Konkurs wiedzy o rtm. W. Pileckim PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Biblioteka - Aktualności
Wpisany przez m@rek   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:31

Konkurs wiedzy o rtm. W. Pileckim

elektrownia     Od 2010 roku patronem Publicznego Technikum Nr 4 jest rotmistrz Witold Pilecki. Uroczystość nadania imienia jednej ze szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Mechanicznych miała miejsce w dniu szczególnym, ponieważ 25 maja 1948 roku, realizując wyrok wydany przez komunistyczne władze, wykonano wyrok śmierci na człowieku, którego postawa stała się symbolem wielkiego poświęcenia dla ojczyzny. W tym roku, w związku z siedemdziesiątą rocznicą śmierci Witolda Pileckiego, 25 maja 2018 uczniowie klas pierwszych wzięli udział w teście, który sprawdzał ich wiedzę na temat patrona szkoły.

 

 W kolejnej już edycji konkursu, przygotowanego i przeprowadzonego przez nauczycieli - bibliotekarzy ZSM, wzięło udział blisko 90 uczniów. Miło nam poinformować, że w kategorii klas, pierwsze miejsce zdobyła 1 AS (wych. A. Nowosielska). Również w tej klasie znaleźli się, ci którzy wiedzieli o rotmistrzu W. Pileckim najwięcej.

Pierwsze miejsce przypadło w udziale Maksymilianowi Bauchowi, drugie Wojciechowi Płazie natomiast trzecie zajął Dawid Warchoł.

Gratulujemy zwycięzcom!


Bibliotekarki ZSM

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:36