banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj12539
mod_vvisit_counterWczoraj13306
mod_vvisit_counterTydzień56919
mod_vvisit_counterZeszły tydzień93695
mod_vvisit_counterMiesiąc189356
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19999377

Aktualnie: gości 176, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 18.208.126.130
 , 
Dzisiaj: 15 Lip, 2020
perspektywy
Wakacje minęły czyli… zajęcia szkolne czas zacząć. PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 05 września 2019 09:49

Wakacje minęły czyli… zajęcia szkolne czas zacząć.

ropoczecie roku 2019/2020    W dniu 2 września 2019r o godzinie 9.00 na boisku szkolnym miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Zgromadzoną społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli i rodziców oraz zaproszonych gości przywitał dyrektor Bogusław Januszko, który wspomniał czas wakacyjnego  wypoczynku wyrażając nadzieję, że był udany, pełen wrażeń oraz nowych ciekawych doświadczeń, którymi będzie można się podzielić podczas koleżeńskich spotkań. 

Szczególnie ciepło Dyrektor powitał uczniów klas pierwszych, którzy w sile 12 oddziałów tj. ok. 400 osób powiększyli stan osobowy Zespołu Szkół Mechanicznych. Wyraził nadzieję, że szybko odnajdą się w nowych, odmiennych warunkach szkolnych oraz spełnione będą ich oczekiwania jakie wiążą z wyborem tutejszej szkoły. Życzył wszystkim pierwszoklasistom nawiązania dobrych relacji  koleżeńskich oraz  z wychowawcami i nauczycielami, sukcesów w nauce, otwarcia na inspiracje płynące z dedykowanych uczniom działań szkolnych, otwartości  i odwagi w prezentowaniu swoich pasji i zainteresowań oraz zaciekawiania nimi innych. Dyrektor nadmienił, że każdy z uczniów który tylko chce może liczyć na wsparcie w dochodzeniu do sukcesu w dziedzinach, którymi jest zainteresowany i wyraża gotowość aktywności do ich rozwijania.

Z kolei uczniom klas najstarszych Dyrektor przypomniał, że jest to dla nich rok wytężonej nauki i mobilizacji z uwagi na egzamin maturalny i ostatni egzamin zawodowy. Życzył sukcesów dydaktycznych prowadzących do pozytywnego wyniku egzaminów sprzyjających realizacji życiowych i zawodowych pomysłów  po skończeniu szkoły.

W drugiej części spotkania Dyrektor omówił ideę partnerstwa zawodowego między tutejszym Zespołem  a zakładami i firmami współpracującymi na rzecz podnoszenia jakości edukacji zawodowej przedstawiając partnerskie zakłady i firmy oraz prezentując ich zaangażowanie w organizację  zajęć praktycznych, praktyk i staży zawodowych, organizacji wycieczek zawodoznawczych, wyjazdów studyjnych oraz organizacji na terenie szkoły i w firmach certyfikowanych  szkoleń branżowych. Podkreślił także wkład zakładów i firm, zaznaczając ich najwyższy poziom, w dziedzinie doposażenia pracowni szkolnych w sprzęt i materiały niezbędne do realizacji przez nauczycieli kształcenia zawodowego. Bardzo ważnym aspektem współpracy z firmami jest coroczne przyznawanie nagród dla uczniów z każdej grupy zawodowej osiągających najwyższe wyniki w kształceniu ogólnym i zawodowym. Dyrektor Januszko prezentując obecnych na inauguracji przedstawicieli poszczególnych zakładów i firm poprosił ich o wręczenie wyróżnionym uczniom bardzo atrakcyjnych i wartościowych nagród. 

Nagrody w dziedzinie samochodowej od firmy VIP Car Renault z Opola wręczał Marek Grus – Szef serwisu i obsługi gwarancyjnej w asyście  Aleksandry Pięty – Specjalisty ds. marketingu. Nagrodzonymi zostali uczniowie: Oskar Berndt – 3 DSt oraz Michał Fedorowicz – 3 es/e.

Nagrody w dziedzinie mechatronicznej od firmy TURCK Industrial Automation z Opola wręczał Andreas Kowol – Szef  Centrum Szkoleniowego. Nagrodzonymi zostali uczniowie: Dominik Lotko – 4 Mt, Dominik Fila – 3 Mt, oraz Mateusz Skipor – 3 Mt.

Nagrody w dziedzinie mechanicznej od firmy Górażdże Cement z Choruli wręczał Jacek Połącarz – Dyrektor personalny, Członek Zarządu i Paweł Brzozowski – Specjalista ds. HR. Nagrodzonymi zostali uczniowie: Dominik Cebulla – 4 At i Mateusz Pawleta – 3 es/s.

Nagrody w dziedzinie mechanicznej i spedycyjnej od Zakładów Wapienniczych LHOIST z Tarnowa Opolskiego wręczał Tomasz Demidowicz – Specjalista ds. HR. Nagrodzonymi zostali uczniowie: Szymon Janczura – 4 At i Arkadiusz Skuratowicz – 3 ASt.

Na tym bardzo istotnym  zawodowo wręczeniu nagród uczniom podkreślającym ważność współpracy tutejszego Zespołu Szkół Mechanicznych z Partnerami Edukacji Zawodowej regionu opolskiego zakończyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020.

Nie obyło się oczywiście bez pozdrowienia młodzieży przez Dyrektora „CZOŁEM MŁODZIEŻY” oraz gromkiego okrzyku wszystkich zebranych na boisku uczniów „CZOŁEM PANIE DYREKTORZE”.


Agnieszka Słaboń - wicedyrektor

Poprawiony: czwartek, 05 września 2019 18:22