banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj12775
mod_vvisit_counterWczoraj9148
mod_vvisit_counterTydzień49490
mod_vvisit_counterZeszły tydzień94672
mod_vvisit_counterMiesiąc57932
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc470362
mod_vvisit_counterOd początku31861349

Aktualnie: gości 108, 
wizytacje 8 połączonych
Twój IP: 3.238.98.39
 , 
Dzisiaj: 06 Paź, 2022
perspektywy
12 maja Światowy Dzień Walki Z Czerniakiem – nowotworem skóry PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 09 maja 2022 09:29

12 maja Światowy Dzień Walki Z Czerniakiem – nowotworem skóry

czerniak 2022W naszej szkole cyklicznie realizowany jest program profilaktyczno – edukacyjny „ Znamię! Znam je?”- czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry. W kampanii Akademii Czerniaka uczniowie naszej szkoły na lekcjach biologii i wychowania fizycznego poznali Złote Zasady ochrony skóry, ABCDE rozpoznawania czerniaka oraz sposoby samodzielnego samobadania skóry.

 Dzisiaj przypominam jak zadbać o zdrową skórę twarzy i ciała w te piękne, słoneczne dni.

 Profilaktyka nowotworów skóry to nie tylko używanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi. Należy unikać przede wszystkim długotrwałej, nadmiernej ekspozycji na słońce, a przede wszystkim oparzeń słonecznych, które zwielokrotniają ryzyko wystąpienia nowotworu skóry – czerniaka. Zasad ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym powinny przestrzegać wszystkie osoby a przede wszystkim osoby o jasnej karnacji, jasnych lub rudych włosach oraz niebieskich oczach, posiadające tendencje do piegów oraz osoby z dużą liczbą znamion na skórze. Więcej informacji można znaleźć https://www.akademiaczerniaka.pl/


Joanna Gwóźdź

Poprawiony: czwartek, 12 maja 2022 11:26