banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj10361
mod_vvisit_counterWczoraj8282
mod_vvisit_counterTydzień27012
mod_vvisit_counterZeszły tydzień135019
mod_vvisit_counterMiesiąc448537
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc361158
mod_vvisit_counterOd początku23039940

Aktualnie: gości 265, 
członków 1, 
wizytacje 9 połączonych
Twój IP: 18.215.185.97
 , 
Dzisiaj: 26 Sty, 2021
perspektywy
Noworoczny prezent od Renault Polska PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 07 stycznia 2021 11:05

Noworoczny prezent od Renault Polska

w ramach współpracy z firmą Vip Car   w Opolu

vip carPracownia diagnostyki samochodowej w Zespole Szkół Mechanicznych jest objęta od 2009 roku patronatem  firmy Vip Car Renault w Opolu, która została wyróżniona tytułem  Partner Edukacji Zawodowej przez Prezydenta Miasta Opola -  2015r. oraz Ministra Edukacji Narodowej – 2019r.

W ramach współpracy – wsparcia szkoły w teoretycznym i praktycznym kształceniu zawodowym w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, szkolna pracownia diagnostyki została wyposażona w nowoczesny sprzęt do diagnostyki i naprawy samochodów oraz w samochody Renault Vel Satis oraz Renault Kangoo. Do szkoły trafiły także do celów demonstracyjnych skrzynie biegów stosowane w samochodach Renault oraz osprzęt samochodowy z zakresu silników spalinowych, podwozi i nadwozi wykorzystywany w samochodach Renault. Firma Vip Car na bieżąco udziela także pomocy techniczno-serwisowej wspierającej organizację zajęć dydaktycznych i eksploatację pozyskanego sprzętu na terenie szkoły.

Tegorocznym prezentem od firmy Renault Polska są dwa kolejne samochody: Renault Laguna i Renault Megane. Wszystkie wymienione pojazdy trafiają do Naszej szkoły z Centrum Technicznego Renault w Warszawie, dzięki osobistemu zaangażowaniu Szefa Centrum pana Jerzego Górskiego oraz wstawiennictwu za Naszą szkołą w Centrali Renault przez pana Andrzeja Szmigla – Prezesa Vip Car w Opolu. Nie można w tej współpracy pominąć stałego lobbowania na rzecz Naszej szkoły przez pana Marka Grusa, szefa ds. jakości w firmie Vip Car - absolwenta Zespołu Szkół Mechanicznych !!!

Ważnym elementem współpracy z firmą Vip Car jako Partnerami Edukacji Zawodowej dla Szkoły. Jest coroczne fundowanie wartościowych nagród dla uczniów osiągających najwyższe wyniki w kształceniu zawodowym w dziedzinie samochodowej. Wręczanie nagród ma miejsce każdorazowo podczas inauguracji roku szkolnego. Relacje z zamieszczane są zwyczajowo na stronie internetowej szkoły.

Istotą działania na rzecz poprawy jakości procesu kształcenia zawodowego uczniów ZSM jest również możliwość szkolenia się w Stacji Kontroli Pojazdów i warsztacie mechanicznym firmy Vip Car z zakresu obsługi, napraw i badań  technicznych samochodów Renault z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu diagnostycznego. Ćwiczenia i szkolenia zwyczajowo prowadzi pan Marek Grus, będący również doświadczonym diagnostą, uprawnionym do przeprowadzania takich szkoleń. Pan Marek Grus jak zawsze z niewyczerpanym zapasem humoru udziela uczniom wszelkich wskazówek i szczegółowo tłumaczy zasady obsługi, naprawy oraz prezentuje urządzeń diagnostycznych stosowane aktualnie w diagnostyce pojazdów. Nadmienić należy również, że w ramach współpracy z firmą Vip Car realizowane są także: praktyki zawodowe dla uczniów technikum, zajęcia praktyczne dla uczniów szkoły branżowej oraz staże zawodowe dla nauczycieli prowadzących w szkole zajęcia z przedmiotów samochodowych. Organizacją techniczną i merytoryczną wymienionych działań zajmuje się też pan Marek Grus.

Poprawiony: czwartek, 07 stycznia 2021 12:01