banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8067
mod_vvisit_counterWczoraj14391
mod_vvisit_counterTydzień8067
mod_vvisit_counterZeszły tydzień100389
mod_vvisit_counterMiesiąc22458
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc435965
mod_vvisit_counterOd początku34609616

Aktualnie: gości 132, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.239.6.58
 , 
Dzisiaj: 02 Kwi, 2023
perspektywy
Cementownia Górażdże i Zakłady wapiennicze Lhoist partnerami Mechaniczniaka w kształceniu zawodowym. PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
środa, 23 stycznia 2019 12:11

Cementownia Górażdże i Zakłady wapiennicze Lhoist

partnerami Mechaniczniaka w kształceniu zawodowym.

partnerzy W dniu 9 stycznia 2019r. gościliśmy w Naszej szkole delegację dwóch wiodących w Polsce, Europie firm zajmujących się produkcją cementu i innych materiałów budowlanych oraz wapna i wyrobów wapienniczych. Gościli u Nas przedstawiciele firmy Górażdże Cement S.A. mającej siedzibę w Choruli, będącej częścią koncernu Heidelberg Cement Group oraz przedstawiciele firmy Lhoist S.A. z Tarnowa Opolskiego będącej częścią belgijskiego koncernu Lhoist Group. Ideą spotkania było omówienie zasad współpracy w zakresie odbywania przez uczniów w zawodzie technik mechanik i technik mechatronik praktyk i staży zawodowych w nowoczesnych pod względem stosowanych technologii produkcji oraz dynamicznie rozwijających się w zakresie stosowania innowacyjnych rozwiązań w procesie produkcji w/w Firm. Goście wyrazili również gotowość objęcia patronatem zawodu technik mechanik oraz zaoferowali pomoc w doposażeniu pracowni przedmiotów mechanicznych w pomoce dydaktyczne. Ponadto zadeklarowali ufundowanie corocznej nagrody dla najlepszych uczniów w zawodzie technik mechanik. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw podnoszeniu jakości kształcenia zawodowego, nauczyciele teoretycznych przedmiotów zawodowych branży mechanicznej będą odbywać corocznie tygodniowe staże zawodowe w tych firmach. 

Podczas wizyty w tutejszym Zespole Goście mieli okazję poznać funkcjonowanie szkoły, organizację procesu dydaktycznego, wyposażenie pracowni przedmiotów zawodowych. Wrażenie na nich robił charakter szkoły, przyjazna atmosfera, wyniki uzyskiwane przez uczniów określone rankingiem miesięcznika Perspektywy za lata 2012 – 2018 potwierdzone otrzymanymi wyróżnieniami. Dyrektor Zespołu zaprosił również do zwiedzenia Muzeum -Zamek Górny, którego lokalizacja w obiektach tutejszego Zespołu wynika z jego historii i zabytkowego charakteru.

Elementem poprzedzającym spotkanie w Mechaniczniaku była wizyta w dniu 22 listopada 2018r. Bogusława Januszko i Beaty Kresan w Firmach partnerskich połączona ze zwiedzaniem zakładów produkcyjnych , zapoznaniem się z procesami technologicznymi produkcji cementu i wapna, warunkami odbywania przez uczniów i nauczycieli praktyk zawodowych i staży.

Strony partnerstwa zawodowego, czyli Firmy Górażdże Cement S.A. i Lhoist S.A. oraz Zespół Szkół Mechanicznych wyraziły zadowolenie z osiągniętego porozumienia i mają nadzieję na jego efektywną, obustronną realizację.


Dyrektor ZSM Bogusław Januszko

Poprawiony: środa, 23 stycznia 2019 12:18