banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5286
mod_vvisit_counterWczoraj6812
mod_vvisit_counterTydzień31795
mod_vvisit_counterZeszły tydzień49528
mod_vvisit_counterMiesiąc143125
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc152455
mod_vvisit_counterOd początku14367990

Aktualnie: gości 67, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 54.226.175.101
 , 
Dzisiaj: 21 Mar, 2019
perspektywy
Fizyka po niemiecku w Mechaniczniaku. PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez m@rek   
poniedziałek, 07 stycznia 2019 09:09

Fizyka po niemiecku w Mechaniczniaku

Tych Ostatnio odbył się w ZSM cykl spotkań ,, Fizyka po niemiecku,, prowadzony przez dr Franciszka Gajdę , pracownika Katedry Fizyki na kierunku Informatyka dwujęzyczna polsko-niemiecka , który od 1996 na Politechnice opolskiej wykłada również fizykę i analizę matematyczną. Po zajęciach z naszymi uczniami prowadzący stwierdził , że młodzież jest bardzo aktywna : ,,Część całkowicie rozumie lekcje w języku niemieckim , a pozostali częściowo , ale wszyscy są bardzo zainteresowani .Nauce przedmiotów ścisłych w języku obcym sprzyja fakt ,że wzory, wykresy, schematy są niezależne od języka.”

 

Uczeń z IA stwierdził ;Zdobyta wiedza z pewnością przyda się w przyszłości. Rozwiązywaliśmy zadania z fizyki zapisane po niemiecku, aktywnie braliśmy udział w lekcji , a dr F.Gajda opowiadał ciekawe rzeczy,, Patryk z I M powiedział po zajęciach :,,Poznałem wiele nowych rzeczy oraz poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu fizyki i języka niemieckiego .Wielu z nas uważa ten przedmiot za trudny , ale dr F. Gajda pokazał nam go z innej, z lepszej strony. Zajęcia były ciekawe i sprawiły , że od dziś będę patrzył na fizykę zupełnie inaczej. Chciałbym zachęcić moich kolegów do udziału w tego rodzaju wykładach, gdyż można na nich spędzić miło czas i nauczyć się czegoś nowego.Mam nadzieję ,że takich spotkań będzie więcej.” Zainteresowanie i zaangażowanie młodzieży na zajęciach było duże ,dlatego też wkrótce odbędą się kolejne spotkania , a firm , które potrzebują fachowców i techników ze znajomością języka niemieckiego, na rynku pracy w Opolu przybywa .


Iwona Majek-Wiśniowska