Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2476
mod_vvisit_counterWczoraj10436
mod_vvisit_counterTydzień44051
mod_vvisit_counterZeszły tydzień51575
mod_vvisit_counterMiesiąc171939
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc200459
mod_vvisit_counterOd początku14798644

Aktualnie: gości 99, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 18.234.88.196
 , 
Dzisiaj: 24 Maj, 2019
Inauguracja MotoSezonu 2010 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - KSM @ ZSM Opole
Wpisany przez zawojan   
poniedziałek, 22 marca 2010 22:09

Koło sportów motorowych - sezon sportowy 2010 rozpoczęty

KJS_22 W niedzielę 14 marca 2010r. sportową rywalizację zainaugurowali nie tylko kierowcy Formuły 1. W Prudniku odbyła się Konkursowa Jazda Samochodem (KJS), będąca pierwszą eliminacją cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny 2010. W przygotowanie imprezy byli zaangażowani uczniowie Koła sportów motorowych Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu (na zdjęciu od lewej: Kamil Opler i Marcin Szafran - 2Ct, Grzegorz Rudkiewicz i Mateusz Szpytkowski - 3ABDt, Aleksandra Szwed - Zespół Szkół Ekonomicznych, Mateusz Rosa 1Dt, Przemysław Olejniczak 1ACt, Przemysław Hałajko 1Dt, Kamil Dobosz 1ce, Kamil Gajewski 1Dt, oraz Robert Cieślik (sędzia sportowy) i Michał Kondratowicz obaj z 3ABDt. Był również obecny Mateusz Kukurowski 2Et).

Nasi uczniowie uczestniczą w zabezpieczaniu tras i pomagają sędziom, zdobywając praktyczne doświadczenie, które wraz z odbywanymi cykliczne szkoleniami, stanowią przygotowanie do przyszłego egzaminu i uzyskania licencji sędziego sportowego. W ubiegłorocznych imprezach uczestniczyli również: Marcin Medelnik 2TC (sędzia sportowy), Damian Kierski i Damian Tyszka - 1Mt, Piotr Stalmach 1ACt, Aleksander Pampuch 1ce, Bartłomiej Zajda 1Dt, Michał Gnieździuch 2Et.
Konkursowa Jazda Samochodem (KJS) to popularna impreza samochodowa dla kierowców amatorów nieposiadających żadnych licencji sportowych. KJS daje możliwość sprawdzenia własnych umiejętności oraz podjęcia rywalizacji w legalny i bezpieczny sposób. Starty w KJS są jednym z warunków uzyskania licencji kierowcy sportu samochodowego. W imprezach Kierowca Roku Opolszczyzny wielokrotnie brali również udział uczniowie naszego Koła sportów motorowych. Reprezentując Szkołę zdobywają swoje pierwsze doświadczenia, jednak znaczniejsze wyniki zazwyczaj osiągają będąc już absolwentami ZSM.

Rok temu w Prudniku duży sukces odnotował, Marcin Medelnik 2TC (Technikum dla Dorosłych) zajmując II miejsce w klasie II (Fiat SC). Ostatnio bardzo dobrze radzą sobie startujący w klasie I (Fiat 126p) Mariusz Zmuda i Adam Fait. Mariusz zwyciężył w swojej klasie finałową rundę 2009 (Puchar Forda), a w całym cyklu 2009 zajął III miejsce (drugiego miejsca pozbawiła go awaria podczas jednej z eliminacji). Adam miał w zeszłym roku duże problemy sprzętowe, jednak mimo to stale poprawiał swoje wyniki. W tegorocznej inauguracyjnej rundzie zajął II miejsce udowadniając rywalom, że będą w tym roku musieli się z nim liczyć. Mariusz i Adam zapowiadają w sezonie 2010 ostrą walkę o miejsca na podium. W Prudniku zadebiutował również Marcin Szwach 2TC (Technikum dla Dorosłych). Liczymy, że wkrótce do rywalizacji dołączą kolejni uczniowie ZSM.

KJS_21 KJS_23 KJS_1 KJS_2 KJS_19 KJS_20


Czesław Cebulla
Poprawiony: poniedziałek, 22 marca 2010 23:17