banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2006
mod_vvisit_counterWczoraj13564
mod_vvisit_counterTydzień43687
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95014
mod_vvisit_counterMiesiąc345094
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc497401
mod_vvisit_counterOd początku17952654

Aktualnie: gości 104, 
wizytacje 18 połączonych
Twój IP: 34.239.151.158
 , 
Dzisiaj: 26 Lut, 2020
perspektywy
Kalistenika lepsza od siłowni ? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 12 grudnia 2019 13:18

Kalistenika lepsza od siłowni ?

Kalistenika     Kalistenika - pochodzi z języka starogreckiego, a powstało z połączenia zwrotów określających 2 ponadczasowe wartości: piękna (kallos) i siły (sthentos).
Jest to forma aktywności fizycznej polegająca na treningu siłowym z masą własnego ciała. W ten sposób ćwiczyli starożytni Spartanie, gladiatorzy oraz współcześni amerykańscy Marines. Kalistenika harmonijnie rozwija wszystkie partie mięśniowe. Ćwicząc z obciążeniem własnego ciała, angażujesz do pracy wiele mięśni jednocześnie. Podczas ćwiczeń wzmacniasz nogi, pośladki, ramiona, klatkę piersiową, brzuch i plecy. Pompki, przysiady, brzuszki podciągnięcia na drążku nie obciążają stawów ani ścięgien.  Wykonywane w czasie treningu ruchy zbliżone są do ruchów naturalnych, zmniejsza się ryzyko nabawienia kontuzji.

  W szkole gościmy członków Polskiego Związku Kalisteniki i Street Workoutu Martę Rosiek, Jarosława Bulla, Marka Starzyńskiego,  którzy przeprowadzili lekcję „Stwórz lepszą wersję siebie! Alternatywna lekcja w - f”.

Na spotkaniu przedstawili uczniom klas I aeg, II M, III AS, IV DS, IVC zagadnienia z zasad zdrowego trybu życia, skutki niewłaściwych nawyków żywieniowych młodych ludzi. Uczniowie mieli możliwość  sprawdzenia pomiaru własnego ciała, który przedstawiał procentową zawartość tłuszczu, wody , masy mięśniowej, kostnej.  Została dokonana analiza i konsultacja indywidualnie z zainteresowanymi osobami.
Następnie został przeprowadzony trening z uczniami, omówiona została technika wykonywanych ćwiczeń oraz najważniejsze elementy treningu. Młodzież  miała możliwość uczestniczenia w zajęciach kalisteniki z profesjonalnym trenerem.

Mając na uwadze jak ważna jest aktywność ruchowa zachęcam „młodych” do czynnego wypoczynku w czasie wolnym, po prostu - stwórz lepszą wersję siebie.


 

Joanna Gwóźdź

Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2019 13:36