banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6397
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40911
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc360053
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436317

Aktualnie: gości 84, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Inne...
Certyfikaty firmy TURCK dla mechatroników PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
piątek, 19 lutego 2016 12:30

Certyfikaty 16 lutego w auli naszej szkoły miało miejsce wręczenie uczniom i nauczycielom certyfikatów ukończenia szkoleń produktowo-technicznych, zorganizowanych przez firmę TURCK. Szkolenia odbywały się w ramach zawartego ze szkołą porozumienia, obejmującego współpracę w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w obszarze mechatroniki i automatyki przemysłowej. Tegoroczny projekt szkoleniowy był realizowany w Centrum Szkoleniowym firmy TURCK (czytaj tekstMechatroniczne dzieci Śnieżka”), skierowany do uczniów klas czwartych kształcących się w zawodzie technik mechatronik. Obejmował realizację następujących zagadnień: systemy bezpieczeństwa osób i maszyn, systemy zdalnych I/O, systemy identyfikacji RFID, czujniki przemysłowe, czujniki wizyjne oraz IVu Plus – przemysłowa analiza obrazu.

Certyfikaty wręczyli: Andrzej Dereń - dyrektor techniczny firmy Turck oraz Piotr Śnieżek - Product Manager RFID & Fieldbuses / Application Engineer -prowadzący szkolenia.

Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2016 13:29
Więcej…
 
MECHATRONICZNE DZIECI ŚNIEŻKA PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
piątek, 18 grudnia 2015 12:50

Wymiana Po raz kolejny nasz absolwent Piotr Śnieżek – tym razem już jako wykwalifikowany inżynier – zaproponował swojej dawnej szkole merytoryczną współpracę. Dzięki jego inicjatywie Zespół Szkół Mechanicznych w porozumieniu z firmą Turck Sp. z o.o. zyskał możliwość bezpłatnych szkoleń dla uczniów klas mechatronicznych. Jesienią tego roku skorzystały klasy czwarte, a na wiosnę będą się szkolić trzecie.

Piotr jest nie tylko inicjatorem powyższych działań, ale również ich wykonawcą, ponieważ w firmie Turck pracuje na stanowisku Product Specialist RFID&FIELDBUS Application Engineer i na co dzień zajmuje się prowadzeniem wszelkiego rodzaju szkoleń, zarówno dla nabywców, jak i studentów Politechniki Opolskiej.

Więcej…
 
Spedytorzy z ZSM i studenci logistyki z Politechniki na wspólnych zajęciach PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
poniedziałek, 14 grudnia 2015 09:52

wspolpraca ZSM POW ramach zacieśniającej się współpracy z Politechniką Opolską, a Zespołem Szkół Mechanicznych,  nastąpiło także ożywienie kontaktów pomiędzy kadrą pedagogiczną i uczniami obu placówek w zakresie nauczanego w „Mechaniczniaku” zawodu technik spedytor, a Katedrą Logistyki Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki. Owocem tej współpracy była obecność w październiku naszych spedytorów na Politechnice, na wykładzie dotyczącym bezpieczeństwa ładunków w transporcie, a ostatnio (09.12.2015) wizyta studentów PO i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych  w auli ZSM na zorganizowanym przy współpracy z Katedrą Logistki Politechniki wykładzie dla spedytorów i logistyków.  Wykład poprowadził  dr hab. inż. profesor PO Krzysztof Olejnik, a dotyczył możliwości zwiększenia pracy przewozowej w transporcie towarowym na zatłoczonych drogach Europy. Nie wchodząc nadmiernie w szczegóły, które poznali słuchacze, idea polega na zwiększeniu objętości istniejących środków przewozowych (naczep) lub zastosowaniu nowej koncepcji Europejskiego Systemu Modułowego.

Poprawiony: poniedziałek, 14 grudnia 2015 10:14
Więcej…
 
Wymian międzynarodowa PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
wtorek, 20 października 2015 17:05
weblink

Wymiana międzynarodowa

ZSM Opole - FOS BOS Ingolstadt

04 - 17.10.2015 r

wyjazd12      Partnerska współpraca między Zespołem Szkół Mechanicznych w Opolu a Fachoberschule und Berufsoberschule (FOS BOS) w Ingolstadt trwa już od października 2006 roku.

      W ramach współpracy każdego roku wyjeżdża do Niemiec ośmiu uczniów naszej szkoły. Tegoroczne praktyki odbyły się w dniach od 04.10.2015 do 17.10.2015. Oprócz zajęć w warsztatach szkolnych uczniowie zwiedzili miasto, fabrykę Audi oraz muzeum, byli również na całodziennej wycieczce w Regensburgu. Czas wolny spędzali na wycieczkach rowerowych, w kinie, kręgielni, na basenie i fitness klubie, dzięki czemu zawiązywały się nowe znajomości.

Poprawiony: piątek, 23 października 2015 14:54
Więcej…
 
Wymiana uczniowska w Ingolstadt PDF Drukuj Email
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
wtorek, 13 października 2015 11:38

Wymiana Tradycyjnie już jesienią uczniowie naszej szkoły spędzą dwa tygodnie (03.10 - 17.10.2015r.) w zaprzyjaźnionej szkole FOS BOS w Ingolstadt. Właśnie minął pierwszy z dwóch tygodni praktyki zawodowej, podczas którego uczniowie zwiedzili miasto Ingolstadt oraz goszczącą ich szkołę. Najważniejszą częścią pobytu jest jednak praktyka zawodowa, którą nasi uczniowie odbywają w szkolnych warsztatach. Wolny czas ośmioosobowa grupa uczniów klasy II AC wraz z opiekunem Marzeną Skrzyniarz spędziła na kręgielni oraz całodniowej wycieczce do pięknej, średniowiecznej Ratyzbony. Podczas zwiedzania miasta szczycącego się 2000-letnią tradycją uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki Ratyzbony, a także spróbować typowych dla bawarskiej kuchni -białych kiełbasek z kiszoną kapustą.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 27