banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7568
mod_vvisit_counterWczoraj14391
mod_vvisit_counterTydzień7568
mod_vvisit_counterZeszły tydzień100389
mod_vvisit_counterMiesiąc21959
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc435965
mod_vvisit_counterOd początku34609117

Aktualnie: gości 103, 
wizytacje 7 połączonych
Twój IP: 3.239.6.58
 , 
Dzisiaj: 02 Kwi, 2023
perspektywy
Ogólnopolski sukces mechaników z ZSM w Opolu. PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
środa, 16 września 2020 17:10

Ogólnopolski sukces mechaników z ZSM w Opolu.

konkursWczorajszy finał Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników okazał się szczęśliwy dla drużyny Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Oskar Berndt i Karol Goczoł zajęli drugie miejsce w kategorii iElektomobilni.

Mistrzostwa „iElektromobilni” to odpowiedź na wyzwania, jakie stawia przed branżą motoryzacyjną rozwój elektromobilności. Nie tylko wpisują się w trend dążenia do gospodarki opartej na czystej energii i rozwoju pojazdów z napędami alternatywnymi, ale przede wszystkim odpowiadają na potrzebę edukacji w tym zakresie. Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników w kategorii „iElektromobilni” zyskały dodatkowy prestiż dzięki honorowemu patronatowi Ministra Klimatu, który podkreślił, że docenia wagę zagadnień poruszanych w czasie Mistrzostw.

W rywalizacji uczestniczyło 19 zespołów z całej Polski, które wiosną tego roku zakwalifikowały się do finałów z prawie 2900 uczestników startujących w eliminacjach. Uczniowie szkół o kierunkach mechanicznych mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą nowoczesnych technologii zarówno rozwiązując testy teoretyczne, jak i uczestnicząc w konkurencjach praktycznych, tym razem - ze względu na formę o-nline - pracowali w warsztacie wirtualnym.

Nasza druga ekipa Tomasz Gorzelik i Mateusz Kasperek rywalizowała wśród 22 najlepszych zespołów w Kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych zajmując 14 miejsce. Był to ich debiut (w eliminacjach startowali jako uczniowie klasy drugiej), dlatego sam udział w finale należy odnotować jako znaczący sukces. Wraz z gratulacjami życzymy podobnych wyników (łącznie z najwyższym miejscem na podium) w kolejnych konkursach, które przed nami w nowym roku szkolnym.

 Czesław Cebulla, Włodzimierz Kania i Marek Pacion

Poprawiony: środa, 16 września 2020 17:43