banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3639
mod_vvisit_counterWczoraj15748
mod_vvisit_counterTydzień3639
mod_vvisit_counterZeszły tydzień144899
mod_vvisit_counterMiesiąc438987
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc416872
mod_vvisit_counterOd początku19367372

Aktualnie: gości 155, 
wizytacje 22 połączonych
Twój IP: 34.232.62.209
 , 
Dzisiaj: 31 Maj, 2020
perspektywy
Młode Kadry 2018 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inter Cars
Wpisany przez m@rek   
środa, 03 października 2018 09:34

Współpraca ZSM z Inter Cars SA w ramach ogólnopolskiego projektu Młode Kadry.

Młode kadry Kolejny cykl szkoleń na rok 2018/2019 rozpoczęty.

W dniu 17.09.2018 w naszej szkole wybrani uczniowie z klas trzecich (3Ct i 3Dt) w zawodzie technik pojazdów samochodowy, pod opieką nauczyciela Czesława Cebulli, mieli okazję uczestniczyć w kolejnym szkoleniu w ramach projektu MŁODE KADRY, zorganizowanym przez firmę Mahle. Szkolenie dotyczyło diagnostyki i naprawy części podzespołów silnika. Celem szkolenia było zapoznanie się z asortymentem Mahle, poznanie najnowszych części, i technologii ich wykonania, problemów jakie pojawiają się podczas poszukiwania usterek oraz konsekwencji jakie wiążą się ze złym montażem. Szkolenie składało się z trzech części.

 

W pierwszej części poznaliśmy historię firmy, czym się zajmują i jakie części produkują. W drugiej części - teoretycznej - przedstawiono w szczególności budowę nowych układów tłokowych i wiele innych części. W trzecie części – praktycznej uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda z grup musiała z pośród dziesięciu rożnych części, takich jak tuleje, tłoki, turbiny, panewki, rozpoznać uszkodzenia i i opisać je w karcie odpowiedzi. Po zakończeniu pracy, prowadzący szkolenie pokazał jakie były tak naprawdę uszkodzenia w tych częściach i czym były spowodowane. Karol Goczał, klasa 3 DSt Koordynacją projektu „Młode Kadry” zajmują się nauczyciele przedmiotów samochodowych: dyrektor Bogusław Januszko oraz Marek Pacion i Czesław Cebulla


Karol Goczał - uczeń kl. 3DS

Poprawiony: środa, 03 października 2018 12:15