banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj633
mod_vvisit_counterWczoraj13986
mod_vvisit_counterTydzień49743
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95372
mod_vvisit_counterMiesiąc145115
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc403011
mod_vvisit_counterOd początku16799157

Aktualnie: gości 170, 
wizytacje 29 połączonych
Twój IP: 3.234.214.113
 , 
Dzisiaj: 12 Gru, 2019
perspektywy
Pierwszaki w Londynie. PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 12 listopada 2019 14:32

Pierwszaki w Londynie.

bibliotekaNa razie oczywiście tylko wirtualnie, dzięki lekcji bibliotecznej w Bibliotece Wojewódzkiej  o stolicy Wielkiej Brytanii, ale kto wie? Może niedługo będziemy mogli tam osobiście pojechać i na własne oczy zobaczyć The Tower of London lub usłyszeć dźwięki Big Bena. Tymczasem wraz z klasami IDp oraz IDg  mogliśmy podziwiać te i inne atrakcje turystyczne Londynu dzięki naszej przewodniczce pani Magdzie, która z ogromnym zaangażowaniem i zapałem "oprowadzała" nas po różnych zakątkach Londynu, nawiązując do historii jego powstania oraz tragicznych wydarzeń z 1666 roku, w wyniku, których została zniszczona ponad połowa tej wspaniałej metropolii. Dowiedzieliśmy się również w ilu pokojach " sypia" królowa oraz dlaczego budki telefoniczne, które nadal można zobaczyć w Londynie, są czerwone. Wiemy też, że po Londynie najlepiej i najszybciej można  przemieszczać się metrem, które jest jednym z  najstarszych w Europie, a  przez Londyńczyków jest nazywane  The Tube.  

Dla uważnych uczestników spotkania w bibliotece mały konkurs. Jaka jest różnica pomiędzy wyrażeniem "The City", a słowem " city" ? Ta osoba z klasy IDp oraz IDg, która jako pierwsza zgłosi się z odpowiedzią do swojego nauczyciela j.angielskiego otrzyma "5" z aktywności


Małgorzata Nowak-Zwolińska - nauczyciel języka angielskiego

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 14:40