banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2108
mod_vvisit_counterWczoraj15748
mod_vvisit_counterTydzień2108
mod_vvisit_counterZeszły tydzień144899
mod_vvisit_counterMiesiąc437456
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc416872
mod_vvisit_counterOd początku19365841

Aktualnie: gości 797, 
wizytacje 16 połączonych
Twój IP: 34.232.62.209
 , 
Dzisiaj: 31 Maj, 2020
perspektywy
9. Wiosenny Rajd Rowerowy ZSM do Niwek PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez zawojan   
piątek, 21 czerwca 2019 20:08

Pokonywanie kilometrów dla Niepokonanego

Rajd rowerowyTradycyjnie w czerwcu entuzjaści turystyki rowerowej z naszej szkoły, wsparci przez doświadczonych rowerzystów z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej „Rajder", udali się na wycieczkę. Łączyła ona elementy poznawcze okolic Opola z upamiętnieniem naszego absolwenta Joachima Halupczoka (polski kolarz szosowy, wicemistrz olimpijski, dwukrotny medalista mistrzostw świata) w 25. rocznicę śmierci.

Do Niwek, które były punktem docelowym, jechaliśmy ścieżką rowerową przez wyspę Bolko kierując się na Groszowice, a następnie pomiędzy stawami i dalej drogami leśnymi dojechaliśmy do Walidróg. Fragment trasy od Groszowic do Walidróg na pewnych odcinkach okazał się bardziej wymagający, ponieważ trzeba było walczyć z grzęznącymi kołami w popiele lotnym z elektrowni, który stanowił nawierzchnię drogi.

Kolejny etap naszego rajdu prowadził drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu drogowego przez Dąbrowice, Dębie do Chrząstowic, gdzie nastąpił krótki odpoczynek. Mimo upału nikt nie uskarżał się na trudy pokonywania kolejnych kilometrów. Jadąc dalej leśnym szlakiem rowerowym, kierowaliśmy się do Szczedrzyka. Ze Szczedrzyka do Niwek wybraliśmy uroczą ścieżkę nad jeziorem średnim w Turawie.

W Niwkach pojawiliśmy się zgodnie z wcześniej założonym planem. W Ośrodku Szkoleniowym RCRE na wszystkich uczestników czekały bułki i drożdżówki oraz dodatkowy zapas wody mineralnej. Jeszcze tylko złożenie kwiatów przy pomniku Joachima Halupczoka i do pokonania został ostatni odcinek. W Opolu, w okolicy CH Turawa Park, podziękowaliśmy sobie za wspólny udział w wycieczce.

Dziękuję uczniom, nauczycielom i przedstawicielom Rajdera za bezpieczny przejazd trasą o długości 55 km i miłą atmosferę podczas tegorocznego wiosennego rajdu. Panu Dyrektorowi dziękujemy za ufundowanie paliwa energetycznego, dzięki któremu koła toczyły się żwawo do przodu. Zapraszam na kolejną wycieczkę rowerową, którą planujemy pod koniec września.

zobacz trasę rajdu * zobacz foto * data rajdu 14.06.2019r.

Jerzy Tracz, nauczyciel WF

Poprawiony: piątek, 21 czerwca 2019 20:33