banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2665
mod_vvisit_counterWczoraj7755
mod_vvisit_counterTydzień58035
mod_vvisit_counterZeszły tydzień42577
mod_vvisit_counterMiesiąc143331
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc224948
mod_vvisit_counterOd początku11987271

Aktualnie: gości 103, 
wizytacje 10 połączonych
Twój IP: 54.83.81.52
 , 
Dzisiaj: 19 Sty, 2018
Nie traćmy pamięci PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
czwartek, 23 kwietnia 2015 13:05

Nie traćmy pamięci W dniu 17.04.2015r. odbył się XXIII finał Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej "Nie traćmy pamięci”, organizowany przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - Opolu, pod patronatem Marszałka woj. opolskiego. Konkurs był adresowany do młodzieży woj. opolskiego. Wzięły w nim udział Magdalena Weber i Monika Piechota, uczennice klasy I DS, które przygotowała pani Irena Mazurek. Uczennice zaprezentowały po dwa utwory K.K. Baczyńskiego i L. Moczałowa. W jury zasiedli Bożena Olszewska- profesor Uniwersytetu Opolskiego, Mirosław Bednarek- aktor teatru im. Jana Kochanowskiego oraz laureat "Złotej Maski" i Marian Buchowski- pisarz i dziennikarz "Nowej Trybuny Opolskiej”.

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2015 13:10
Więcej…
 
Najszybszy robot z Opola PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
czwartek, 02 kwietnia 2015 17:19

piotrek Inżynier Piotr Śnieżek skonstruował robota, który najszybciej pokonał 12-metrową prostą podczas międzynarodowego turnieju w Rybniku.

Piotr Śnieżek robotami interesuje się od 7 lat. Przygodę z nimi zaczynał w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Obecnie kończy II stopień studiów z mechatroniki na Politechnice Opolskiej, pracuje w opolskiej firmie Turck i jest głównym koordynatorem Opolskiego Festiwalu Robotów. Piotr nigdy nie zapomniał o naszej szkole, jako student w ramach grupy GROM zajmującej się robotami wspierał i prowadził kółka mechatroniczne w naszej szkole. Przekazywał im swoją wiedzę i dzielił się swoim doświadczeniem co ułatwiał im przygotować się do konkursów i zawodów z dziedziny mechatroniki. Podczas VII Międzynarodowego Turnieju Robotów "Robotic Tournament" w Rybniku roboty inż. Piotra Śnieżka zajęły czołowe miejsca w kategorii LineFollower Drag (jeździe po linii prostej o dł. 12m). Uzyskał czasy 1,56s i 2,38s. W konkurencji LineFollower (roboty podążające po płaskiej linii z zakrętami, skrzyżowaniami i odcinkami prostymi) robot Piotra zajął 4. miejsce.

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 17:31
Więcej…
 
Najlepsi z Opola PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 17 marca 2015 09:07

elektronW dniu 20 lutego 2015r. w budynku wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej odbył się finał VII edycji konkursu ELEKTRON. W konkursie udział wzięło 1129 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 59 uczniów, w tym aż trzech z ZSM w Opolu Rafał Joniec III E, Tomasz Gruca II E i Dawid Stupak III E zajmując odpowiednio 24, 41, 53 miejsce. Jesteśmy jedyną szkoła z Opola która zakwalifikowała się do finału konkursu.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie (etapie szkolnym) uczniowie rozwiązywali test wyboru w formie papierowej. W etapie finałowym uczniowie rozwiązywali na platformie Moodle za pośrednictwem e-portalu Politechniki Wrocławskiej test. Test finałowy był testem wielokrotnego wyboru – składał się z około 20-25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.

Więcej…
 
Żołnierze Wyklęci PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 03 marca 2015 09:27

Zolnierze wykleci    27 lutego 2015r. w Sali im. Karola Musioła opolskiego Ratusza odbył się I Opolski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia. Organizatorami imprezy byli: Fundacja:” Dla Dziedzictwa”, partnerzy: Wydział Oświaty UM Opola, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego. Patronat honorowy sprawowli; Prezydent Miasta Opola, Przewodniczący Rady Miasta oraz Instytut Pamięci Narodowej-Delegatura w Opolu.

    W niezwykle trudnych zmaganiach konkursowych udział wzięło sześciu  uczniów naszej szkoły. Byli to: Krzysztof Donczew i Marcel Wyskowski z klasy 2E,  Jan Domagalski i Damian Rzodki z klasy 3E oraz Patryk Kolt i Michał Zasadni z klasy 4 M. Test oceniany był w trzech grupach wiekowych. W grupie II, czyli uczniowie szkół ponagimnazjalnch, I i II miejsce zajęli nasi koledzy: Krzysztof Donczew i Patryk Kolt. Tegorocznym laureatom gorąco gratulujemy, a innych uczniów zachęcamy do wzięcia udziału kolejnych edycjach testu.


Jolanta Graj

Poprawiony: wtorek, 03 marca 2015 09:58
 
Finalista Konkursu Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 12 listopada 2014 23:43

Sukces wokalny Seweryna

DSC 0157

       Seweryn Jabłoński, uczeń klasy II D, zdobył I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Patriotycznej, który odbył się 12.11.2014 w Opolu. Wśród 34 wykonawców Seweryn był jedynym prawdziwym twórcą, a nie odtwórcą, gdyż przedstawił  własną piosenkę 'Biało-czerwona jesień'. Członkowie  jury podkreślili nowatorstwo, a zarazem  głęboko  patriotyczne treści utworu. GRATULUJEMY!

Tekst:

KulturaNaMach - Biało czerwona jesień
2X Ref:  Dzięki wam dziś jestem Polakiem
Dzięki wam dziś ślemy ten apel
Dzięki wam Wy ludzie prości
Bo dzięki wam dziś mówimy o polskości 

 

Poprawiony: piątek, 14 listopada 2014 12:50
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 31