banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11312
mod_vvisit_counterWczoraj50175
mod_vvisit_counterTydzień134948
mod_vvisit_counterZeszły tydzień94724
mod_vvisit_counterMiesiąc459777
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc402652
mod_vvisit_counterOd początku18469989

Aktualnie: gości 96, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 34.204.171.214
 , 
Dzisiaj: 28 Mar, 2020
perspektywy
Wspieramy pasje naszych uczniów… PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 10 marca 2020 13:56

Wspieramy pasje naszych uczniów…

krolikCzy lekcje zawsze musi prowadzić nauczyciel? Okazuje się, że nie! Przykładem tego jest lekcja biologii, którą przeprowadził uczeń klasy 1cg – Kamil Wierny, w środę 4 marca 2020 r.

Kamil od kilku lat zajmuje się hodowlą rasowych królików i postanowił podzielić się z klasą swoją pasją. W czasie lekcji, przedstawił podstawowe zasady opieki i hodowli rasowych królików. Pokazał nam czym żywią się te zwierzęta oraz jak bardzo zróżnicowana może być ich dieta. Dowiedzieliśmy się także jak wygląda króliczarnia oraz transportery, którymi można przewozić okazy, np. na wystawy. Dzięki przedstawionym filmom i prezentacji, wiemy także jak wyglądają etapy wzrostu i  rozwoju tych zwierząt. Ponadto poznaliśmy rasy królików, a także cechy jakimi charakteryzuje się typowy okaz wystawowy. Lekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna, albumy zdjęć, różne eksponaty a także… okazy prosto z króliczarni! Po prezentacji, Kamil odpowiadał na szereg pytań związanych z prezentowanym tematem. Lekcja odbyła się z zachowaniem bezpieczeństwa zdrowia i życia uczniów, a także zwierząt.

Zachęcamy do obejrzenia galerii.


 

Daria Fliśnik – nauczyciel biologii

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2020 20:38