banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8108
mod_vvisit_counterWczoraj15722
mod_vvisit_counterTydzień43028
mod_vvisit_counterZeszły tydzień144899
mod_vvisit_counterMiesiąc23830
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc454546
mod_vvisit_counterOd początku19406761

Aktualnie: gości 162, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.235.75.174
 , 
Dzisiaj: 02 Cze, 2020
perspektywy
Drezno- Florencja Północy w bożonarodzeniowym blasku PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 12 grudnia 2019 12:09

Drezno - Florencja Północy w bożonarodzeniowym blasku

DreznoDrezno to kraina bożonarodzeniowych tradycji. To tu odbywa się Striezelmarkt - najstarszy bożonarodzeniowy jarmark w Niemczech. Jego tradycja sięga XV wieku. Swą nazwę zawdzięcza drożdżowej, plecionej bułce Striezel, która na przestrzeni wieków zamieniła się w drezdeński Christstollen - tradycyjne ciasto z bakaliami. Odwiedzając Drezno, koniecznie musicie spróbować tego specjału!

W dniach 5 i 10 grudnia uczniowie klas IM, IAg, IESg i IASp wybrali się na wycieczkę do stolicy Saksonii. ,,Najpierw był spacer po mieście. Zwiedziliśmy kompleks muzeów - Zwinger, Operę Sempera, Zamek Królewski, Kościół Dworski i wiele innych zabytków. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy, ale to co  zawsze będziemy wspominać, to świąteczny nastrój jarmarku, zapach cynamonu gożdzików i słodkich pierników„ - twierdzą Patrycja i Natalia.

,,Najbardziej podobało mi się stare miasto i długi 102 metrowy obraz – poczet królów ,,Fürstenzug,, zrobiony metodą sgrafitii na 25 tys. porcelanowych płytkach. Ponadto czyste, zadbane, bajecznie oświetlone wieczorem miasto – zapiera dech w piersiach, a drezdeńska strucla i biała kiełbasa były smaczne, po prostu - lecker" - komentuje Bartek.

,,Byla świetna atmosfera i dobra zabawa." - stwierdzają Kinga i Adam z I M.

Wycieczka była udana i czekamy na następne, to tutaj można spędzić czas ze znajomymi delektując się lokalnymi produktami. Dziesiątki pięknie przystrojonych budek z rękodziełem i przysmakami, stwarzają niezapomniany, świąteczny klimat. Spacerując po  klimatycznych placach i uliczkach Drezna, pełnych  straganów nie sposób nie poczuć cudownej magii świąt Bożego Narodzenia - wspominają uczniowie Zobaczcie sami na załączonych zdjęciach.


Iwona Majek-Wiśniowska - nauczyciel języka niemieckiego

Poprawiony: wtorek, 18 lutego 2020 12:21