banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj293
mod_vvisit_counterWczoraj5700
mod_vvisit_counterTydzień13172
mod_vvisit_counterZeszły tydzień44363
mod_vvisit_counterMiesiąc139569
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc124178
mod_vvisit_counterOd początku10306489

Aktualnie: gości 46, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 54.198.245.233
 , 
Dzisiaj: 24 Kwi, 2017
Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
piątek, 05 czerwca 2015 10:38

Konkurs wiedzy o rtm. W. Pileckim W 2010 roku Publiczne Technikum Nr 4 otrzymało imię rotmistrza Witolda Pileckiego. Wydarzenie to miało miejsce w dniu szczególnym, ponieważ 25 maja 1948 roku, realizując wyrok wydany przez komunistyczne władze, wykonano wyrok śmierci na człowieku, którego postawa stała się symbolem wielkiego poświęcenia dla ojczyzny. Witold Pilecki – harcerz, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, działacz społeczny, żołnierz-bohater, który dobrowolnie udał się do Auschwitz, powstaniec warszawski, działacz niepodległościowego podziemia dla naszej szkolnej społeczności powinien być wzorem cnót obywatelskich. Przyglądając się losom tego wielkiego Polaka, nie trudno zauważyć, że starał się zawsze wybierać to, co ważniejsze nie dla dobra jednostki – siebie samego, ale ogółu.

Więcej…
 
Finał Konkursu BHP w CKP Opole PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 05 maja 2015 08:33

na strone BHPW dniu 23 kwietnia 2015 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego ZPO w Opolu odbył się finał IV regionalnego konkursu „Wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa pracy oraz prawa pracy w ujęciu praktycznym”. W finale konkursu uczestniczyli uczniowie (łącznie 8 osób) z centrów kształcenia praktycznego województwa opolskiego: CKPiU w Kędzierzynie Koźlu, CKZiU w Nysie oraz CKP ZPO w Opolu. Uczestnicy finału zostali wyłonienie w poszczególnych Centrach w drodze eliminacji wstępnej. Konkurs polegał na wykazaniu się wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami w wykonywaniu zadań praktycznych.

 

 

Laureatami IV edycji konkursu zostali:

I miejsce:

TOMASZ CEBULA
uczeń CKP w Opolu, II klasa technikum, kierunek technik pojazdów samochodowych z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu

Poprawiony: wtorek, 05 maja 2015 09:11
Więcej…
 
Nie traćmy pamięci PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
czwartek, 23 kwietnia 2015 13:05

Nie traćmy pamięci W dniu 17.04.2015r. odbył się XXIII finał Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej "Nie traćmy pamięci”, organizowany przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - Opolu, pod patronatem Marszałka woj. opolskiego. Konkurs był adresowany do młodzieży woj. opolskiego. Wzięły w nim udział Magdalena Weber i Monika Piechota, uczennice klasy I DS, które przygotowała pani Irena Mazurek. Uczennice zaprezentowały po dwa utwory K.K. Baczyńskiego i L. Moczałowa. W jury zasiedli Bożena Olszewska- profesor Uniwersytetu Opolskiego, Mirosław Bednarek- aktor teatru im. Jana Kochanowskiego oraz laureat "Złotej Maski" i Marian Buchowski- pisarz i dziennikarz "Nowej Trybuny Opolskiej”.

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2015 13:10
Więcej…
 
Najszybszy robot z Opola PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
czwartek, 02 kwietnia 2015 17:19

piotrek Inżynier Piotr Śnieżek skonstruował robota, który najszybciej pokonał 12-metrową prostą podczas międzynarodowego turnieju w Rybniku.

Piotr Śnieżek robotami interesuje się od 7 lat. Przygodę z nimi zaczynał w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Obecnie kończy II stopień studiów z mechatroniki na Politechnice Opolskiej, pracuje w opolskiej firmie Turck i jest głównym koordynatorem Opolskiego Festiwalu Robotów. Piotr nigdy nie zapomniał o naszej szkole, jako student w ramach grupy GROM zajmującej się robotami wspierał i prowadził kółka mechatroniczne w naszej szkole. Przekazywał im swoją wiedzę i dzielił się swoim doświadczeniem co ułatwiał im przygotować się do konkursów i zawodów z dziedziny mechatroniki. Podczas VII Międzynarodowego Turnieju Robotów "Robotic Tournament" w Rybniku roboty inż. Piotra Śnieżka zajęły czołowe miejsca w kategorii LineFollower Drag (jeździe po linii prostej o dł. 12m). Uzyskał czasy 1,56s i 2,38s. W konkurencji LineFollower (roboty podążające po płaskiej linii z zakrętami, skrzyżowaniami i odcinkami prostymi) robot Piotra zajął 4. miejsce.

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 17:31
Więcej…
 
Najlepsi z Opola PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 17 marca 2015 09:07

elektronW dniu 20 lutego 2015r. w budynku wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej odbył się finał VII edycji konkursu ELEKTRON. W konkursie udział wzięło 1129 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 59 uczniów, w tym aż trzech z ZSM w Opolu Rafał Joniec III E, Tomasz Gruca II E i Dawid Stupak III E zajmując odpowiednio 24, 41, 53 miejsce. Jesteśmy jedyną szkoła z Opola która zakwalifikowała się do finału konkursu.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie (etapie szkolnym) uczniowie rozwiązywali test wyboru w formie papierowej. W etapie finałowym uczniowie rozwiązywali na platformie Moodle za pośrednictwem e-portalu Politechniki Wrocławskiej test. Test finałowy był testem wielokrotnego wyboru – składał się z około 20-25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 29