banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9950
mod_vvisit_counterWczoraj13840
mod_vvisit_counterTydzień81377
mod_vvisit_counterZeszły tydzień117329
mod_vvisit_counterMiesiąc93213
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc414657
mod_vvisit_counterOd początku20317891

Aktualnie: gości 95, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 35.172.233.2
 , 
Dzisiaj: 08 Sie, 2020
perspektywy
Plebiscyt w prasie PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Media o nas
Wpisany przez m@rek   
czwartek, 29 kwietnia 2010 15:22
W szkole nie ma sobie równych
mmopoleJakub Strzelczyk, specjalizujący się w rajdach enduro, został najlepszym sportowcem "mechaniczniaka".
Od sześciu lat sportowcy Zespołu Szkół Mechanicznych rywalizują w plebiscycie na najlepszego sportowca.
Za rok 2009 najlepszym wybrano Jakuba Strzelczyka, specjalizującego się w rajdach motocyklowych enduro.
- Moja przygoda z motocyklem zaczęła się w wieku dziewięciu lat, kiedy rodzice kupili mi pierwszy motocykl endurowy, hondę - mówi Jakub. - Najpierw brałem udział w zawodach amatorskich, podpatrywałem dobrych zawodników, nabierałem doświadczenia. W ubiegłym roku uczestniczyłem w cyklu zawodów lokalnych i centralnych.
- Zdobyłem w nich wicemistrzostwo Polski juniorów, co jest moim największym sukcesem - dodaje Jakub. - W rozpoczętym sezonie zamierzam wywalczyć upragnione mistrzostwo kraju. Treningi i starty w zawodach bardzo mnie absorbują, ale muszą znaleźć czas także na naukę.
Jakub Strzelczyk zamierza w tym sezonie walczyć o tytuł mistrza Polski Juniorów.

Laureat plebiscytu sprawił swoim sympatykom niespodziankę, kiedy
po rozdaniu nagród i dyplomów na boisku szkolnym zaprezentował próbkę swoich umiejętności. Mimo, że możliwości miał ograniczone, bo nie mógł nabrać odpowiedniej szybkości, nagrodzono go dużymi brawami. Podobnie jak jego rywali plebiscytowych, zawodników klubu sportów walki Kou-Ubu-Kai: Michała Chodaczka i Jakuba Ostrowskiego (2. i 5. miejsce).
Obaj uprawiają ju-jitsu, a pokaz m.in. samoobrony w ich wykonaniu spodobał się całej widowni. Nagrody i dyplomy laureatom plebiscytu, wspólnie z dyrektorem Bogusławem Januszko, wręczał absolwent szkoły, Piotr Krukowski, reprezentant i rekordzista Polski w podnoszeniu ciężarów oraz brązowy medalista mistrzostw Europy.
- Szkolne wyróżnienia, to radość i spore przeżycie dla młodych sportowców, bo przecież swoimi osiągnięciami zdobywają oni uznanie nauczycieli i kolegów - podsumował Krukowski.
Zespół Szkół Mechanicznych, to najstarsza placówka oświatowa w naszym mieście, w której zawsze duże znaczenie miał sport. Przed laty uczniowie tej szkoły, jako członkowie klubu "Elektron" znani byli jako dobrzy siatkarze, a przede wszystkim koszykarze.
BOGUSŁAW KASPRZYSIAK
wyniki
  1. Jakub Strzelczyk (enduro),
  2. Michał Chodaczek (sztuki walki)
  3. Sebastian Stryczek (wędkarswo spiningowe)
  4. Maroel Ungier (pilka ręczna)
  5. Jakub 0strowski (sporty walki)
  6. Drużyna tenisa stołowego (Michał Dropała, Adrian Łęciński, Mateusz Pampuch, Beniamin Kokott),
  7. Drużyna piłki ręcznej (Damian Mainka, Jarosław Fefedyk, Michał Antczak, Marcel Ungier, Krystian Niestroj, Dawid Kochanek, Jakub Jagiełło, Łukasz Szweda, Robert Sowada, Patrick Grala, Sebastian Murańskl, Paweł Wojciechowski, Szczepan Iwanicki, Michał Strzałka).
Poprawiony: środa, 05 maja 2010 10:09