banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6917
mod_vvisit_counterWczoraj12398
mod_vvisit_counterTydzień73063
mod_vvisit_counterZeszły tydzień132414
mod_vvisit_counterMiesiąc34673
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc442379
mod_vvisit_counterOd początku33853327

Aktualnie: gości 162, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 18.232.179.5
 , 
Dzisiaj: 03 Lut, 2023
perspektywy
Dni Otwarte dla Edukacji – Grupa Górażdże : cement, beton, kruszywa PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
poniedziałek, 25 listopada 2019 13:18

Dni Otwarte dla Edukacji – Grupa Górażdże : cement, beton, kruszywa

Dni Otwarte dla Edukacji Grupa Górażdże to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych w Polsce wytwórców betonu towarowego i kruszyw, który jest częścią międzynarodowego koncernu HeidelbergCement, jednego z największych na świecie producentów cementu i innych materiałów budowlanych. W Górażdżach produkują cement, beton i kruszywa ciągle udoskonalając swoje produkty aby dostarczać na rynek zrównoważonych materiałów budowlanych o zredukowanym wpływie na otoczenie i środowisko naturalne.

 

Nasi tegoroczni uczniowie klas maturalnych w zawodach technik mechanik i technik mechatronik zostali zaproszeni i wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Grupę Górażdże przy współpracy z Fundacją Górażdże – Aktywni w Regionie pod hasłem „Zaplanuj ścieżkę swojej kariery”.

Uczniowie zwiedzili ogromny obszar Cementowni Górażdże, zobaczyli warsztat mechaniczny oraz Centralną Sterownię zwaną „sercem Cementowni”.

Celem spotkania było wspieranie młodzieży w podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Uczniom przybliżono strategię zarządzania firmy Górażdże, jej najnowocześniejsze technologie, które wykorzystywane są w procesach produkcyjnych oraz specyfikę pracy w międzynarodowym koncernie. Zaprezentowano także działalność i profil biznesowy Grupy Górażdże oraz możliwości podjęcia pracy i rozwoju kariery zawodowej w spółkach Grupy Górażdże.

Wizyta w Górażdżach była również okazją do spotkania z przedstawicielami kadry akademickiej Politechniki Opolskiej i Politechniki Śląskiej, do zapoznania się z ofertą edukacyjną oraz kierunkami kształcenia i specjalizacji na tych uczelniach. Pod koniec spotkania wszyscy uczestnicy spotkania wzięli udział w grze integracyjnej PIT STOP.

Pobyt w Górażdżach był dla uczniów ciekawym doświadczeniem sprzyjającym podejmowaniu decyzji związanych z wyborem kierunków studiów, czy przyszłego pracodawcy.


Beata Kresan – szkolny doradca zawodowy