banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj577
mod_vvisit_counterWczoraj11660
mod_vvisit_counterTydzień23697
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95372
mod_vvisit_counterMiesiąc119069
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc403011
mod_vvisit_counterOd początku16773111

Aktualnie: gości 120, 
wizytacje 9 połączonych
Twój IP: 3.231.229.89
 , 
Dzisiaj: 10 Gru, 2019
perspektywy
Pożegnanie maturzystów PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 16 maja 2019 08:35

Pożegnanie maturzystów

mauturzysci     W piątek 26 kwietnia odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego klas maturalnych.  Na samym początku ceremoniału  głos zabrał przewodniczący klasy IIIM Mateusz Kołodziej witając dyrekcję, grono pedagogiczne, absolwentów oraz ich rodziców.  Następnie dyrektor Bogusław Januszko  wygłosił orację dedykowaną abiturientom i nauczycielom, wyrażając słowa wsparcia dla jednej i drugiej grupy w ciężkiej sytuacji, która się obecnie toczy w  oświacie.  Kolejno przemówił sekretarz Samorządu Uczniowskiego życząc maturzystom powodzenia na egzaminie dojrzałości,  dziękując rodzicom, i nauczycielom  za wytrwałość i determinację w działaniu w słusznych procesach społecznych , które odbywają się na naszych oczach . Są to wielce ważne sprawy dla naszej aktywnie uczącej się zbiorowości, z tym większym niepokojem o nich mówiliśmy. Po zakończeniu przemowy sekretarza głos zabrał ponownie dyrektor wraz z wychowawcami klas maturalnych: Panią Fliśnik, Panią Panas, Panią Stankiewicz oraz Panią Zając.

Zebrani na scenie nauczyciele poprosili o wystąpienie uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w całym cyklu kształcenia, ponadto wykazali się innymi działaniami na rzecz szkoły. Odbiorcy świadectw, również zabrali głos podsumowując wszystkie lata spędzone w szkole, dziękując całemu gronu pedagogicznemu oraz radzie rodziców za wszelkie wysiłki i trudy, które podczas swojej pracy wykonali. Szczególne podziękowania zostały złożone na ręce Pani Warsitz oraz Pani Wenzel, które wykazały się wzmożoną aktywnością w życiu szkoły. Oficjalna część ceremonii dobiegła końca, wszyscy zgromadzeni w szkolnej auli zostali zaproszeni na część artystyczną przygotowaną przez panią  Agatę Hetmańską wraz z Patrykiem Grochowskim- uczniem klasy IIIM. Podczas nieformalnej części  akademii, widzowie mogli posłuchać popisów wokalnych Dawida Gandyry czy gry na gitarze w wykonaniu  Roberta Jabłońskiego, a także otrzymać prestiżową nagrodę wręczaną wyłącznie przez  Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu- ZSMorka, do której nominowani byli maturzyści w przeróżnych kategoriach m.in.: najlepsza stylówa, największy dżolero czy Primus inter pares. W trakcie rozdawania tej renomowanej nagrody nie zabrakło śmiechu i radości, którą  abiturienci się ze wszystkimi dzielili.


Sekretarz SU - Mateusz Kołodziej

Poprawiony: czwartek, 16 maja 2019 08:40