banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4391
mod_vvisit_counterWczoraj6221
mod_vvisit_counterTydzień10612
mod_vvisit_counterZeszły tydzień42797
mod_vvisit_counterMiesiąc76644
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc131664
mod_vvisit_counterOd początku13350108

Aktualnie: gości 83, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 54.161.100.24
 , 
Dzisiaj: 15 Paź, 2018
perspektywy
Wizyta uczniów ZSM w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez m@rek   
środa, 03 października 2018 09:42

Wizyta uczniów ZSM w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego

Dzień Otwarty w WORD W piątek 21 września 2018 roku nasi uczniowie (klasy 2a, 2Ct,2ASt ,2es ) pod opieką nauczycieli Czesława Cebulli, Marka Paciona, Katarzyny Front i Stanisława Młynarskiego wybrali się na pieszą wycieczkę do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu, gdzie odbywał się Dzień Otwarty.

Po przybyciu zostali podzieleni na mniejsze grupy w których mogli obejrzeć m. in.: cieszący się sporym zainteresowaniem pokaz egzaminu praktycznego na kategorię "A" prawa jazdy, rowerowe miasteczko ruchu drogowego na którym ćwiczyli uczniowie ze szkół podstawowych, 

  oraz o wyznaczonej godzinie spektakularną akcję ratownictwa drogowego – szczęśliwie uratowano rannego, uwięzionego w samochodzie po wypadku. Kompletny samochód przeznaczony do pokazu - po akcji nie nadawał się już nawet do naprawy, akcja jednak zakończyła się sukcesem. Strażacy - używając specjalistycznego sprzętu - pokazali jak szybko można, awaryjnie „otworzyć ” samochód, w celu ratowania kierowcy i pasażerów.

Uczniowie mogli również skorzystać z symulatorów zderzeń i hamowania oraz sprawdzić swoją wiedzę w autentycznej sali egzaminacyjnej podczas próbnego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

Była również możliwość zwiedzenia garaży i miejsc egzaminowania, które na co dzień są dostępne tylko dla aktualnie zdających egzamin praktyczny.

Po zakończeniu wycieczki, uczniowie z radością  wrócili na zajęcia w szkole.


Czesław Cebulla, Marek Pacion