banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4305
mod_vvisit_counterWczoraj14907
mod_vvisit_counterTydzień56164
mod_vvisit_counterZeszły tydzień69152
mod_vvisit_counterMiesiąc94906
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19904927

Aktualnie: gości 135, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 34.204.187.106
 , 
Dzisiaj: 09 Lip, 2020
perspektywy
Komunikat Dyrektora nr 5 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Komunikaty
Wpisany przez zawojan   
niedziela, 29 marca 2020 19:01

Komunikat

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w przypadku uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, zajęcia z zakresu kształcenia ogólnego i kształcenia zawodowego teoretycznego realizuje się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Dodatkowo w Komunikacie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej, wydanym w dniu 13 marca 2020r. zawarto zalecenie, aby zwolnić pracowników młodocianych, w tym uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty, pracodawcom, którzy zawarli z uczniami umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego, okres czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w którym uczniowie ci nie uczęszczali na zajęcia praktyczne, wlicza się do okresu, za który przysługuje dofinansowanie.

Ponadto w piśmie Związku Rzemiosła Polskiego z dnia 16 marca 2020r. skierowanym do wszystkich pracodawców zatrudniających młodocianych pracowników w celu przygotowania zawodowego apeluje się o podjęcie adekwatnych do sytuacji i zgodnych z oczekiwaniami uczniów i ich rodziców decyzji. Związek Rzemiosła Polskiego jako organizacja rzemiosła, świadomie wykonująca funkcje pieczy nad młodzieżą uczącą się zawodu w rzemiośle, w okolicznościach których najistotniejsza jest dbałość o bezpieczeństwo zdrowia i życia młodych adeptów nauki zawodu w rzemiośle, rekomenduje uwzględnienie zaleceń Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej dot. zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, dostrzegając potrzebę dbałości i szacunku do poprawnych relacji pomiędzy pracodawcami i uczniami młodocianymi pracownikami.

Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu
Bogusław Januszko

Poprawiony: niedziela, 29 marca 2020 19:15