banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5293
mod_vvisit_counterWczoraj6812
mod_vvisit_counterTydzień31802
mod_vvisit_counterZeszły tydzień49528
mod_vvisit_counterMiesiąc143132
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc152455
mod_vvisit_counterOd początku14367997

Aktualnie: gości 73, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 54.226.175.101
 , 
Dzisiaj: 21 Mar, 2019
perspektywy
MŁODY MISTRZ ZAWODU PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:39

Znowu słychać o Mechaniczniaku

Turnieju Młodych Mistrzów ZawoduWe wtorek 29 maja 2018r. na terenie Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu, odbyła się pierwsza edycja konkursu pod  nazwą MŁODY MISTRZ ZAWODU. Współorganizatorem całej akcji, oprócz CKP, byli: Prezydenta Miasta Opola, Izba Rzemieślnicza w Opolu oraz Opolska Izba Gospodarcza. Również należy wymienić partnerów akcji: Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną INVEST PARK, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu oraz Polski Związek Motorowy w Opolu.

W konkursie wzięło udział prawie 80 śmiałków ze szkół branżowych i zawodowych w czterech zawodach: elektrycznej, budowlanej, samochodowej i mechanicznej.

Branżę mechaniczną i samochodową reprezentowali:

  •   Tomasz Czyrnia - kl.IIIe/s-s
  •   Dawid Piechotta - kl.IIIe/s-s
  •   Szymon Steinert - kl. IIIe/s-s
  •   Paweł Wróbel - kl.IIIe/s-s
  •   Michał Fedorowicz - kl.Ie/s-e
  •   Damian Staś - kl.Ie/s-e

Po pierwszym, testowym etapie rozgrywek, zostało wyłonionych 24 uczestników (po 6 z każdej branży), by przez kolejną godzinę przedstawili swoje umiejętności manualne. Jedni układali kafelki, inni montowali instalację elektryczną.

Przedstawiciele branży mechanicznej mieli na podstawie rysunku stworzyć stalową płytkę będącą podstawką pod urządzenia. Przewidziany czas upłynął im na trasowaniu, wierceniu, piłowaniu i innych czynnościach niezrozumiałych dla laików, a doskonale znanych adeptom Mechaniczniaka.

Pozostali też się nie nudzili. Podczas, gdy finaliści walczyli o czołowe lokaty - na placu przed budynkiem CKP odbywały się pokazy ratownictwa drogowego, pierwszej pomocy oraz symulacje jazdy samochodem. Wszyscy mogli posilić się doskonałą zupką i ciepłą bułką.

Wreszcie nadszedł czas wyników. Spośród 6 członków naszej drużyny, do finału dostało się dwóch uczniów. Po całym dniu zmagań okazało się, że I miejsce i stos nagród otrzymał Tobiasz Czyrnia, a laureatem III miejsca został Dawid Piechotta, który nagród dostał niewiele mniej.

Uroczystość zakończenia imprezy i wręczenie nagród odbyło się z udziałem zaproszonych gości z Urzędu Miasta, Wydziału Oświaty UM w Opolu oraz przedstawicieli współorganizatorów i partnerów konkursu.

Myślę, że za rok również nas tam zobaczą i tym razem, do finału dostaną się uczestnicy nie tylko z branży mechanicznej, ale i samochodowej. W końcu pierwsze miejsca czekają na zdobycie.

Chcesz dowiedzieć się więcej - wejdź również na strony:


Opracowanie:   Ryszard Ostrowski

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 15:05