banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6598
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień41112
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc360254
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436518

Aktualnie: gości 85, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Patryk Wieszołek Stypendystą Premiera na rok szkolny 2018/2019 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Marek Wilk   
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:01

Patryk Wieszołek Stypendystą Premiera na rok szkolny 2018/2019

Stypendysta W dniu 28 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W spotkaniu uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, przedstawiciele uczelni wyższych miasta Opola, dyrektorzy szkół i rodzice stypendystów. Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymują uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Podstawą przyznania stypendium jest osiągnięcie przez ucznia najwyższej średniej z ocen w całej szkole lub szczególne osiągnięcia w różnych dziedzinach wiedzy w poprzednim roku szkolnym. Stypendia te wypłacane są w bieżącym roku szkolnym w wysokości 258 zł miesięcznie.

 

„Albo trzeba było się legitymować najwyższą średnią w szkole oraz bardzo dobrym zachowaniem, albo trzeba było być szczególnie utalentowanym w pewnej dziedzinie, a w pozostałych posiadać oceny co najmniej dobre - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty. - Chodzi o to, by na stypendium premiera RP mogli też liczyć uczniowie świetni z nauk ścisłych, którzy niekoniecznie przodują w naukach humanistycznych, albo młodzież świetna z historii czy języka polskiego, której matematyka nie jest najmocniejszą stroną. Takie talenty też należy wspierać - argumentuje.” [NTO]

Dyplomy z rąk Pana Michała Sieka - Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Pani Violetty Porowskiej – Wicewojewody Opolskiego odebrało odebrało 94 wyróżnionych stypendystów z szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego. Wśród wyróżnionych znalazł się również Patryk Wieszołek z klasy 2 M Publicznego Technikum Nr4 im. rtm. W. Pileckiego tutejszego Zespołu Szkół Mechanicznych uczący się w zawodzie technik mechatronik.
W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych

Zobacz też:

 

http://www.kuratorium.opole.pl/stypendia-prezesa-rady-ministrow-za-osiagniecia-edukacyjne-w-roku-szkolnym-20172018/#prettyPhoto

https://nto.pl/stypendia-premiera-dla-94-uczniow-z-opolszczyzny-na-razie-sa-dyplomy-pieniadze-beda-pozniej-wideo-zdjecia/ar/13699816

 


Dyrektor ZSM Bogusław Januszko

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:08