banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5983
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40497
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc359639
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35435903

Aktualnie: gości 44, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Wizyta w Akrahallskolan PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez zawojan   
wtorek, 06 stycznia 2009 11:32
W dniach 3 i 4 grudnia br. Delegacja Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu w składzie: Bogusław Januszko-dyrektor, Urszula Kowalczyk-wicedyrektor, oraz Renata Nycz i Aleksandra Nowosielska- nauczyciele gościli w Akrahallskolan w mieście Nybro w Szwecji.

dyrektorzy: Akrahallskolan & ZSM Opole
Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół

Była to rewizyta złożona w szwedzkiej szkole po kwietniowym spotkaniu z nauczycielami z Nybro w naszej szkole. Celem wizyty w Akrahallskolan było uszczegółowienie wspólnych dzia*ląn* w ramach projektu e-Twinning oraz przygotowanie do współpracy obu szkół w ramach partnerstwa. Przeanalizowano stan zaawansowania realizacji elementów projektu e-Twinning w obu szkołach, zapoznano się wzajemnie z przygotowanymi -zgodnie z terminarzem i zakresem przedmiotowym projektu - wytworami multimedialnymi przygotowanymi przez młodzież obu szkół oraz uzgodniono kolejne zadania do wykonania i sposób komunikowania się między szkołami a Narodową Agencją e-Twinning w sprawach dotyczących wspólnego projektu.

Uzgodniono ponadto, że w przyszłym roku szkolnym 2008/2009 nastąpi pierwsza wzajemna wymiana młodzieży obu szkół, której podstawowymi elementami i tematami do realizacji będą: doskonalenie języka angielskiego, poznawanie kultury krajów partnerskich, wspólne praca i rozwijanie umiejętności w zakresie technologii informatycznych. W tygodniowych wymianach partnerskich szkół udział brać będzie po 6 uczniów i 2 nauczycieli. Obecnie przygotowywana jest przez obie strony treść umowy partnerskiej, która doprecyzuje obszary wzajemnej współpracy, algorytm przygotowań do wyjazdów oraz zabezpieczenie pobyty każdej ze stron w ramach możliwych do wygospodarowania przez szkoły środków finansowych.

Delegacja z naszej szkoły została zapoznana przez dyrekcję Akrahallskolan z strukturą kształcenia średniego w Szwecji, obiektem szkoły i warsztatami szkoleniowymi. Nauczyciele Akrahallskolan zaprosili gości z ZSM na zajęcia lekcyjne oraz na miting z młodzieżą szkolną celem dokonania wzajemnej prezentacji oraz przedstawienia oczekiwań związanych z podjęciem współpracy międzyszkolnej.

W ramach wizyty w Nybro dyrekcja i nauczyciele z ZSM poznali miasto i okolice. Strona szwedzka zorganizowała ponadto wyjazd na Olandię tj. wyspę położoną na zachodnim wybrzeżu Szwecji a połączoną z lądem 7-kilometrowym mostem.

Życzliwa i przyjacielska atmosfera podczas spotkań w Opolu jak też w Nybro oraz chęć obu stron do podejmowania dzia*ląn* na rzecz szeroko pojętej integracji europejskiej w obszarach możliwych do zrealizowania przez szkoły, daje podstawę do stwierdzenia że dalsza współpraca między szkołami będzie rozwijała się dynamicznie w kolejnych latach.

zobacz foto
zobacz foto


dyrektor ZSM Opole
Bogusław Januszko

Poprawiony: wtorek, 13 stycznia 2009 17:15