banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj87
mod_vvisit_counterWczoraj13564
mod_vvisit_counterTydzień41768
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95014
mod_vvisit_counterMiesiąc343175
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc497401
mod_vvisit_counterOd początku17950735

Aktualnie: gości 119, 
wizytacje 19 połączonych
Twój IP: 18.206.194.161
 , 
Dzisiaj: 26 Lut, 2020
perspektywy
Tartan, oset i jednorożec. PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 18 listopada 2019 13:36

Tartan, oset i jednorożec.

TArtanPowyższy tytuł,  to wbrew  pozorom nie jest zbiór przypadkowo dobranych  słów, lecz grupa wyrazów, która powinna się jednoznacznie kojarzyć ze Szkocją, a  to Szkocja właśnie  była tematem lekcji bibliotecznej,  w której wzięła udział klasa II D.

Podczas spotkania w bibliotece poznaliśmy historię, kulturę oraz obyczaje panujące w Szkocji oraz mieliśmy okazję posłuchać trudnego szkockiego akcentu w wykonaniu rodzimych mieszkańców tej części Europy.

 Łatwo nie było, ale przynajmniej dowiedzieliśmy się, że szkocki akcent bywa  przyczyną problemów dla samych Szkotów chociażby jeżeli chodzi o  obsługę urządzeń sterowanych głosem. Urządzenia te w wielu przypadkach odmawiają posłuszeństwa tak jak to było w komediowym szkeczu, który mieliśmy okazję obejrzeć, w którym dwóch Szkotów nie potrafiło uruchomić windy  sterowanej  głosem właśnie.

 Podczas naszego pobytu  w bibliotece  zachwycaliśmy się również  szkockim krajobrazem szukając potwora z Loch Ness, posłuchaliśmy gry na dudach oraz dowiedzieliśmy się dlaczego nie wolno użwać słów „ dress” czy „ skirt” jeżeli mowa jest o kilcie.

Z  tym ostatnim związane jest zadanie konkursowe dla uczniów kl IID.

Proszę wyjaśnić napis przedstawiony na zdjęciach


Małgorzta Nowak-Zwolińska - nauczyciel języka angielskiego

Poprawiony: wtorek, 19 listopada 2019 09:48