banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7467
mod_vvisit_counterWczoraj14635
mod_vvisit_counterTydzień51976
mod_vvisit_counterZeszły tydzień85972
mod_vvisit_counterMiesiąc401943
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc332539
mod_vvisit_counterOd początku34553136

Aktualnie: gości 105, 
wizytacje 8 połączonych
Twój IP: 3.236.207.90
 , 
Dzisiaj: 29 Mar, 2023
perspektywy
Bliżej siebie i świata PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Dyplomy uznania
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
czwartek, 28 stycznia 2016 09:27

gsw   Jesteśmy dumni nie tylko z faktu otrzymania po raz kolejny I nagrody w konkursie „Bliżej Świata”, ogłaszanym  od paru lat przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu z okazji World Press Photo, ale i z tego, że  tradycją już  stało się odwiedzanie wystawy gromadzącej zwycięskie zdjęcia, wyróżnione w prestiżowym konkursie. Od kilkunastu lat młodzież chętnie podąża do galerii, aby razem z wychowawcami przyjrzeć się najciekawszym fotografiom z całego świata.Nagroda, wręczona wraz z wyrazami uznania  przez p.dyr. GSW Annę Potocką naszemu p. dyr. Bogusławowi Januszko podczas pierwszego tegorocznego wernisażu , została zaprezentowana całej szkolnej społeczności.

Poprawiony: czwartek, 28 stycznia 2016 09:45
Więcej…
 
Najlepsi z najlepszych PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Dyplomy uznania
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
niedziela, 18 października 2015 23:52

dzien edukacji  14 października, w dniu Święta Edukacji Narodowej, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów  odbyła się doniosła uroczystość. Do Warszawy zaproszeni zostali wyróżnieni nauczyciele oraz szczególnie uzdolnieni uczniowie, by odebrać z rąk pani premier Ewy Kopacz i minnister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej nagrody.

   20 nauczycieli  otrzymało tytuł honorowego profesora oświaty, wręczono również złote, srebrne, brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Poprawiony: wtorek, 20 października 2015 11:36
Więcej…
 
Stypendia dla najzdolniejszych PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Dyplomy uznania
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
środa, 11 lutego 2015 09:01

Stypendia dla najzdolniejszych

STYPENDYSTA 2014    Prymusi opolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrali stypendia przyznane przez Zarząd Województwa Opolskiego. W bieżącym roku o takie stypendium starało się 530 osób, ale tylko 250 mogło je otrzymać. W ich gronie znalazł się nasz uczeń Marcel Wyskowski z klasy II E, który odebrał dyplom stypendialny w dniu 6.02.2015 r. Aby ubiegać się o stypendium trzeba było uzyskać wysokie wyniki w nauce (średnią ocen co najmniej 4,8), również wysoką średnią (co najmniej 4,6) z przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, technicznych. Marcel znacznie przekroczył wymagania regulaminowe. Jego średnia ocen ze wszystkich przedmiotów wyniosła 5,1 a z przedmiotów zawodowych 6,0. Poza tym szczyci się zajęciem III miejsca w Wojewódzkim Konkursie Technicznym i V miejsca w Opolskim Festiwalu Robotów w kategorii Line Follower Junior. W trakcie uroczystości Waldemar Zadka dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego przypomniał, że była to siódma edycja stypendiów wypłacanych w ramach "Programu pomocy stypendialnej województwa opolskiego dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych". Fundusze pochodziły z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, budżetu państwa i budżetu województwa.

Poprawiony: czwartek, 12 lutego 2015 18:20
Więcej…
 
Opolski Mechaniczniak po raz szósty w czołówce techników kraju i województwa PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Dyplomy uznania
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
sobota, 07 lutego 2015 00:00

perpektywy 2014W związku z XVII edycją Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ogłaszanego przez fundację „Perspektywy" zostaliśmy zaproszeni na uroczyste podsumowanie wyników rankingu za rok 2014 w województwie opolskim. W uroczystej gali udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, kościelnych i oświatowych. Oficjalne wystąpienia podczas uroczystości wygłosili: Wojewoda Opolski – Ryszard Wilczyński, Opolski Wicekurator Oświaty – Rafał Rippel i Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski.

Uroczystość odbyła się w dniu 3 lutego 2015 r.  w Publicznym Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, na której Naszą Szkołę reprezentowali: Bogusław Januszko – dyrektor, Marek Wilk – nauczyciel przedmiotów informatycznych i mechatronicznych oraz  Patryk Dota – uczeń kl. III Mt. Gospodarze tegorocznej uroczystości zadbali o jakość wydarzenia także w wymiarze artystycznym uświetniając je atrakcyjną oprawą artystyczną w wykonaniu młodzieży tej szkoły.

Podczas uroczystego podsumowania wyników Rankingu za rok 2014 w województwie opolskim otrzymaliśmy dyplom gratulacyjny z rąk Wojewody Opolskiego – Ryszarda Wilczyńskiego i Opolskiego Wicekuratora  Oświaty – Rafała Rippla. Ponadto Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola – Irena Koszyk wręczyli  szkołom Opola wyróżnionym w Rankingu list gratulacyjny.

Ponowne uplasowanie się Mechaniczniaka w gronie szkól w kraju i województwie z najlepszymi wynikami określonymi rankingiem jest sukcesem wypracowanym przez uczniów i nauczycieli. Jest to dla naszego technikum powód do podtrzymania twierdzenia, że skutecznie uczymy, inspirujemy i rozwijamy pasje. Stanowimy zatem jako szkoła techniczną elitę kraju i województwa. Warto się tym tytułem pochwalić tym bardziej, że za rok 2014 przysługuje naszemu technikum Znak Jakości potwierdzający sukces w Rankingu i tytuł „Srebrnej Szkoły 2014" za zajęcie 138 miejsca w kraju w Rankingu Techników, 29 miejsca w kraju w Rankingu Egzaminów Zawodowych.  Otrzymaliśmy ponadto tytuł „Szkoły Mistrzów” za zajęcie 8. miejsca w krajowym rankingu egzaminów zawodowych  w zawodzie technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych. Tym samym zostaliśmy sklasyfikowani na 8 miejscu w Rankingu Wojewódzkim Techników, co z kolei daje nam 1 miejsce wśród szkół mechanicznych województwa opolskiego.


Poprawiony: piątek, 22 stycznia 2016 17:08
 
Z poprawną polszczyzną na co dzień PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Dyplomy uznania
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
wtorek, 13 stycznia 2015 10:13

pp 

       Od paru lat mamy odwagę mierzyć się z uczniami z całej Polski w konkursie poprawnej polszczyzny i ortografii. W tym roku w I etapie wystartowało 12 osób, którym bardzo dziękujemy za reprezentowanie nas w niełatwej przecież dziedzinie. II etap językowych zmagań będzie miał miejsce już 14 i 15 stycznia, a reprezentować nas będą :

w zakresie poprawnej polszczyzny:   w zakresie ortografii:
Aneta Klimek 4A Aneta Klimek 4A
Remigiusz Goliński 2E Marek Szymaniec 3AS
  Mateusz Joniec 1AC
  Bartosz Skibiński 2E

 

Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!


Danuta Stankiewicz, nauczyciel

Poprawiony: środa, 14 stycznia 2015 16:31
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8