banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4944
mod_vvisit_counterWczoraj5614
mod_vvisit_counterTydzień15769
mod_vvisit_counterZeszły tydzień35313
mod_vvisit_counterMiesiąc114426
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc197439
mod_vvisit_counterOd początku10478785

Aktualnie: gości 95, 
wizytacje 9 połączonych
Twój IP: 54.161.96.152
 , 
Dzisiaj: 23 Maj, 2017
Wyniki szkolnych eliminacji 39 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 25 listopada 2015 21:45

olimpiada jezka niemieckiego

 

Wyniki szkolnych eliminacji 39 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego

 

konkurs j niemieckiego   6 listopada br. odbył się szkolny etap Olimpiady Języka Niemieckiego organizowany przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu im. Samuela Bogusława Lindego. 28 uczniów naszej szkoły podczas dwóch godzin lekcyjnych zmagało się trudnymi zagadnieniami z zakresu gramatyki oraz leksyki języka niemieckiego, a także wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

   Do eliminacji okręgowych zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy zdobyli minimum 70 punktów. Etap okręgowy pisemny odbędzie się w naszej szkole 15 stycznia 2016 roku, o godzinie 10.00, a etap ustny 30 stycznia 2016 roku w Instytucie Filologii Germańskiej w Opolu.

Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego:

Poprawiony: środa, 25 listopada 2015 21:56
Więcej…
 
II edycja Konkursu Historycznego o Powstaniu Warszawskim PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 08 września 2015 11:56

plakat Klub Gazety Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce organizuje kolejną II edycję Konkursu Historycznego o Powstaniu Warszawskim. Zachęcamy uczniów szkoły do wzięcia udziału. Główną Nagrodą jest Wycieczka do Brukseli. W organizowanych przez nas Konkursach regularnie uczestniczą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych zarówno z Polski jak i Wileńszczyzny, Grodna.

Regulamin

Plakat

Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udziela Pani Bożena Kantorska


Bożena Kantorska

Poprawiony: środa, 09 września 2015 09:56
 
W Mechaniczniaku nie rzucamy słów na wiatr PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 10 czerwca 2015 11:22

opolskie talentyW Mechaniczniaku nie rzucamy słów na wiatr – zwłaszcza, jeżeli chodzi o nasze motto:

„Uczymy, inspirujemy, rozwijamy pasje”. Przykładem na to, iż stawiamy na rozwój pasji oraz młode talenty, nie koniecznie w branży mechanicznej, jest udział naszych uczniów: Seweryna Jabłońskiego z kl.II D oraz Pawła Dołęgowskiego z IIC znanych jako zespół Kultura na Murach w 3 Opolskim Festiwalu Artystycznym pt. ”Opolskie Młode Talenty”.

Zespół Kultura na Murach wystąpił w Filharmoni Opolskiej jako laureat konkursu Opolskie Młode Talenty i zaprezentował swój autorski utwór pt. „Zabawne przedstawienie”.

Poprawiony: środa, 10 czerwca 2015 11:48
Więcej…
 
KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 08 czerwca 2015 11:09

konkurs j niem3 czerwca w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu odbyła się pierwsza edycja Konkursu Języka Niemieckiego Technicznego.  Uczniowie Technikum oraz ZSZ mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz wiedzy z zakresu techniki motoryzacyjnej. Nie do przecenienia jest również aspekt korelacji międzyprzedmiotowej, która realizowana była podczas szkolnej rywalizacji.  Konkurs składał się z dwóch etapów. W części pisemnej uczniowie rozwiązywali test sprawdzający znajomość  technicznego języka niemieckiego, związanego z branżą motoryzacyjną. Następnie pięciu najlepszych uczniów rywalizowało w części ustnej odpowiadając na pytania dotyczące budowy i funkcjonowania systemów i mechanizmów występujących w samochodzie.

Poprawiony: poniedziałek, 08 czerwca 2015 12:08
Więcej…
 
Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
piątek, 05 czerwca 2015 10:38

Konkurs wiedzy o rtm. W. Pileckim W 2010 roku Publiczne Technikum Nr 4 otrzymało imię rotmistrza Witolda Pileckiego. Wydarzenie to miało miejsce w dniu szczególnym, ponieważ 25 maja 1948 roku, realizując wyrok wydany przez komunistyczne władze, wykonano wyrok śmierci na człowieku, którego postawa stała się symbolem wielkiego poświęcenia dla ojczyzny. Witold Pilecki – harcerz, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, działacz społeczny, żołnierz-bohater, który dobrowolnie udał się do Auschwitz, powstaniec warszawski, działacz niepodległościowego podziemia dla naszej szkolnej społeczności powinien być wzorem cnót obywatelskich. Przyglądając się losom tego wielkiego Polaka, nie trudno zauważyć, że starał się zawsze wybierać to, co ważniejsze nie dla dobra jednostki – siebie samego, ale ogółu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 30