aktualnosciKonkurs wiedzy o rtm. W. Pileckim PDF Drukuj Email
Biblioteka - Aktualności
Wpisany przez m@rek   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:31

Konkurs wiedzy o rtm. W. Pileckim

elektrownia     Od 2010 roku patronem Publicznego Technikum Nr 4 jest rotmistrz Witold Pilecki. Uroczystość nadania imienia jednej ze szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Mechanicznych miała miejsce w dniu szczególnym, ponieważ 25 maja 1948 roku, realizując wyrok wydany przez komunistyczne władze, wykonano wyrok śmierci na człowieku, którego postawa stała się symbolem wielkiego poświęcenia dla ojczyzny. W tym roku, w związku z siedemdziesiątą rocznicą śmierci Witolda Pileckiego, 25 maja 2018 uczniowie klas pierwszych wzięli udział w teście, który sprawdzał ich wiedzę na temat patrona szkoły.

 

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:36
Więcej…
 
BIBLIOTEKA NIE TYLKO OD CZYTANIA… PDF Drukuj Email
Biblioteka - Aktualności
Wpisany przez m@rek   
piątek, 23 października 2015 10:45

Wikingowie w bibliotece W poniedziałkowe przedpołudnie w Bibliotece Szkolnej grupa uczniów (zarówno z technikum, jak i ze szkoły zawodowej) miała okazję przenieść się w zagadkowe czasy średniowiecza – w pełen tajemnic i symboli świat wikingów.

Nasza inna (niż zazwyczaj) lekcja historii miała za zadanie nie tylko przedstawić młodym ludziom niesamowity i mało znany świat wikingów, ale przede wszystkim pokazać jak można rozwijać swoje pasje bez względu na wiek i typ szkoły. Naszymi gośćmi byli: wieloletni pracownik szkoły - uczący przedmiotów zawodowych, zwłaszcza samochodowych - Andrzej Kochańczyk oraz uczeń klasy III D Gabriel Łukawski. Mimo, iż obaj są „samochodziarzami”, to swój wolny czas poświęcają działalności w lokalnych grupach rekonstrukcyjnych Wiwern i Drengowie znad Górnej Odry.

Poprawiony: czwartek, 05 listopada 2015 11:46
Więcej…
 
W Bibliotece było słodko... PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Biblioteka - Aktualności
Wpisany przez zawojan   
czwartek, 17 kwietnia 2014 10:12

czekoŚwięto Czekolady w Bibliotece Szkolnej ZSM okazało się imprezą przyjemną i pożyteczną – młodzież nie tylko najadła się wysokokalorycznych łakoci, które popijała gorącą czekoladą, ale i dowiedziała się wielu interesujących rzeczy na temat produkcji i właściwości kakao oraz ciemnych stron czekoladowego przemysłu.

Co ważne, uczestnicy zdali sobie sprawę z tego, jak gęsta i silna sieć zależności łączy nas z całym światem. W ostatniej części wydarzenia uczniowie pracowali w grupach – do wyboru mieli różne zadania wymagające kreatywności oraz znajomości języka angielskiego. Jedni zajęli się zbadaniem, jakie artykuły Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Konwencji o Prawach Dziecka łamią producenci kakao; inni, korzystając z Facebooka, zarejestrowali się w anglojęzycznej aplikacji i podpisali petycję online. Dominika Szymaniec natomiast tak zrelacjonowała dzień w bibliotece:

Poprawiony: niedziela, 20 kwietnia 2014 18:12
Więcej…
 
Święto Czekolady w Bibliotece Szkolnej PDF Drukuj Email
Biblioteka - Aktualności
Wpisany przez m@rek   
wtorek, 08 kwietnia 2014 15:18

czekolada

Lubicie czekoladę? My też! Dlatego w piątek 11 kwietnia w Bibliotece Szkolnej ZSM świętować będziemy Światowy Dzień Czekolady. Z tej okazji zaprosiłyśmy uczniów wyróżniających się w czytelnictwie lub angażujących się w życie szkoły, aby uczcili wraz z nami czekoladowe święto. W programie: wykład pana Kochańczyka dotyczący produkcji kakao, zapoznanie z elementami edukacji globalnej, projekcje filmowe oraz degustacja słodyczy i prawdziwej gorącej czekolady. Wkrótce opowiemy, jak było. 

Magda Kowalska, Iza Święcicka, Jadwiga Urbanik

Poniżej zamieszczamy listę uczestników:

Poprawiony: wtorek, 08 kwietnia 2014 15:32
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9