banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2929
mod_vvisit_counterWczoraj10436
mod_vvisit_counterTydzień44504
mod_vvisit_counterZeszły tydzień51575
mod_vvisit_counterMiesiąc172392
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc200459
mod_vvisit_counterOd początku14799097

Aktualnie: gości 128, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 18.234.88.196
 , 
Dzisiaj: 24 Maj, 2019
perspektywy
"Pierwszaki" szkolą się w I pomocy PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 08 czerwca 2018 08:48

"Pierwszaki" szkolą się w I pomocy

i pomoc6 czerwca na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu już po raz szósty miały miejsce warsztaty ratownicze. Przedstawiciele pierwszych klas naszego  technikum biorąc w nich udział mieli kolejną okazję poszerzyć swoje umiejętności w tej dziedzinie.
W pierwszej części spotkania  uczniowie poznali  skutki i niebezpieczeństwo oddziaływania czadu, najnowsze statystyki dotyczące wypadków drogach i utonięć. W drugiej części wzięli udział w warsztatach ratowania poszkodowanych po: upadku z wysokości, potrąceniu na przejściu dla pieszych, ataku epilepsji czy wyciągnięciu z wody.

Na koniec braliśmy udział w pokazach ratownictwa wodnego, gaszenia płonącego samochodu i gaszenia palącego się  tłuszczu. Nauki ratowania życia ludzkiego nigdy dość, więc uczniowie wrócili z warsztatów bogatsi o nowe doświadczenia w tej dziedzinie.


Małgorzata Gregorius - nauczyciel edb

Poprawiony: piątek, 08 czerwca 2018 08:51