banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3809
mod_vvisit_counterWczoraj5115
mod_vvisit_counterTydzień18820
mod_vvisit_counterZeszły tydzień52510
mod_vvisit_counterMiesiąc113969
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc185044
mod_vvisit_counterOd początku11374818

Aktualnie: gości 159, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 54.224.155.169
 , 
Dzisiaj: 18 Paź, 2017
Salon Maturzystów PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Media o nas
Wpisany przez zawojan   
poniedziałek, 20 października 2008 20:36
GWPonad 8 tysięcy maturzystów z województwa, jak i spoza jego granic przyszło w środę (tj. 24.09.2008) na organizowany na Politechnice Opolskiej Salon Maturzystów.

Wszyscy chętni mogli porozmawiać czy posłuchać wystąpień pracowników okręgowych komisji egzaminacyjnych. Natomiast przedstawiciele szkół wyższych informowali o zasadach i tajnikach przyszłorocznej rekrutacji na studia.

z maturą za pan brat
Dyrektor naszej szkoły Pan Bogusław Januszko wraz z delegacją nauczycieli i uczniów, uczestniczył w spotkaniu.

Poza ofertami uczelni przyszłoroczni maturzyści dowiedzieli się tego, czego nie przeczytają w żadnym informatorze. - Tłumaczymy, jaki jest poziom na danym kierunku, czy też opowiadamy, jak się żyje w akademiku - śmiała się Justyna Chudy z UO. - Z doświadczenia wiem, że akcja pomaga maturzystom. Świadczyć może o tym chociażby fakt, iż frekwencja z roku na rok wzrasta - dodała. - Na pewno można się tutaj dowiedzieć więcej niż poprzez internet - przyznał Sławomir Malinowski, uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu. - Przyszedłem tutaj przede wszystkim z powodu matury, ale też dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy dotyczących studiów - podkreślał.

Na stoiskach prezentowało się łącznie 20 wystawców, wśród których znalazły się również ICAM Silesianum w Gliwicach, edukacyjny portal dla maturzystów Perspektywy.pl oraz Ministerstwo Obrony Narodowej RP. Bardzo zadowolone z Salonu wychodziły Katarzyna Szczepanek oraz Katarzyna Horzelska z Zespołu Szkół im. Mickiewicza w Lublińcu. - Bardzo podobały nam się również wykłady odnośnie do poszczególnych przedmiotów. Teraz mniej więcej wiemy, czego się spodziewać w przyszłym roku - tłumaczą.
Poprawiony: czwartek, 23 października 2008 19:50