banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5394
mod_vvisit_counterWczoraj13986
mod_vvisit_counterTydzień54504
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95372
mod_vvisit_counterMiesiąc149876
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc403011
mod_vvisit_counterOd początku16803918

Aktualnie: gości 122, 
wizytacje 21 połączonych
Twój IP: 3.234.214.179
 , 
Dzisiaj: 12 Gru, 2019
perspektywy
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 19 listopada 2019 15:47

Narodowe Święto Niepodległości

niepodległa12 listopada 2019 r. w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca  101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy wtórze pieśni legionistów i nastrojowej muzyce Fryderyka Chopina uczniowie klas: 1ASp i 2Mt pod opieką wychowawców klas – p. Darii Fliśnik i p. Iwony Majek-Wiśniowskiej, przedstawili przygotowany na tę okazję program artystyczny. Bazując na poezji i pieśniach patriotycznych przypomnieli o najważniejszych wydarzeniach prowadzących do odzyskania niepodległości.  Przekonaliśmy się, że w takim dniu jak ten, głębszego znaczenia nabierają słowa: Polska, Ojczyzna, wolność.

W drugiej części apelu, nauczyciel języka angielskiego p. Filip Nowicki, poprowadził wykład z historii na temat drugiej wojny światowej. Korzystając ze zbiorów prywatnej kolekcji  - odznaczeń i militariów - oraz pasjonackiej wiedzy, przybliżył nam aspekty działań w  okresie wojny, których nie znajdzie się w szkolnych podręcznikach historii. W podsumowaniu prezentacji, prowadzący zwrócił uwagę na niuanse, które zmieniły bieg historii oraz na fakt, że każda droga do bezcennej wolności i niepodległości jest okupiona walką i życiem ludzkim.


Daria Fliśnik i Filip Nowicki – nauczyciele ZSM

Poprawiony: środa, 20 listopada 2019 11:53