gości 67, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 54.221.75.115
 , 
Dzisiaj: 16 Lis, 2018
perspektywy
Małymi kroczkami ku wielkiemu sukcesowi...... PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 06 maja 2016 13:57

Seweryn i sp    Kultura Na Murach czyli KNM, to zespół znany już społeczności szkolnej chociażby z występów podczas Dnia Otwartego Szkoły czy Zamknięcia Sezonu Jednośladów.
    Seweryn Jabłoński z kl.III D oraz Paweł Dołegowski z kl. IIIC tworzący zespół wystąpili w Filharmoni Opolskiej jako laureaci konkursu Opolskie Młode Talenty prezentując  swój autorski utwór pt.„Zabawne przedstawienie” w 2015 roku, a sam Seweryn Jabłoński zdobył I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Patriotycznej, który odbył się 12.11.2014 w Opolu.
    Dzięki hojności sponsorów, w tym nauczycieli ZSM, chłopakom udało się w ubiegłym roku nagrać swoja własną płytę, a teraz powracają z kolejnym sukcesem jakim jest nagranie swojego  pierwszego, profesjonalnego  teledysku z  gościnnym udziałem  artysty znanym jako  LewyDub do utworu "Fałsz kłamstwo pycha."

Poprawiony: piątek, 06 maja 2016 14:12
Więcej…
 
Ranking Perspektywy 2016r. v2 PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 04 maja 2016 12:52

Wojewódzkie podsumowanie

wyników XVIII edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

 „Perspektywy 2016”

podsumowanie Perspektyw 2016   Podsumowanie, tym razem wojewódzkie, tegorocznej XVIII edycji  rankingu szkół ponadgimnazjalnych ogłaszanego przez miesięcznik „Perspektywy”  odbyło się w dniu 25 kwietnia 2016r. w sali im. E. Osmańczyka Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przybyłym na uroczystość delegacjom szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego, które w podsumowaniu tego rankingu za rok 2015 zdobyły tytuły złotych, srebrnych i brązowych szkół oraz tytuły szkół mistrzów w nauczanych zawodach, okolicznościowe patery wręczali: Michał Siek - Opolski Kurator Oświaty oraz Jerzy Laszkiewicz – doradca Wojewody Opolskiego. Naszą szkołę z uznanym dorobkiem edukacyjnym i odnoszącą sukcesy na miarę Złotej Szkoły, podczas uroczystości reprezentowali: Bogusław Januszko - dyrektor, Urszula Kowalczyk - wicedyrektor oraz Kamil Herrmann - uczeń klasy IV C technikum.


 Bogusław Januszko – dyrektor

Poprawiony: środa, 04 maja 2016 13:42
Więcej…
 
Sukces naszej szkoły PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 19 lutego 2016 09:30

perspektywy

     mechanicznie wciąż the best

      Jesteśmy przepełnieni dumą, że po raz kolejny nasze szkoły są usytuowane na wysokich miejscach w tym rankingu. Miastu, jako organowi prowadzącemu, zależy na tym, by nasze dzieci i wnuki miały szansę na dobrą edukację, którą zawdzięczają dobrym placówkom. Gratuluję wszystkim nagrodzonym - mówił podczas uroczystości prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski – absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych !!!.

    17 lutego 2016r. po raz kolejny w opolskim ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przedstawicielom najlepszych opolskich szkół w rankingu "Perspektywy 2016". Wśród najlepszych placówek z całego kraju znalazło się 8 szkół z Opola.

    Zespół Szkół Mechanicznych na uroczystości reprezentowali uczniowie klas pierwszych technikum: Natalia Chomentowska - 1AS, Rafał Dawid - 1C i Fabian Zgodzaj-1M, nauczyciele: Ewa Panas, Beata Ławrowska i Janusz Karpiński oraz dyrektor Bogusław Januszko.

Poprawiony: czwartek, 25 lutego 2016 10:04
Więcej…
 
ONI ZWYCIĘŻYLI ! PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 18 grudnia 2015 11:08

III turniej gier logicznych ZSM      Po raz trzeci spotkaliśmy się w świątecznie wystrojonej auli, aby poćwiczyć nasze umysły w inny sposób niż na lekcjach. Dnia 17.12. wszystkim pasjonatom gier logicznych Samorząd Uczniowski zaproponował III Turniej Gier Logicznych.

Imprezę uroczyście otworzyła p. dyrektor Urszula Kowalczyk i życzyła wszystkim jak najlepszych wyników. Atrakcje w postaci możliwości zagrania w najnowsze gry planszowe zapewniał pan dr Stanisław Anweiler z Politechniki Opolskiej, goszczący u nas już po raz trzeci. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w 4 kategoriach: szachach, warcabach, sudoku oraz krzyżówkach. Najszybciej zakończyła się partia krzyżówek, w których I m. zajął Martin Klama, z 4AS, II m. Szymon Urban z 4AS, a III m. Przemysław Tyszka z 4AS. Następnie nagrodzeni zostali uczniowie konkurujący w rozwiązywaniu sudoku, wśród których najszybszy okazał się Piotr Kapuściński z 1M, a niedługo po nim Michał Hosumbek 2M oraz Kamil Jasiński 2M. W warcabach brylował Sebastian Pańczyk z 1C, tuż za nim na podium stanął Łukasz Bednorz z 2es i Adrian Bebel z 3D. W szachach zwyciężył Denis Piegsa z 4C, Wiktor Bartoszyn z 4E zdobył srebro, Marcin Cebula z 3C brąz.

Poprawiony: piątek, 18 grudnia 2015 15:31
Więcej…
 
Hat-trik Patryka Doty PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 26 października 2015 14:57

image009Hat-trik Patryka Doty z klasy 4 DM

w zdobywaniu Stypendiów Premiera Rzeczpospolitej Polskiej

    W dniu 20 października 2015 r., w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu, odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/2015. Wśród 93 najlepszych uczniów z techników i liceów ogólnokształcących w województwie opolskim, otrzymujących prestiżowe stypendia ufundowane przez Prezesa Rady Ministrów był też Patryk Dota - uczeń klasy 4 DM w zawodzie  technik mechatronik Naszego Technikum. Kolejne trzecie z rzędu wyróżnienie jakie otrzymuje Patryk stawia go w szeregu najlepszych uczniów w historii szkoły!!! Nie ma bowiem wśród absolwentów nikogo, kto zdobyłby to stypendium trzykrotnie. Zapewne przyjdzie nam poczekać wiele lat na kolejny taki wyczyn dydaktyczny.

Relacja Kuratorium Oświaty w Opolu

Poprawiony: wtorek, 03 listopada 2015 10:40
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 9