banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj13138
mod_vvisit_counterWczoraj13177
mod_vvisit_counterTydzień40054
mod_vvisit_counterZeszły tydzień91852
mod_vvisit_counterMiesiąc92066
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc501301
mod_vvisit_counterOd początku18603579

Aktualnie: gości 116, 
wizytacje 49 połączonych
Twój IP: 3.233.220.21
 , 
Dzisiaj: 07 Kwi, 2020
perspektywy
a man of renaissance, a playwright, an ordinary man PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 14 maja 2019 09:21

"William Shakespeare: a man of renaissance, a playwright, an ordinary man"

William Shakespeare“William Shakespeare: a man of renaissance, a playwright, an ordinary man” – na tak zatytułowane zajęcia językowe na Uniwersytecie Opolskim 10 maja wybrały się klasy 2Ct oraz 3At. Zajęcia przeprowadziła dla nas doktor Marlena Marciniak, starszy wykładowca na wydziale filologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Podczas zajęć dr Marciniak przedstawiła nam sylwetkę Williama Shakespeare’a. Poznaliśmy wiele interesujących faktów oraz domysłów i kontrowersji na temat tego znanego pisarza. Na przykład, osiemnastoletni William ożenił się z dwudziestosześcioletnią Anne Hathaway prawdopodobnie tylko z powodu jej ciąży. W rzeczywistości, pisarz był zakochany w innej kobiecie.

Co więcej, William nie tylko był pisarzem, ale także występował w swoich sztukach, przykładowo wcielił się w postać Ducha w sztuce Hamlet.

Shakespeare napisał 38 sztuk, jednak nie zachował się ani jeden manuskrypt. Z tego powodu znawcy literatury zadają sobie pytania czy to na pewno on był autorem wszystkich sztuk, które dzisiaj są podpisywane jego nazwiskiem.

Był to zdecydowanie bardzo ciekawy wykład, w trakcie którego nie tylko poznaliśmy część historii  literatury angielskiej, ale także sprawdziliśmy w praktyce nasze umiejętności rozumienia i mówienia w języku angielskim.


Justyna Kendik-Gut - nauczyciel języka angielskiego

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2019 09:32