banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6200
mod_vvisit_counterWczoraj11094
mod_vvisit_counterTydzień41569
mod_vvisit_counterZeszły tydzień83471
mod_vvisit_counterMiesiąc136876
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc414657
mod_vvisit_counterOd początku20361554

Aktualnie: gości 160, 
członków 1, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 18.207.98.97
 , 
Dzisiaj: 12 Sie, 2020
perspektywy
BIOMECHATRONIKA nie taka straszna .....dla III M PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez m@rek   
sobota, 30 listopada 2019 20:55

BIOMECHATRONIKA nie taka straszna .....dla III M

Kreiodawstwo  27 listopada, uczniowie klasy III M wraz z opiekunami: Aleksandrą Nowosielską i Markiem Wilkiem brali udział w pokazach i wykładach w Centrum Nowych Technologii przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Podróż pociągiem minęła szybko i w milej atmosferze. Na miejscu zostaliśmy uroczyście powitani przez dziekana wydziału Inżynierii Biomedycznej, profesora Marka Gzika oraz prodziekana profesora Pawła Kostkę. Podzielono nas i uczniów z innych przybyłych szkół na grupy, i skierowano na zajęcia do odpowiednich laboratoriów.

W ramach wydziału Inżynierii Biomedycznej, działają następujące katedry: 

  • Katedra Informatyki i Aparatury Medycznej,
  • Katedra Biomateriałów i Inżynierii Wyrobów Medycznych,
  • Katedra Biomechatroniki oraz
  • Katedra Biosensorów i Przetwarzania Sygnałów Biomedycznych.

W każdym z tych miejsc spędziliśmy czas z doktorantami i studentami, którzy opowiedzieli nam o swojej pracy, pokazali nam szereg interesujących ćwiczeń i doświadczeń. Był również czas na zapoznanie nas z ofertą studiów na wydziale Inżynierii Biomedycznej.

Po ciekawych zajęciach przeszliśmy Parkiem Chrobrego pod niedawno oddaną halę widowiskowo – sportowa Arena znaną chociaż z Eurowizji Junior. Pogoda nam dopisała i mogliśmy jeszcze zwiedzić Gliwicki Rynek, na którym miał miejsce jarmark świąteczny.

W drodze powrotnej mogliśmy podyskutować o tym co było na PŚl oraz o wrażeniach jakie wywarło na nas miasto Gliwice.


Aleksandra Nowosielska, Marek Wilk

Poprawiony: poniedziałek, 02 grudnia 2019 12:14