banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6957
mod_vvisit_counterWczoraj12398
mod_vvisit_counterTydzień73103
mod_vvisit_counterZeszły tydzień132414
mod_vvisit_counterMiesiąc34713
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc442379
mod_vvisit_counterOd początku33853367

Aktualnie: gości 181, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 18.232.179.5
 , 
Dzisiaj: 03 Lut, 2023
perspektywy
Praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
piątek, 18 października 2019 09:01
zsm logo

PROGRAM POLSKO - NIEMIECKIEJ WYMIANY PARTNERSKIEJ

 ZSM OPOLE - BERUFLICHE OBERSCHULE INGOLSTADT.

Praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt

fos logo

 

wymianaDzięki długoletniej współpracy ze szkołą techniczną FOS BOS z Ingolstadt siedmiu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych odbyło dwutygodniową praktykę zawodową w tamtejszych warsztatach doskonaląc swoje umiejętności z zakresu obróbki metalu. Dwutygodniowy pobyt to jednak nie tylko obowiązki i nauka, ale również dużo rozrywek. Dostarczył on naszym uczniom niezapomnianych wrażeń oraz wiele cennych doświadczeń. Miasto Ingolstadt dzięki mieszczącej się tam fabryce Audi oraz położonego obok muzeum Audi Mobile jest wielką gratką dla miłośników czterech kółek. Dzięki wystawie i bardzo ciekawej ekspozycji w muzeum Audi uczniowie poznali historię firmy, natomiast wizyta w fabryce zaznajomiła ich z procesem produkcji.

Uczniowie zwiedzili miasto oraz goszczącą ich szkołę, wzięli udział w lekcji chemii, gdzie przyglądali się interesującym doświadczeniom i lekcji  niemieckiego, wykazując się bardzo dobrą znajomością tego języka. Uczniowie miło wspominają pobyt, Tobiaszowi bardzo podobała się szkoła i praktyki jak  twierdzi: ,,poznałem wiele nowych urządzeń i nauczyłem się je obsługiwać,, Podobnie wypowiada się Dawid ,,samodzielnie wykonaliśmy świeczniki i na tokarce wieżę telewizyjną, To naprawdę wyczyn.,,

,,Byliśmy w kilku muzeach, było całkiem fajnie zobaczyć jakie miała wyposażenie niemiecka policja kiedyś i dzisia, jakie  mundury i broń miało wojsko podczas I wojny światowej. Dla nas chłopaków to było super.,, twierdzili uczniowie.

,, Mnie podobała się wizyta w fabryce AUDI, wszystkie roboty poruszały się jak w filmie, szybko i precyzyjnie, a samochody do których mogłem wsiąść, po prostu marzenie  – i czuję ,że w przyszłości będę takie miał ,,(Gabriel).

,,Jednodniowej wycieczki do Norymbergii nigdy nie zapomnę , piękne miasto , smaczne jedzonko no i wizyta w muzeum kolejnictwa , elegancki wagon  Ludwika Bawarskiego , w którym można się było czuć jak w pałacu  i przedział specjalny dla kanclerza Bismarcka .Wszystko można dotknąć , wypróbować i przenieść się w czasie. To była super przygoda ,, (Uczeń kl. II).

Doskonalenie praktycznych umiejętności zawodowych oraz językowych, a także współpraca w międzynarodowej grupie, to bardzo ważne doświadczenia i umiejętności jakie zdobyli nasi tegoroczni praktykanci, co potwierdzają wyżej cytowane wypowiedzi uczestników wymiany: Tobiasza, Gabriela, Piotra, Filipa, Wojtka, Dawida i Wiktora.

Podczas pobytu odwiedził nas pan dyrektor Bogusław Januszko i wicedyrektor Jan Front, którzy po spotkaniu z uczniami i zwiedzeniu szkoły, na spotkaniu z dyrektorem szkoły FOS BOS  Erichem Winter rozmawiali o zmianach w oświacie zarówno w Polsce jak i w Niemczech oraz na temat kontynuowania dalszej współpracy, z której obie szkoły są bardzo zadowolone .

Grupą naszych uczniów opiekowała się w pierwszym tygodniu pani Iwona Majek – Wiśniowska, a w drugim pani Marzena Skrzyniarz.

Poprawiony: piątek, 18 października 2019 09:47