banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5944
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40458
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc359600
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35435864

Aktualnie: gości 44, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
czwartek, 04 października 2018 12:56

Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy

Tych W dniu 17 września 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji i Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, na którym omawiane były kwestie Projektu „ Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy”. W ramach projektu, do którego szkoła przystępuje, nasi uczniowie będą odbywać płatne staże i korzystać z dofinansowania na szkolenia i kursy zawodowe, dzięki którym zdobędą umiejętności praktyczne i teoretyczne, pomocne w rozwijaniu kompetencji zawodowych i w znalezieniu dobrej pracy po zakończeniu nauki w szkole.

W spotkaniu wzięła także udział Pani Aleksandra Nowak – Kmieć, menadżer działu personalnego firmy Polaris, z którą szkoła współpracuje od wielu lat.

 

Pani Aleksandra zadała kilka pytań sprawdzających wiedzę naszych uczniów na temat działalności firmy, m.in. czym różni się pojazd ATV od pojazdu side by side, od kiedy w opolskim Polarisie produkowane są pojazdy terenowe oraz jaki czas jest potrzebny pojazdom terenowym produkowanym w Opolu na rozpędzenie się do prędkości 100km/h.

Dwaj uczniowie ZSM – Tomasz Pawlak z klasy 2C i Karol Chamielec z klasy 3DS – wykazali się aktywnością i znajomością problematyki , za co nagrodzeni zostali upominkami od firmy. Jedną z nagród chłopcy mogli zrealizować 3 października na firmowym torze Polaris.


Agnieszka Słaboń - wicedyrektor

Poprawiony: wtorek, 09 października 2018 10:08