banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6891
mod_vvisit_counterWczoraj12398
mod_vvisit_counterTydzień73037
mod_vvisit_counterZeszły tydzień132414
mod_vvisit_counterMiesiąc34647
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc442379
mod_vvisit_counterOd początku33853301

Aktualnie: gości 153, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 18.232.179.5
 , 
Dzisiaj: 03 Lut, 2023
perspektywy
Wizyta z Węgier w ramach projektu Erasmus+ Job shadowing PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
środa, 03 listopada 2021 10:43

Wizyta z Węgier w ramach projektu Erasmus+ Job shadowing

Wizyta z Węgier w ramach projektu Erasmus+ Job shadowing Po długich miesiącach izolacji, podczas których zmuszeni byliśmy do ograniczenia kontaktów, w tym również z naszymi partnerskimi szkołami, udało się nam spotkać z delegacją z szkoły SZE Szent-Gyiirgyi Albert Egószsćgiigyi ós Szocińlis Szakgimnńzium ós Szakkózópiskola – Gyór z Węgier. Pierwotnie nasza współpraca w ramach projektu unijnego Erasmus+ Job shadowing zaplanowana była na październik zeszłego roku, ze względów pandemicznych musiała jednak zostać przełożona na ten rok. Podczas trwającej cztery dni wizyty (od 24 do 28 października br.) gościliśmy w naszej szkole Dyrektorkę węgierskiej szkoły Panią Magdolnę Pakozdi oraz dwie nauczycielki Panie: Norę Nemeth i Kornelię Turnerne Magyari. Językiem projektu był język niemiecki oraz angielski.

 

Podczas pobytu w naszej szkole nauczycielki z Węgier spotkały się z Dyrektorem Bogusławem Januszko, nauczycielami oraz hospitowały zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego. Założeniami projektu było poszukiwanie sposobów motywowania uczniów do nauki, wykorzystanie narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej na lekcjach języka obcego, a także praca z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na wspólnym spotkaniu gości z nauczycielami wymieniliśmy się doświadczeniami, w szczególności: z zakresu pracy z uczniami z dostosowaniami, a także stosowanymi narzędziami informacyjno-komunikacyjnymi, wspierającymi efektywne nauczanie. Wspólne warsztaty były fantastyczną okazją do wymiany doświadczeń, jakie zdobyliśmy podczas nauczania online. Ważnym aspektem wspólnego spotkania było także podniesienie kompetencji językowych, zarówno z języka niemieckiego jak i angielskiego.

W programie krótkiego, ale bardzo intensywnego spotkania polsko-węgierskiego przewidziany był także czas na poznanie naszego regionu. Nasi goście zwiedzili najważniejsze zabytki Wrocławia, a także dwie wystawy: „W kręgu kultury niemieckiej” oraz „Sąsiedzi – o jednej z najtrwalszych granic w Europie. Na wschodniej rubieży Górnego Śląska”, które odbywały się w ramach trwających w Opolu 18. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku organizowanych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze i dostarczyła wszystkim uczestnikom projektu wielu inspiracji do dalszej pracy.

 


Marzena Skrzyniarz

Poprawiony: środa, 03 listopada 2021 10:57