banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj317
mod_vvisit_counterWczoraj6498
mod_vvisit_counterTydzień10242
mod_vvisit_counterZeszły tydzień26949
mod_vvisit_counterMiesiąc107034
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc235106
mod_vvisit_counterOd początku10149776

Aktualnie: gości 55, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 54.197.150.255
 , 
Dzisiaj: 28 Mar, 2017
Najszybszy robot z Opola PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
czwartek, 02 kwietnia 2015 17:19

piotrek Inżynier Piotr Śnieżek skonstruował robota, który najszybciej pokonał 12-metrową prostą podczas międzynarodowego turnieju w Rybniku.

Piotr Śnieżek robotami interesuje się od 7 lat. Przygodę z nimi zaczynał w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu. Obecnie kończy II stopień studiów z mechatroniki na Politechnice Opolskiej, pracuje w opolskiej firmie Turck i jest głównym koordynatorem Opolskiego Festiwalu Robotów. Piotr nigdy nie zapomniał o naszej szkole, jako student w ramach grupy GROM zajmującej się robotami wspierał i prowadził kółka mechatroniczne w naszej szkole. Przekazywał im swoją wiedzę i dzielił się swoim doświadczeniem co ułatwiał im przygotować się do konkursów i zawodów z dziedziny mechatroniki. Podczas VII Międzynarodowego Turnieju Robotów "Robotic Tournament" w Rybniku roboty inż. Piotra Śnieżka zajęły czołowe miejsca w kategorii LineFollower Drag (jeździe po linii prostej o dł. 12m). Uzyskał czasy 1,56s i 2,38s. W konkurencji LineFollower (roboty podążające po płaskiej linii z zakrętami, skrzyżowaniami i odcinkami prostymi) robot Piotra zajął 4. miejsce.

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 17:31
Więcej…
 
Najlepsi z Opola PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 17 marca 2015 09:07

elektronW dniu 20 lutego 2015r. w budynku wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej odbył się finał VII edycji konkursu ELEKTRON. W konkursie udział wzięło 1129 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 59 uczniów, w tym aż trzech z ZSM w Opolu Rafał Joniec III E, Tomasz Gruca II E i Dawid Stupak III E zajmując odpowiednio 24, 41, 53 miejsce. Jesteśmy jedyną szkoła z Opola która zakwalifikowała się do finału konkursu.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie (etapie szkolnym) uczniowie rozwiązywali test wyboru w formie papierowej. W etapie finałowym uczniowie rozwiązywali na platformie Moodle za pośrednictwem e-portalu Politechniki Wrocławskiej test. Test finałowy był testem wielokrotnego wyboru – składał się z około 20-25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.

Więcej…
 
Żołnierze Wyklęci PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 03 marca 2015 09:27

Zolnierze wykleci    27 lutego 2015r. w Sali im. Karola Musioła opolskiego Ratusza odbył się I Opolski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia. Organizatorami imprezy byli: Fundacja:” Dla Dziedzictwa”, partnerzy: Wydział Oświaty UM Opola, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego. Patronat honorowy sprawowli; Prezydent Miasta Opola, Przewodniczący Rady Miasta oraz Instytut Pamięci Narodowej-Delegatura w Opolu.

    W niezwykle trudnych zmaganiach konkursowych udział wzięło sześciu  uczniów naszej szkoły. Byli to: Krzysztof Donczew i Marcel Wyskowski z klasy 2E,  Jan Domagalski i Damian Rzodki z klasy 3E oraz Patryk Kolt i Michał Zasadni z klasy 4 M. Test oceniany był w trzech grupach wiekowych. W grupie II, czyli uczniowie szkół ponagimnazjalnch, I i II miejsce zajęli nasi koledzy: Krzysztof Donczew i Patryk Kolt. Tegorocznym laureatom gorąco gratulujemy, a innych uczniów zachęcamy do wzięcia udziału kolejnych edycjach testu.


Jolanta Graj

Poprawiony: wtorek, 03 marca 2015 09:58
 
Finalista Konkursu Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 12 listopada 2014 23:43

Sukces wokalny Seweryna

DSC 0157

       Seweryn Jabłoński, uczeń klasy II D, zdobył I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Patriotycznej, który odbył się 12.11.2014 w Opolu. Wśród 34 wykonawców Seweryn był jedynym prawdziwym twórcą, a nie odtwórcą, gdyż przedstawił  własną piosenkę 'Biało-czerwona jesień'. Członkowie  jury podkreślili nowatorstwo, a zarazem  głęboko  patriotyczne treści utworu. GRATULUJEMY!

Tekst:

KulturaNaMach - Biało czerwona jesień
2X Ref:  Dzięki wam dziś jestem Polakiem
Dzięki wam dziś ślemy ten apel
Dzięki wam Wy ludzie prości
Bo dzięki wam dziś mówimy o polskości 

 

Poprawiony: piątek, 14 listopada 2014 12:50
Więcej…
 
„Ekonomiczne gry uliczne” PDF Drukuj Email
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez m@rek   
poniedziałek, 03 listopada 2014 17:15

gry uliczne 25 października – w sobotę, trzy czteroosobowe drużyny z naszej szkoły reprezentujące klasy II AC, III C i IV M wzięły udział w kolejnej edycji projektu realizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową oraz oddział Narodowego Banku Polskiego pod nazwą Ekonomiczne Gry Uliczne.

Celem Projektu (skierowanego do szkół ponadgimnazjalnych miasta Opola) jest zachęcenie uczestników do kreatywnego myślenia oraz pogłębienie, poprzez zabawę wiedzy na temat: historii bankowości centralnej, historii pieniądza, polityki pieniężnej, systemu płatniczego, rezerw euro, banku państwa i numizmatyki.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 29