banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2856
mod_vvisit_counterWczoraj15637
mod_vvisit_counterTydzień2856
mod_vvisit_counterZeszły tydzień101659
mod_vvisit_counterMiesiąc432850
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc519637
mod_vvisit_counterOd początku21615343

Aktualnie: gości 139, 
wizytacje 7 połączonych
Twój IP: 34.236.245.255
 , 
Dzisiaj: 25 Paź, 2020
perspektywy
a man of renaissance, a playwright, an ordinary man PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 14 maja 2019 09:21

"William Shakespeare: a man of renaissance, a playwright, an ordinary man"

William Shakespeare“William Shakespeare: a man of renaissance, a playwright, an ordinary man” – na tak zatytułowane zajęcia językowe na Uniwersytecie Opolskim 10 maja wybrały się klasy 2Ct oraz 3At. Zajęcia przeprowadziła dla nas doktor Marlena Marciniak, starszy wykładowca na wydziale filologicznym Uniwersytetu Opolskiego.

Podczas zajęć dr Marciniak przedstawiła nam sylwetkę Williama Shakespeare’a. Poznaliśmy wiele interesujących faktów oraz domysłów i kontrowersji na temat tego znanego pisarza. Na przykład, osiemnastoletni William ożenił się z dwudziestosześcioletnią Anne Hathaway prawdopodobnie tylko z powodu jej ciąży. W rzeczywistości, pisarz był zakochany w innej kobiecie.

Co więcej, William nie tylko był pisarzem, ale także występował w swoich sztukach, przykładowo wcielił się w postać Ducha w sztuce Hamlet.

Shakespeare napisał 38 sztuk, jednak nie zachował się ani jeden manuskrypt. Z tego powodu znawcy literatury zadają sobie pytania czy to na pewno on był autorem wszystkich sztuk, które dzisiaj są podpisywane jego nazwiskiem.

Był to zdecydowanie bardzo ciekawy wykład, w trakcie którego nie tylko poznaliśmy część historii  literatury angielskiej, ale także sprawdziliśmy w praktyce nasze umiejętności rozumienia i mówienia w języku angielskim.


Justyna Kendik-Gut - nauczyciel języka angielskiego

Poprawiony: wtorek, 14 maja 2019 09:32