banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5841
mod_vvisit_counterWczoraj11685
mod_vvisit_counterTydzień57366
mod_vvisit_counterZeszły tydzień136632
mod_vvisit_counterMiesiąc17526
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc501301
mod_vvisit_counterOd początku18529039

Aktualnie: gości 130, 
wizytacje 36 połączonych
Twój IP: 3.223.3.101
 , 
Dzisiaj: 02 Kwi, 2020
perspektywy
Dominik Geisler, absolwent Mechanicznika zwycięzcą SIMP PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 18 lutego 2020 09:35

Dominik Geisler, absolwent Mechanicznika zwycięzcą SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik-Absolwent w branży samochodowej.

SIMP6 lutego 2020 w opolskim Mechaniczniaku odbyła się bardzo miła i ciesząca całą społeczność szkolną uroczystość. Nasz były uczeń, Dominik Jan GEISLER, absolwent Publicznego Technikum Nr 4 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zespole Szkół Mechanicznych uzyskał II miejsce w kraju w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Była to XIII-sta edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych Technik-Absolwent.

Celem konkursu jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym, technicznym, uczelniach oraz w społeczeństwie. Uczniowie oceniani są w tym konkursie na podstawie uzyskanych w cyklu szkolnym wyników nauczania, wyników osiągniętych na egzaminie zawodowym i maturalnym oraz osiągnięć z konkursach, olimpiadach i turniejach zarówno regionalnych jak i tych o zasięgu ogólnopolskim. Zgłoszeni przez poszczególne szkoły absolwenci są kwalifikowania w odrębnych kategoriach związanych z profilem kształcenia w ramach ogólnie pojętych kierunków mechanicznych i pokrewnych. Dominik Geisler zajął II miejsce w kraju w grupie absolwentów w zawodzie „Technik pojazdów samochodowych”.

Sukces Dominka nie jest przypadkiem. Uzyskał on średnią ocen z przedmiotów zawodowych 6,0, zaś na egzaminie zawodowym 98,5% oraz na maturalnym 80,16% punktów. Był też laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej (II miejsce w kraju), został także wyróżniony odznaką Złotego Pióra na Gali Opolskich Orłów.

Uroczystość otworzył dyrektor ZSM, mgr inż. Bogusław Januszko, który przywitał zebranych gości, a zwłaszcza samego laureata nagrody Dominka Geislera, prezesa Opolskiego Oddziału SIMP mgr inż. Bogusława Przychockiego, nauczycieli przedmiotów zawodowych Dominika: Marka Paciona i Czesława Cebullę, a także pozostałych pedagogów oraz zgromadzoną młodzież. Dyrektor przedstawił krótko historię SIMP, jego cele, zadania i obszary działania. Sam będąc aktywnym członkiem Opolskiego Oddziału SIMP zachęcał młodzież do zainteresowania się tą niezwykle pożyteczną organizacją, dającą możliwość rozwoju zawodowego, nawiązania interesujących kontaktów i realizacji ciekawych projektów technicznych. Następnie dyrektor przedstawił krótko idę konkursu, a także sylwetkę Dominika i jego osiągniecia edukacyjne. Prezes SIMP w swoim krótkim wystąpieniu zachęcał młodzież do szerszego zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia i nawiązania z nim kontaktu.

Dyrektor wspólnie z prezesem Bogusławem Przychockim wręczyli Dominikowi nagrody. Jako laureat konkursu SIMP nasz absolwent otrzymał dyplom, okolicznościową statuetkę oraz nagrodę rzeczową, którą był bardzo przydatny przy pomiarach warsztatowych multimetr, zaś z rąk dyrektora szkoły Dominik dostał solidny komplet narzędzi warsztatowych. Dominik podziękował za wyróżnienie i krótko przedstawił swe plany na najbliższą przyszłość. Jako laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Samochodowej miał zapewniony wstęp na dowolną uczelnię techniczną w Polsce, wybrał jednak Politechnikę Opolską, której obecnie jest studentem. Swoją przyszłość wiąże z techniką samochodową, która to dziedzina jest nie tylko jego wybranym zawodem ale i życiową pasją. I właśnie na ten aspekt nasz utytułowany absolwent zwrócił uwagę w swoim wystąpieniu do młodzieży. Jak sam stwierdził technika samochodowa to jego autentyczne zamiłowanie, a dzięki temu, że udało mu się połączyć zainteresowania z kierunkiem kształcenia to nauka w szkole i zajęcia praktyczne nie były dla niego uciążliwą koniecznością, ale wręcz sprawiały wiele radości i satysfakcji. Co ciekawe, samochody to nie jedyna pasja Dominka, drugą całkowicie odmienną jest pszczelarstwo. Tak więc jak sam absolwent zaznaczył, prowadzenie swojej „ekologicznej” pasieki to jego własny wkład w ochronę środowiska i utrzymanie tak koniecznej równowagi pomiędzy techniką, a otaczającą nas przyrodą.

Na koniec dyrektor podziękował zarówno samemu laureatowi, który dzięki swej pracy i osiągnieciom promuje także i swą szkołę oraz samą ideę zawodowego kształcenia, a także nauczycielom prowadzącym i przygotowującym Dominka: Markowi Pacionowi i Czesławowi Cebulli. Dołączamy się do tych gratulacji i życzymy sukcesów kolejnym absolwentom.


Robert Urbanik

Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2020 09:47