banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4396
mod_vvisit_counterWczoraj12278
mod_vvisit_counterTydzień29860
mod_vvisit_counterZeszły tydzień107615
mod_vvisit_counterMiesiąc309616
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc304944
mod_vvisit_counterOd początku26537870

Aktualnie: gości 89, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 35.172.217.174
 , 
Dzisiaj: 19 Paź, 2021
perspektywy
Jesienna praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Współpraca - Comenius
Wpisany przez m@rek   
czwartek, 18 października 2018 12:37

Jesienna praktyka zawodowa w stolicy Audi - Ingolstadt

Audi wymiana Dzięki długoletniej współpracy ze szkołą techniczną FOS BOS z Ingolstadt ośmiu uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych odbyło dwutygodniową praktykę zawodową w tamtejszych warsztatach. Zajęcia praktyczne oraz przyjrzenie się z bliska dwóm największym niemieckim koncernom motoryzacyjnym były tematem przewodnim praktyki uczniów, którzy od 29 września do 12 października br. przebywali w Ingolstadt.

 

W czasie wolnym od praktyk uczniowie zwiedzili tamtejszą szkołę i zabytki oraz poznali historię dwóch ogromnych koncernów samochodowych, jakimi są firmy: Audi i BMW. Doskonalenie praktycznych umiejętności zawodowych oraz językowych, a także współpraca w międzynarodowej grupie, to bardzo ważne doświadczenia i umiejętności jakie zdobyli nasi tegoroczni praktykanci, co potwierdzają poniższe słowa uczestników wymiany:

"Firma Audi, mająca główną siedzibę w Ingolstadt, jest największym lokalnym pracodawcą, o czym dowiedzieliśmy się podczas zwiedzania fabryki i przyjrzeniu się z bliska liniom montażowym. W liczącym około 130 tys. mieszkańców Ingolstadt, które jest stolicą koncernu Audi, ponad 44 tys. osób jest związanych zawodowo z tą firmą! Co roku z taśm montażowych w Ingolstadt zjeżdża ponad 540 tys. samochodów, a najpopularniejszymi modelami są: A3, A4, A5 oraz model Q2, będący najmłodszym członkiem rodziny Audi. Po kilku dniach spędzonych w Ingolstadt, nikogo nie dziwił już fakt, że na ulicach miasta z trudem można było dostrzec samochody producentów innych marek. Wystarczyło jednak przemieścić się około 80 kilometrów na południe, do stolicy Bawarii, by doświadczyć kolejnego zawrotu głowy. Przeważająca część samochodów poruszających się po monachijskich ulicach ma na maskach logo rodzimej firmy - BMW. Samochody i motocykle z biało-niebieską szachownicą produkowane w tamtejszej fabryce to nie jedyny obraz jaki kojarzyć będziemy z tym miejscem. Monachium to także miejsce, gdzie odbywa się mające już ponad 200-letnią tradycję święto piwa, czyli Oktoberfest. Jako, że praktyka zawodowa miała miejsce na początku października udało się nam poczuć festynową atmosferę, a bawarskie, kolorowe stroje oraz piękna pogoda sprawiły, że Monachium na długo pozostanie w naszej pamięci.

Podsumowując, praktyka była bardzo udana. Ingolstadt to miasto z bardzo ciekawą historią oraz z wieloma zabytkami godnymi obejrzenia. Zajęcia praktyczne bardzo dużo nas nauczyły, między innymi nauczyliśmy się spawać, pracować przy tokarce oraz gwintować. W trakcie dwóch tygodni praktyk poznaliśmy też wielu niemieckich kolegów, a także piękne zakątki Bawarii. To była super przygoda"

Uczestnicy: Adam, Michał, Martin, Dominik, Tomasz, Piotrek, Dawid, Damian oraz opiekunowie praktyki: Iwona Majek- Wiśniowska, Marzena Skrzyniarz


Marzena Skrzyniarz

Poprawiony: piątek, 19 października 2018 09:43