banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8452
mod_vvisit_counterWczoraj17491
mod_vvisit_counterTydzień8452
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95014
mod_vvisit_counterMiesiąc309859
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc497401
mod_vvisit_counterOd początku17917419

Aktualnie: gości 96, 
wizytacje 13 połączonych
Twój IP: 3.234.245.125
 , 
Dzisiaj: 23 Lut, 2020
perspektywy
Diagnostyka według NTO PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Media o nas
Wpisany przez zawojan   
niedziela, 08 marca 2009 00:48
NTONowy samochód w pracowni diagnostyki w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu

zobacz foto Auto jest wyższej klasy, doskonale wyposażone, z najnowocześniejszą technologią. Na takim sprzęcie uczniowie Mechanika w Opolu będą się uczyć diagnostyki samochodowej.

pracownia autotroniki
Wszystko dzięki wieloletniej współpracy szkoły z firmą Renault Vip Car Opole, która przekazała samochód.

- Sam kiedyś byłem uczniem i wiem jakie znaczenie ma nie tylko teoria, ale przede wszystkim praktyka - mówi Andrzej Szmigiel, prezes Renault Vip Car Opole. - Z jednej strony moja firma potrzebuje pracowników z takim wykształceniem i zależy mi, aby było ono jak najlepsze. Z drugiej strony uczniowie nie mają obaw w podjęciu pracy, które mogły by się pojawić gdyby zdobywali wiedzę pracując na starym sprzęcie.

Do szkoły trafił nie tylko nowy samochód, ale również urządzenie diagnostyczne z pełnym oprogramowaniem. - Można poznawać nowe techniki diagnostyki samochodowej w praktyce - mówi Marcin Strzys, uczeń ZSM. - To bardzo ważne bo technika bardzo szybko się rozwija.

Uczniowie i nauczyciele będą mogli skorzystać z szkoleń w centrum technicznym Renault w Warszawie. - Jesteśmy jedną z trzech szkół w Polsce, która na taką skalę współpracuje z Renault - mówi Bogusław Januszko, dyrektor ZSM. - Z nowej pracowni będą korzystały nie tylko uczniowie w czasie zajęć, ale również pasjonaci, dla których odbywają się zajęcia pozalekcyjne.

Renault Vel Satis jest drugim samochodem w szkolnej pracowni diagnostyki. Półtora roku temu szkoła od fabryki Ingolstadt otrzymała Audi Q7 wraz z sprzętem diagnostycznym do celów szkoleniowych.


źródło: NTO, autor: Magdalena Pilor
Poprawiony: poniedziałek, 09 marca 2009 22:38